Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme annak, hogy ekkora...

Mi értelme annak, hogy ekkora az univerzum?

Figyelt kérdés

Természetesen azoknak szól a kérdés, akik abban hisznek hogy isten teremtette az egész világot, és a teremtés lényege a Föld és a rajta élő ember.

Még a saját galaxisunk csillagainak is csak töredékét látjuk szabad szemmel, nem is beszélve más galaxisokról, sőt, teljes szuperhalmazokról.

Ha valaki egyetlen papírért kiirtaná az egész Amazonas-őserdő teljes faállományát, az is kisebb pazarlás lenne, mintha az univerzum viszonylatában nézzük a Földet.

Amikor olyat állítotok, milyen logikus a világ, ez tervezőre kell hogy utaljon, belegondoltatok ebbe valaha? Milyen tervező lehet az, aki 99,999999...%-ban felesleget teremt?



2017. júl. 3. 21:08
 81/123 Mojjo ***** válasza:
86%
@76: egy nap, mint időtartam, a Nap két egymást követő delelése közötti eltelt idő. (Nem, ez természetesen nem egyezik meg a Föld tengelyforgási idejével.) A Nap nélkül ez akárhogyan is nézem, értelmetlen.
2017. júl. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/123 anonim ***** válasza:
81%

Anyám borogass...


"Egy nap hosszát nem a "Nap mozgása" adja meg, hanem a Föld tengely körüli forgása. Megtermtette a Földet, elkezdett forogni, ezzel elkezdtek ketyegni a napok."


Honnan kezdett ketyegni? Ha nincsen Nap és csillagok, áruld már el, hogyan tudod megmondani egyszerű érzékszervekkel, hogy forog a Föld? Arról hallottál már, hogy a mozgás viszonylagos?


Honnan számolod a nap kezdetét és a végét viszonyítási pont nélkül?


"Az este-reggel képletes beszéd volt a 3. napig, pusztán a kb. 24 órát érzékeltette."


Ez még nagyobb gáz. Hogyan beszélsz te 24 óráról? Mihez képest méred a forgást?


24 órára mi, emberek osztottuk fel a napot. (Egyébként nem pontosan 24 óra és lassul is a forgás.)


"Szarban vagy, azért kalandozol a témákban, mi?:)"


Én ugyanarról beszélek folyamatosan: Nap nélkül nincs Föld és rajta élet.

2017. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/123 Ozmium42 ***** válasza:
85%
Azt se feledjük, hogy a Biblia nem pusztán napokról, mint időtartamról ír, hanem az is oda van írva, hogy lett éjjel, lett nappal, az x-edik napon. Szóval nincs még Nap, de azért lemegy és fölkel, és beesteledik meg kivilágosodik minden nap.
2017. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/123 anonim ***** válasza:
100%

Írtam már, de leírom még egyszer.

Addig rendben van, hogy az Isten megteremti a Földet, de nyilván nem laposra teremti, hanem a mostani gömbnek.

Ekkor viszont ha az egész Föld esik szóba, nem mondhatja azt, hogy tessék, most van reggel, mert ha Palesztinában reggel van, akkor Amerikában meg este, máshol meg éppen nappal, megint máshol éjszaka.

A Földön mindig jelen van mindegyik napszak egy adott pillanatban.

2017. júl. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/123 anonim ***** válasza:
100%

Várjál, lehet, hogy nem jól írtam, hogy Amerikában mi van, de az tuti, hogy nem az a napszak, mint Európában, illetve Ázsiában.

Mondjuk így, a Föld túlsó oldalán van este, ha itt reggel van.

2017. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/123 anonim ***** válasza:
29%

"És ezt mihez képest mérik? Csak nem a Naphoz? Azt a nemjóját. "

Nem. A Föld 24 óra alatt a Nap nélkül is megfordul a tengelye körül. Ennek egyik eredménye a Nap látszólagos mozgása az égbolton.


"Szóval nincs még Nap, de azért lemegy és fölkel, és beesteledik meg kivilágosodik minden nap."

Csak ismételni tudok: a 4. napig ez jelképes beszéd. Akkor így fejezték ki a 24 órát


"Ekkor viszont ha az egész Föld esik szóba, nem mondhatja azt, hogy tessék, most van reggel, mert ha Palesztinában reggel van, akkor Amerikában meg este, máshol meg éppen nappal, megint máshol éjszaka. "

Így van. Ezért mindenki érti, hogy a teremtés napjai kb. 24 órásak voltak. Akkor neked is: nem a napfelkelte, naplemente számít, hanem a kb. 24 óra a Föld egy tengelyfordulatának a kifejezése, amivel rámutat a teremtési napokra, hogy az kb. 24 óra volt. Ez független a lokális napfelkeltéktől, naplementéktől.


"24 órára mi, emberek osztottuk fel a napot. (Egyébként nem pontosan 24 óra és lassul is a forgás.) "

Szőrszálhasogatás. Írtam, hogy kb. De így van. És mivel mi emberek beszélgetünk a teremtési napok időtartamáról, így megreszkíroztam a kb. 24 óra kifejezést, hátha megértjük


"Ez még nagyobb gáz. Hogyan beszélsz te 24 óráról? Mihez képest méred a forgást? "

Általános iskola, Környezetismeret, 5. osztály. Ma nem tudom, melyik tantárgy tanítja a nebulóknak. De hidd el, a Föld kb. 24 óra alatt fordul egyet a tengelye körül.


"Várjál, lehet, hogy nem jól írtam, hogy Amerikában mi van, de az tuti, hogy nem az a napszak, mint Európában, illetve Ázsiában. "

Nem számít, értettem, hogy mit írtál


Mindenki elsütötte az egyedi közhelyét, mindenre válaszoltam. Folytatjuk?

2017. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/123 A kérdező kommentje:

"Nem. A Föld 24 óra alatt a Nap nélkül is megfordul a tengelye körül."

Éppenséggel nem. Bár a Hold játszik benne még jelentősebb szerepet, de a Nap és a Hold nélkül semmi szabályos nem lenne a Föld bármilyen mozgásában.


Ráadásul eleve nem esik egybe a Föld tengely körüli forgása a 24 órás naptári napokkal, sőt, még csak nem is állandó.

Tehát akkor most akkor vagy pancser volt a teremtő hogy nem tudta precízen beállítani, vagy hülyeség szó szerint értelmezett napokból kiindulni.

2017. júl. 4. 15:13
 88/123 anonim ***** válasza:
92%

" Ezért mindenki érti, hogy a teremtés napjai kb. 24 órásak voltak. Akkor neked is: nem a napfelkelte, naplemente számít, hanem a kb. 24 óra a Föld egy tengelyfordulatának a kifejezése, "


Senki sem beszél itt 24 óráról, még a Biblia sem, ami helyes is, mert régen egy nap kevesebb volt, mert a Föld gyorsabban forgott.

Itt konkrétan arról van szó, hogy fingjuk nem volt ahhoz, amit leírtam, hogy a gömb alakú Földön az összes napszak egyidejűleg jelen van.

Nyilván azt hitték a zsidók, hogy csak Palesztinából áll a világ. max. + Egyiptom

2017. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/123 Mojjo ***** válasza:
89%

@89:

"Senki sem beszél itt 24 óráról, még a Biblia sem, ami helyes is, mert régen egy nap kevesebb volt, mert a Föld gyorsabban forgott."


Ugyan, azalatt a röpke 6000 év alatt, ami a Föld megteremtése óta eltelt, nem változott számottevően a Föld forgási sebessége :D

2017. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/123 anonim ***** válasza:
16%

"Senki sem beszél itt 24 óráról, még a Biblia sem, ami helyes is, mert régen egy nap kevesebb volt, mert a Föld gyorsabban forgott. "

Nyolcadszor: kb. 24 óra. Lényeg, hogy nem 1000 év


"Ráadásul eleve nem esik egybe a Föld tengely körüli forgása a 24 órás naptári napokkal, sőt, még csak nem is állandó."

Viszonylag állandó. így is megáll a kb. 24 óra

2017. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!