Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha mondjuk írnék egy könyvet,...

Ha mondjuk írnék egy könyvet, ami javarészt istenkáromlásról szól, börtönbe kerülnék?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy írok egy istenkáromló könyvet. (Itt mindenki döntse el magának, számára mi az istenkáromlás.) Ha eljutna valahogy az ilyen nagyon vallásos csoportokhoz, feljelentenének?

És ha nem, és mondjuk sokaknak megtetszik és több nyelven is kikerül, a kezébe kerülhet a pápának, és ő "dönthet a sorsom felől"? :D


A hülye megfogalmazásért elnézést, de a lényeg szerintem érthető.



2017. aug. 22. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
18%

Egyébként tudod mit? Elhiszem, hogy a te személyes világodban nincs jelen Isten. És éppen ezért gyűlölöd olyan veszettül, hogy könyvet tudnál írni a káromlásából. Őt okolod, amiért nincs jelen.

És ez az állapot a pokol, mert az nem túlvilági hely, hanem lelkiállapot.


Isten van, mivel Ő maga az Élő Létezés. És minden létező az Ő létét bizonyítja. És a létezést se el nem pusztíthatod, se meg nem alázhatod, csupán magadat vetheted ki belőle. Ha neked ez az út kell, a te döntésed.


Most még nyeregben érzed magad, de a gőgöd idővel elfogy majd, és akkor csak az értelmetlen üresség marad majd, és a gyűlölet. Nagyon rossz lesz neked.


Mint embert csak sajnálni tudlak, mint a sátán szövetségesét, aki káromlásból akar könyvet írni, azonban gyűlöllek, ahogy te is gyűlölsz, amiért Isten mellett döntök.

De kettőnk közül te vagy a naivabb...

2017. aug. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
20%

"Miért, a vallásosok mit csinálnak, ha arról van szó, hogy nincs Isten? :D"


Mármint logikailag úgy gondolom, arra gondolsz, mit csinálnak a vallásosak az ateizmussal szemben, mivelhogy ők a Isten-nemlétében nem hisznek.


Hát, én nem írok könyvet az ateisták szidalmazásáról, sőt egyetlen vallásos szerzőről sem tudok, beleértve a különböző vallási vezetőket is, aki erre pocsékolta volna az idejét. Sőt, a sátán szidalmazására sem fordít senki energiát. Nem oszt, nem szoroz, tárgytalan.


"Mert aki Istenben hisz, az nincs beszennyezve?"

A Jó, a Szent, a Legtisztább, a Tökéletes, a Fény, ezek szerintem nem valami szennyező fogalmak...

Ha pedig a beszennyezettség alatt az isteni törvényeknek való alávetettséget az Isten imádatát és az alázatot érted, a "naivitást" ahogy sok hitetlen ember, arra csak azt tudom mondani, hogy más perspektívákban gondolkodunk, mint ti. Jól megélt hit embernek még nem ártott, csak hasznára volt. Amikor a hit ártalmas, ott már erősen kellett torzulnia a hívőben, a rossz felfogás, az emberi butaság által.

2017. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
70%

Hm teljesen egyet tudok erteni a kerdezovel.

Csak h bele is kossek mar valamibe ami szemerszurt: "minden elo az o letezeset bizonyitja" lol what? Mutass mar nekem isten es az elet kozott kimutathato kapcsolatot. Ja h meg maga isten letezeset se tudod bizonyitani nemh az a nembizonyitott istened meg kapcsolodjon is az elethez. Persze lehet jonni h "istenben hinni kell" ok az ate dolgod de ne.legyen mar pofad kijelenteni h az osszes eloleny az o letezeset bizonyitja:D abszurd vagy, ez mar alapvetoen logikai bukfenc. Nagyon nagy a kepetek de amikor mutatni kell valamit csak annyi jon a szatokon h ideztek a bibliabol meg kliseket nyomattok.

Mar csak egy "isten utjai kifurkeszhetetlenek" hianyzik es teljes lesz a kep:D

2017. aug. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező!


Milyen érdekes!


Sosem jutott eszembe cáfolni a télapó létezését,és ha jól belegondolok,eszeveszett baromnak tartanám,aki ilyesmivel próbálkozna.


Mivel nem gondolom,hogy te eszeveszett barom vagy,és nem kezdenél el cáfolni egy minden bizonnyal nemlétezőt,én kész ténynek veszem,hogy tudatod mélyén hiszel Istenben,s ezért vagy kénytelen győzködnöd magad,ennek ellenkezőjéről.


Minden cáfolatod,mocskolódásod önmagadnak szól,hátha végre tudatalattid elhiszi azt amit szeretnél hinni.

2017. aug. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
6%

Az előzőhöz:


Ha tudatod mélyén nem hinnél Istenben,nem lennél itt a"valláskritika"rovatban pont úgy,ahogyan én nem vagyok jelen az "istentelenség"rovatban.

2017. aug. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
82%

"Istentelenség" rovat? Olyan hol van?

Amúgy jó lenne. Ateista kategória. :)

Kíváncsi vagyok hány vallásos jönne oda röfögni.

2017. aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
23%
Kérdezz meg egy jogászt. Amit írsz, azt Dawkins már többször megcsinálta (gondolom nincs egyedül), és hülyére keresi magát a törzsfejlődés fanatikusokon:)
2017. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
9%

"nyíltan állítják, hogy a semmi a követendő példa"

A keresztények ezt mondják?:)

[link]


"aki meg nem ezt követi, az rohadjon el a Pokolban"

Ezt sem mondjuk. Ha nem akartok az Istennel a létben lenni, az a ti elkorcsosult problémátok. Szerintem beteges dolog szeretni a bűnt, de mind1. Szabad akarat van.

Gondolom a vallási rovatba is a keresztények kényszerítenek, hogy trollkodjatok:)


"addig szerintem annak a keresztény, katolikus, iszlám entitárs becsületét sértem meg, akiért akarom"

Ha ez a perverziód, csináld. Ne itt írogass, hanem a könyveden dolgozz


"Miért, a vallásosok mit csinálnak, ha arról van szó, hogy nincs Isten?"

Csúnya keresztények vitatkozni mernek a vallási rovatban a trollkodókkal. Micsoda lehetetlen helyzet. Ombudsmannak szólni kell, gyorsan


"Mert aki Istenben hisz, az nincs beszennyezve?"

De, azért fordul Istenhez. És Jézus vére hit által megtisztít

2017. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 Andizsuzsi ***** válasza:
5%

Nem tudom, hogy milyen a "nagy vallásos csoport".

Azt tudom, hogy a pápa mosolyogna rajtad, max imádkozna érted. Mégis mit csinálna mást? Ha szerinted nincs Isten, akkor mégis mit dönthetne a pápa a te sorsodról? Teszem hozzá, hogy a hívők szerint sem dönt. Majd ha odaérsz, Isten megítél.

2017. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 Dongaben ***** válasza:
82%
Börtönbe nem kerülnél miatta, mert az a világ pár száz éve véget ért. Viszont a fanatikusok egyéni bosszújára számíthatnál. Én nem javasolnék ilyesmit, ahány pszichopata szaladgál a világban...:(
2017. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!