Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell "hit" az evolució...

Miért kell "hit" az evolució elmélet elfogadásához?

Figyelt kérdés

2017. aug. 21. 12:23
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/295 anonim ***** válasza:
24%
Arra válaszolj kérdező, hogy nem sült le a bőr a pofádról!!
2017. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/295 A kérdező kommentje:

"Egysejtű, telepek, differenciálódás, többsejtűség, ősbél, testüreg, férgek, állkapcsos férgek, ősi porcos halak, csontosodás, csontos halak, bojtosúszós halak, ősi gőteszerű kétéltűek, őshüllők, therapsidák, cynodonták, ősemlősök, rágcsálók, félmajmok, majmok, ősember, előember, modern ember."


Jó a sorrend. De hogyan? Megfigyelték?

Megismételték? Vagy csak elmélet ami nem tény. Hogy igaz legyen ahoz el kell higyem.

2017. aug. 21. 21:54
 83/295 A kérdező kommentje:

"Tehát végső soron a hívőknek hiszem (hinném) el, amit állítanak.

Végül is az átlag embernek akkor két választása van: a tudósoknak hisz, vagy a hívőknek hisz.

Most valamivel jobb lesz az átlag embernek, ha a hívőknek hisz? Az nem ugyanaz, mint "elhinni", amit a tudósok állítanak?

Szóval én most leginkább abban hiszek, hogy te hiszel rólunk valamit, és mások véleményének meghallgatása nélkül prédikálod itt a magadét.

Ez neked miért jó?"


Oda érkeztünk hogy meg kell kérdezni hogy miért tagadják a "hitet" az evolució elmélet elfogadók ha kell hozzá "hit"?


Se Biblia se Isten nincs a kérdésben.

2017. aug. 21. 22:01
 84/295 anonim ***** válasza:
22%
Nekem nem kell válaszolnod, de a lelkiismereted előtt felelned kell!
2017. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/295 anonim ***** válasza:
89%

"Jó a sorrend. De hogyan? Megfigyelték?

Megismételték? Vagy csak elmélet ami nem tény. Hogy igaz legyen ahoz el kell higyem"

Időben és térben megfigyelhetően egymást követik a különböző fejlődési fokozatok.

Szerinted melyik a logikusabb? Hogy Isten teremtett egy fajt, egy ideig hagyta hogy létezzenek, majd megunta, kiirtotta mind egy szálig, majd teremtett egy hasonló, de mégis más fajt ugyanoda. Azt is hagyta egy darabig, aztán azt is kinyírta, teremtett egy harmadik fajt ami a másodikra még nagyon hasonlított, az elsőre már kevésbé, majd azt is kinyírta, és így tovább...

Vagy a másik megoldás, egymásból alakultak ki.

Na?

2017. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/295 anonim ***** válasza:
88%

"miért tagadják a "hitet" az evolució elmélet elfogadók ha kell hozzá "hit"? "


Mert nem olyan hit kell hozzá?

Mert nem imádkozunk a fosszíliákhoz? Mert nincs evolúciós templom, ahol Darwin képe előtt gyújtogatunk gyertyákat?


Vagy hogy érted, hogy "hit"?

Hit, mint: vallásosnak lenni, vagy...

Hinni, mint: elhinni valamit, mert valaki mondja.


Az evolúció nem vallás. Ennyi.

2017. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/295 A kérdező kommentje:

66%- hozzászolás!


"Ne terelj"


66%- válaszoló összes hozzászólása. GYŰJTEMÉNY- muzeumba vele!


"Jelentettem a kérdésnek álcázott prédikálásodat. ;)"


"De most komolyan kérdező! Mi a frászt akarsz elérni ezzel a kérdéssel?? Ha egy kicsit is érdekelne a téma, láthatnád, hogy kb. 1000x tettetek fel ugyanilyen kérdéseket. Nyilván téged nem érdekel, csak trollkodsz. Örülj neki, hogy a moderátorok hagynak trollkodni."


"Nesze, utolsó előtti hozzászólásra válaszolj. Nem fogsz, mert azt a kérdést is te tetted(ugyanez a beképzelt stílus) fel és sunyin megfutamodtál."


"Na mivan te zseni kérdező? Nem jutsz szóhoz?"


"Felhívtad a figyelmet? Oda ne rohanjak... Te vagy a következő nagy próféta! Nagyon jól tudtad, hogy ez a magatartás miféle reakciókat fog kiváltani. Nem vagy te próféta csak 1....."


"nesze 50-es: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..



"A kérdező haverodnál szemnel láthatóan megállt a tudomány, te tudsz vàlaszolni az utolsó előtti hsz kérdéseire?"


"Szellemi fogyatékos..."



"Valaki hívő, mondja már meg nekem mi értelme van annak amit a kérdező csinál."


"Az előző válaszom pont annyira kapcsolódott a beszélgetés menetébe mint a kérdező ámokfutása, ha ezt törlik a kedves moderátor urak ám legyen de akkor a kérdező megnyilvánulásait is tessék törölni. Mellesleg a kérdező már feltette ezt a kérdést, be is linkeltem a korábbi hozzászólásomban, így hát a kérdést lehet törölni. Értelmes kommonikációt nem lehet a kérdezővel folytatni, láthatóan nem is kíváncsi a válaszokra."


"Aztán kit győzöl meg? A logikusabb gondolkodású embereket biztos nem, ahoz nagyon kevés ez a szint amit képviselsz. A hívőket meg nem kell meggyőznöd. Teljesen feleslegesen vergődnöd. Már Mojjo is rádunt pedig ő ritka türelmes ember. Itt az ideje abbahagyni!"



"Trollméterrel."



"Ki is akadt..."


"Kihez beszélsz kérdező? Nyugodtan tegezz. Már senkit nem

érdekel a kérdésed, értelmes ember rég levette, hogy vitaképtelen vagy."



"A "festékes sztorinak" nagyobb az igazságtartalma, mint annak amit te összehordtál itt."


"Nem én csak unatkozok."



"Még mindig fényévekkel jobbakat írok mint te. szmájlimester :))))))"



"És hogy nem sül le a bőr a képedről? Végig hazudtál egy másik fórumot szóval: Hogy nem sül le a bőr a képedről szmájlimester??"



"Ne terelj !! Az volt a kérdés, hogy hogy nem sül le a bőr a képedről? Erre válaszolj, ne a pirosat nyomkodjad."


"Arra válaszolj kérdező, hogy nem sült le a bőr a pofádról!!"



"Nekem nem kell válaszolnod, de a lelkiismereted előtt felelned kell!"



Köszönjük a közreműködésedet :)))))


A festékes sztorid kihagyva- az legalább értékes off. :))))

2017. aug. 21. 22:38
 88/295 A kérdező kommentje:

"Mert nem olyan hit kell hozzá?

Mert nem imádkozunk a fosszíliákhoz? Mert nincs evolúciós templom, ahol Darwin képe előtt gyújtogatunk gyertyákat?"


Sehol se állítottam ilyet.


"Vagy hogy érted, hogy "hit"?

Hit, mint: vallásosnak lenni, vagy...

Hinni, mint: elhinni valamit, mert valaki mondja."


Nem istenhívő hitre értettem.


"Hinni mint: elhinni valamit, mert valaki mondja"

Ezen alapszik a vallásosnak lenni is.

2017. aug. 21. 22:46
 89/295 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem tudomány kategóriában írtad ki a kérdésed? Akárhogy nézzük az evolúcióelmélet odatartozik. Jah, hogy oda a tudásod kevés? És félsz, hogy szétszednék a kérdésed? Itt kapod a simogatást rendesen, de tőlem ne várd szmájlimester.
2017. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/295 anonim ***** válasza:
65%
Ne az én hozzászólásaimat másolgassad, hanem próbáld meg felvenni a versenyt ésszérvek, logikus gondolkodás terén a többiekkel mert szinte behozhatatlan lemaradásod van. Hiába próbálsz fölényeskedni, akkor is röhejes vagy.
2017. aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!