Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme annak, hogy ekkora...

Mi értelme annak, hogy ekkora az univerzum?

Figyelt kérdés

Természetesen azoknak szól a kérdés, akik abban hisznek hogy isten teremtette az egész világot, és a teremtés lényege a Föld és a rajta élő ember.

Még a saját galaxisunk csillagainak is csak töredékét látjuk szabad szemmel, nem is beszélve más galaxisokról, sőt, teljes szuperhalmazokról.

Ha valaki egyetlen papírért kiirtaná az egész Amazonas-őserdő teljes faállományát, az is kisebb pazarlás lenne, mintha az univerzum viszonylatában nézzük a Földet.

Amikor olyat állítotok, milyen logikus a világ, ez tervezőre kell hogy utaljon, belegondoltatok ebbe valaha? Milyen tervező lehet az, aki 99,999999...%-ban felesleget teremt?



2017. júl. 3. 21:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/123 changename ***** válasza:
3%

#39

:))

2017. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/123 anonim ***** válasza:
32%

#41. Nem, csak nem értem mi ez a lihegés a Világegyetem méretével kapcsolatban. Miért akarod ennyire tudni, hogy hány fényév ide vagy oda? Mi a célja? Nem az volt a kérdés, hogy mekkora a Világegyetem, hanem, hogy EKKORA Világegyetem minek ide? Erre leragadunk a méretnél. WTF?


"79%-os és 73%-os kérdező: gyerekek, menjetek inkább strandra"


1. nem vagyok gyerek (38)

2. nem mehetek most strandra

3. nem kérdezők, hanem válaszolók vagyunk.

2017. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/123 changename ***** válasza:
12%

Tágul az univerzum?


Igen


Ján 5:17 Jézus pedig felele nekik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.

2017. júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/123 anonim ***** válasza:
14%

"1. nem vagyok gyerek (38) "

Még húzósabb


"2. nem mehetek most strandra "

sajnálom


"3. nem kérdezők, hanem válaszolók vagyunk."

Rád nem is értettem, hanem csak a kérdezőre, aki a 73%-os, a 78% mögött nem volt gondolatjel...

2017. júl. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/123 A kérdező kommentje:

Hogyhogy mik a tények, Changename? Pont amiről eddig szó volt. Ha értünk lett teremtve a világ amiben élünk, akkor a nagy részének (bóven több mint 99%-ának) értelmetlen és felesleges a létezése.

Hol van ebben bármi logika vagy tervezettség?

2017. júl. 4. 09:46
 46/123 changename ***** válasza:
10%

"EKKORA Világegyetem minek ide?"


Hova ide? Kinek?

Milyen álláspontnak?

Miért vádolod Istent a hatalmassága miatt?

Utánnozni akarod? Olyan akarsz lenni mint Ő mi?!

2017. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/123 anonim ***** válasza:
73%

"A teremtés a mi naprendszerünk nem a többi

A naprendszerünk bolygói is csillagok ha távolrol nézzük. "


A bolygókból sem látható mind, csak a Merkúr, Vénusz, Mars és Jupiter, esetleg a Szaturnusz.

Az Uranuszt ezért csak 1781 ben fedezték fel.

Neptunusz 1846, Plútó 2006 óta törpebolygónak minősítve

Csak öt csillag lett volna a teremtés egén?

2017. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/123 anonim ***** válasza:
70%

"Hova ide? Kinek?"


Hát ez az. Kinek? Képzeld el, hogy 5,5 milliárd fényévre innen is vannak csillagok, bolygókkal, naprendszerek, van tér és idő. Az a kérdés, hogy ha mi nyilván soha nem megyünk el oda, és szerintetek földönkívüli élet sincs, akkor kinek készült? Ki az, aki valaha is látni fogja?


"Miért vádolod Istent a hatalmassága miatt?"


Ha egy ember felhasznál egy egész fát 1, azaz egy darab fogpiszkáló készítéshez, az pazarlásnak hívjuk. Ha Isten csinálja, az hatalmasság. Értjük.


"Utánnozni akarod? Olyan akarsz lenni mint Ő mi?!"


Ezt meg mi nem írtuk le. De legalább én nem kezdek el személyeskedni, és a szövegértésedet fikázni. :)

2017. júl. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/123 changename ***** válasza:
14%

"Ki az, aki valaha is látni fogja?"


A válasz a Bibliában található.

2017. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/123 changename ***** válasza:
8%

"Ha egy ember felhasznál egy egész fát 1, azaz egy darab fogpiszkáló készítéshez, az pazarlásnak hívjuk. Ha Isten csinálja, az hatalmasság. Értjük."


Mi van????


Isten nem vágott ki fát ilyenröl sehol se olvastam, arrol igen hogy ültetett.

2017. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!