Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme annak, hogy ekkora...

Mi értelme annak, hogy ekkora az univerzum?

Figyelt kérdés

Természetesen azoknak szól a kérdés, akik abban hisznek hogy isten teremtette az egész világot, és a teremtés lényege a Föld és a rajta élő ember.

Még a saját galaxisunk csillagainak is csak töredékét látjuk szabad szemmel, nem is beszélve más galaxisokról, sőt, teljes szuperhalmazokról.

Ha valaki egyetlen papírért kiirtaná az egész Amazonas-őserdő teljes faállományát, az is kisebb pazarlás lenne, mintha az univerzum viszonylatában nézzük a Földet.

Amikor olyat állítotok, milyen logikus a világ, ez tervezőre kell hogy utaljon, belegondoltatok ebbe valaha? Milyen tervező lehet az, aki 99,999999...%-ban felesleget teremt?



2017. júl. 3. 21:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/123 anonim ***** válasza:
70%

"Mekkora is az univerzum mérete ha folyamatosan tágul?"


Kedves changeme. Mit változtat az a vitán, ha tudjuk cm pontosan a Világegyetem méretét, vagy csak annyit tudunk hogy felfoghatatlanulnagydekimondanisetudjukmekkora nagy?

A hatalmas az hatalmas. Most az akarod bebizonyítani, hogy nem is olyan nagy, a tudomány téved, és a Föld az Univerzum középpontja, vagy csak terelsz?

2017. júl. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/123 anonim ***** válasza:
100%

"Mi értünk a mi naprendszerünk van."


Speciel a Plútó miért?

2017. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/123 anonim ***** válasza:
84%
Hát ja, hatezer évből öt napot dolgozni, ezt én is bevállalnám
2017. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/123 changename ***** válasza:
5%

"A Napot, a Holdat és a csillagokat alkotta akkor."


A teremtés a mi naprendszerünk nem a többi

A naprendszerünk bolygói is csillagok ha távolrol nézzük.

A teremtés elbeszélésnél egy napot mond nem napokat. Csillakokat többesszámba.


A kulcsszó az értelemhez, "és mindent ami AZOKBAN van" meghatározott

2017. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/123 anonim ***** válasza:
7%
79%-os és 73%-os kérdező: gyerekek, menjetek inkább strandra
2017. júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/123 anonim ***** válasza:
84%

"Mi értünk a mi naprendszerünk van."


Bőven elég lenne a Nap - Föld - Hold rendszer, esetleg még a Jupiter, a gravitációja meghatározó a Naprendszerben, esetleg segít eltéríteni kívülről betévedő objektumokat - amelyek persze nem lennének, ha csak a Nap - Föld - Hold hármas lenne.


Ez már elég lenne az élethez. Akkor minek ide százmilliárdszor százmilliárd más csillag, egyik -

másik milliószor (!) fényesebb a Napnál, van amelyik 1000x nagyobb a Napnál,


https://www.youtube.com/watch?v=L4i7XqessWQ&t=4s


szupernóvák, neutroncsillagok, fekete lyukak, kvazárok stb? Mi a fenének, ha értünk teremtette Isten az egészet?

2017. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/123 changename ***** válasza:
0%

"Speciel a Plútó miért?"


Speciel az összes bolygónk meghatározott pontoság törvényének engedelmeskedik.


A naprendszerünk szerkezetére még a tudomány a gyerekcipőt figyelgeti csak találgatások vannak a bolygóink szerepére.

Köztük elég kézzelfogható érvek vannak.

Olvasgass nekem nincs most kedvem másolgatni.

2017. júl. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/123 anonim ***** válasza:
26%

"Ha provokáció hogy a tények a hited ellen szólnak, akkor lehet érdemes lenne végiggondolni, hol a baj a hiteddel."

aham. mivel szerintem túl nagy az univerzum, ezért nincs Isten, felesleges a sok Bibliai prófécia, Jézus csodái, mert ennyiből megdől az egész. Jaj, jaj:(

2017. júl. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/123 anonim ***** válasza:
10%
*szerinted
2017. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/123 changename ***** válasza:
3%

"Most az akarod bebizonyítani, hogy nem is olyan nagy, a tudomány téved, és a Föld az Univerzum középpontja, vagy csak terelsz?"


Hol álitottam én ilyet.

Mond csak két mondatot szerkezetileg össze tudsz kapcsolni?

2017. júl. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!