Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha mondjuk írnék egy könyvet,...

Ha mondjuk írnék egy könyvet, ami javarészt istenkáromlásról szól, börtönbe kerülnék?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy írok egy istenkáromló könyvet. (Itt mindenki döntse el magának, számára mi az istenkáromlás.) Ha eljutna valahogy az ilyen nagyon vallásos csoportokhoz, feljelentenének?

És ha nem, és mondjuk sokaknak megtetszik és több nyelven is kikerül, a kezébe kerülhet a pápának, és ő "dönthet a sorsom felől"? :D


A hülye megfogalmazásért elnézést, de a lényeg szerintem érthető.



2017. aug. 22. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:
A káromlást ne úgy értelmezzük már, hogy szó szerint elküldöm a k**va anyjába.
2017. aug. 23. 16:25
 42/62 A kérdező kommentje:
Ugyanis ezt nem neki, hanem az embereknek írnám.
2017. aug. 23. 16:25
 43/62 anonim ***** válasza:

"Nem beszélek, hanem írok"

Tőled ez egész ügyes


"ha utánajártál volna, mit jelent az istenkáromlás, tudnád, miről van szó"

Wiki: Tágan értelmezve bármilyen dolog, személy, vagy csoport elleni tiszteletlenség, szándékolt sértés megnyilvánulása.

És: Az újabb felfogás szerint emberi cselekmény az Istent nem sértheti, Isten emberek védelmére nem szorul, a jogvédelem tárgya nem az Isten, hanem az állampolgároknak a vallásos érzései, mely a vallásos tisztelet tárgyainak megsértésén joggal megbotránkozhat."

És megy a szarlapátolás ... a 10. válaszodban még nem reklamáltál az ellen, amit most próbálsz tagadni:D


Azt tudod ugye, hogy a korábbi válaszainkat vissza lehet olvasni?:P

2017. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 Dongaben ***** válasza:
Így semmi értelme... Számtalanszor próbálták már, de olyan bizonyítékot senki nem tudott felmutatni, ami cáfolná létezését, vagy nemlétezését. A hívő, az hívő marad holtáig! Az egyházban, annak tanításaiban elvesztheti hitét, ahogy én is... De Isten, az más téma... A Biblia, pedig csak egy emberek által összerakott könyv! Lehet aszerint élni, de nem kötelező! Na, most utálhat mindkét oldal! :)
2017. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:

" Az újabb felfogás szerint emberi cselekmény az Istent nem sértheti, Isten emberek védelmére nem szorul, a jogvédelem tárgya nem az Isten, hanem az állampolgároknak a vallásos érzései, mely a vallásos tisztelet tárgyainak megsértésén joggal megbotránkozhat." "


ISTEN. NEM. LÉTEZIK. És egy "picit" szánalmasnak tartom, hogy emiatt kéne megbotránkozni. (Na, mindjárt jönnek azok, hogy én is az vagyok, hajrá :D)


És nem, nem reklamáltam, mégha annak is tűnt. Csak jobban belementem, mi is a helyzet veletek.

2017. aug. 23. 16:33
 46/62 A kérdező kommentje:

#44-es

Én nem utáltalak meg, de azért, ha jobban belegondolsz, tök logikus, melyik ésszerűbb.

2017. aug. 23. 16:35
 47/62 anonim ***** válasza:

"ISTEN. NEM. LÉTEZIK."


Tudod bizonytani?


Istenkáromlás-

1.ember létedre istenné teszed magad

2.egyedül Isten bocsát bűnt, ha ezt máskép vallod Isten káromlás.


Az istenkáromlásos könyveddel elkéstél már sokan megírták

Ahogy az eddigi írásod elnézem nem kerülnél börtömbe.

2017. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 A kérdező kommentje:

Istenkáromlásnak számít minden, ami Isten ellen van, legyen az bárhogyan megfogalmazva.

És nem, nem hiszem, hogy létezik olyan könyv, amilyenre én gondolok. Ebbe pedig nem megyünk bele, mert én csak választ akartam a kérdésemre, amit pár embertől már meg is kaptam, a maradék meg...


...ide jött.

2017. aug. 23. 20:47
 49/62 A kérdező kommentje:
Az írásomat meg nem ismerheted. Nem tudod, hogyan írok, fogalmazok, gondolkodok valójában. De, ha nem lesz belőle semmi bezártság, akkor más nem is érdekel.
2017. aug. 23. 20:50
 50/62 A kérdező kommentje:
Egyébként meg, minek bizonyítsam, ha egyértelmű?
2017. aug. 23. 20:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!