Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme annak, hogy ekkora...

Mi értelme annak, hogy ekkora az univerzum?

Figyelt kérdés

Természetesen azoknak szól a kérdés, akik abban hisznek hogy isten teremtette az egész világot, és a teremtés lényege a Föld és a rajta élő ember.

Még a saját galaxisunk csillagainak is csak töredékét látjuk szabad szemmel, nem is beszélve más galaxisokról, sőt, teljes szuperhalmazokról.

Ha valaki egyetlen papírért kiirtaná az egész Amazonas-őserdő teljes faállományát, az is kisebb pazarlás lenne, mintha az univerzum viszonylatában nézzük a Földet.

Amikor olyat állítotok, milyen logikus a világ, ez tervezőre kell hogy utaljon, belegondoltatok ebbe valaha? Milyen tervező lehet az, aki 99,999999...%-ban felesleget teremt?



2017. júl. 3. 21:08
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/123 anonim ***** válasza:
17%

"De itt nem erről van szó, nem egy napról, hanem egy örökkévalóságról. "

Értem, tehát este-reggel=örökkévalóság. Akkor az idő maga az időtlenség, ugye?:)

2017. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/123 anonim ***** válasza:
77%

Az még hagyján hogy ragyogott. De a nagy ragyogás ellenére azért teremtett világosságot is. Ráadásul hogy örvendezett, mikor sikerült neki!


"És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság.

És látá Isten, hogy jó a világosság;"

2017. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/123 anonim ***** válasza:
17%

"Komolyan azt hitted, hogy a Nap csak a világosságot adja, vagy mi?"

Senki nem mondta. Feleslegesen vezetted le a butaságodat:)

Szerinted aki a szellemi valóságból fizikait teremt + energiát, nem tud Nap nélkül fenntartani 4 napig pl. 20 fokot. Okos:)


"és teremtett meleget, meg fényt a Nap nélkül is"

Na látod, megy ez:)

2017. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/123 anonim ***** válasza:
20%
8 éves koromig a bigottul vallásos nagyszüleim próbáltak vallásos útra terelni. Ehhez még a család barátját, a vasárnap délutáni ultipartik elmaradhatatlan plébánosát is bevetették. Amit ő szokott nekem mondani, én is azt válaszolom a kérdésedre: "Istent hinni kell, fiam, nem megérteni."
2017. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/123 Mojjo ***** válasza:
79%

@64:

"Szerinted aki a szellemi valóságból fizikait teremt + energiát, nem tud Nap nélkül fenntartani 4 napig pl. 20 fokot. Okos:)"


vesd össze azzal, amit én írtam:


"Bár persze, ilyen kérdésekre van egyszerű válasz: Isten mágikusan segített túlélni, és teremtett meleget, meg fényt a Nap nélkül is."


Az olvasás megy?


Viszont a kérdésed, miszerint 24 óra Nap nélkül megárt-e a gyümölcsöknek, egyértelműen mutatja, hogy szerinted a jelen fizikai törvények szerint IS túlélhetőnek gondoltad, mindenféle csoda nélkül. Kár mosdatnod magad.

O

2017. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/123 anonim ***** válasza:
81%

"Értem, tehát este-reggel=örökkévalóság. Akkor az idő maga az időtlenség, ugye?:)"


Nem akarod érteni, és ezért mellébeszélsz. Egy örökkévalóságnyi idő után lőn a Nap. Ha volt már előtte idő, ha nem, Nap még nem volt soha, ergó egy örökkévalóság előzte meg. Nem termelt hőt, nem világított, nem fejtett ki gravitációt - hiszen nem volt addig.


De Föld meg növények, meg világosság meg már volt. Ezt most hogy? Tudod bolygóképződés, fotoszintézis meg ilyenek.


Megtudjuk a szent írásból, hogy Isten feltette a Napot az égre, tudja már az a földönfutó ember mikor van nappal vagy éjszaka.


Ma persze már tudjuk, hogy Nap nélkül nincs élet a Földön, nagy baj lenne, ha nem világítana, egy napig még talán nem, de pár nap után elkezdenénk nagy bajban lenni...

2017. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/123 anonim ***** válasza:
81%

A Világegyetem tele van csodákkal. Pl. láttunk (és most is láthatunk) olyan csillagokat, amik viszonylag még fiatalok, és porgyűrű, bolygóképződés látható körülöttük. Ez a módi odakint. Bolygóképződés. Tehát sorrend: 1. csillag 2. bolygóképződés.

Ezzel szemben, kedves hívők, van a mi Naprendszerünk, és azt mondjátok, hogy mi vagyunk az egyetlenek, akiknél először lett a bolygó, aztán lett a Nap? Én azt értem, hogy görcsösen ragaszkodnotok kell ehhez az elképzeléshez, különben bedől, amit a Biblia ír, de ez legalább akkora hülyeség, mint amikor látható, hogy az összes többi bolygó, égitest gömb alakú, de nem, a Föld az bizony lapos.

2017. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/123 anonim ***** válasza:
29%

" Egy örökkévalóságnyi idő után lőn a Nap. Ha volt már előtte idő, ha nem, Nap még nem volt soha, ergó egy örökkévalóság előzte meg. Nem termelt hőt, nem világított, nem fejtett ki gravitációt - hiszen nem volt addig. "

Te a szellemi világ örökkévalóságáról beszélsz, az hogy jön ide? Amúgy előtte a Nap előtt sem a Föld, sem a gyümölcsfák nem voltak örökké, Te pedig gyakorlatilag ezt mondod. Ne feledd, a gyümölcsösökről vitatkpzunk, ne általánosságban. Anyám, elfelejtik, hogy miről beszélgetünk:)

A Biblia azt mondja, hogy 1 nap lett teremtve a Föld és a fény, 3. nap a gyümölcsösök, 4. nap a Nap, stb...


@Mojjo, ne erőlködj, már önmagad cáfoltad:)

2017. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/123 anonim ***** válasza:
15%

"Én azt értem, hogy görcsösen ragaszkodnotok kell ehhez az elképzeléshez, különben bedől, amit a Biblia ír, de ez legalább akkora hülyeség, mint amikor látható, hogy az összes többi bolygó, égitest gömb alakú, de nem, a Föld az bizony lapos."

Köszönjük eme eget rengető levezetést-bizonyítást-magyarázatot. Megyek megtérek, itt várj meg!

2017. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/123 Mojjo ***** válasza:
70%
@69: tehát azt állítod, hogy amikor megkérdezted, hogy vajon egy nap a Nap fénye nélkül ártana-e a gyümölcsösnek, akkor úgy értetted, hogy isteni mágiával, véletlenül sem úgy, hogy az ismert biológiai/fizikai törvények szerint? Természetesen el fogjuk hinni neked, de azért kicsit még dolgozz rajta.
2017. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!