Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha mondjuk írnék egy könyvet,...

Ha mondjuk írnék egy könyvet, ami javarészt istenkáromlásról szól, börtönbe kerülnék?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy írok egy istenkáromló könyvet. (Itt mindenki döntse el magának, számára mi az istenkáromlás.) Ha eljutna valahogy az ilyen nagyon vallásos csoportokhoz, feljelentenének?

És ha nem, és mondjuk sokaknak megtetszik és több nyelven is kikerül, a kezébe kerülhet a pápának, és ő "dönthet a sorsom felől"? :D


A hülye megfogalmazásért elnézést, de a lényeg szerintem érthető.



2017. aug. 22. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
34%

" "Istentelenség" rovat? Olyan hol van?

Amúgy jó lenne. Ateista kategória. :)

Kíváncsi vagyok hány vallásos jönne oda röfögni. "


Ahány ateista szokott a vallás rovatban röfögni. Ja,bocs,elfelejtettem,hogy nektek szólásszabadság van,oda írtok,ahova akartok,csak a másik nem.

2017. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
Felőlem jöhetnétek, érdekes lenne.
2017. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
52%

"Ahány ateista szokott a vallás rovatban röfögni. Ja,bocs,elfelejtettem,hogy nektek szólásszabadság van,oda írtok,ahova akartok,csak a másik nem."

Ez a liberalizmus. Minden lehetsz, csak keresztény nem:)

2017. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
23%

"Felőlem jöhetnétek, érdekes lenne."

mondjuk engem az érdekelne, hogy miről beszélgetnétek, milyen kérdéseket írnátok ki

2017. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
70%

""Felőlem jöhetnétek, érdekes lenne."

mondjuk engem az érdekelne, hogy miről beszélgetnétek, milyen kérdéseket írnátok ki"


Kieg.: szerintem a most a valláskritika rovat teszi ki az ateista rovatot, szóval meg is válaszoltam magamnak a kérdést

2017. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:

Ez a baj veletek, kedves hívők.

Olyannyira bele vagytok bolondulva a vallásotokba, meg Istenbe, meg Jézusba, meg minden marhaságba, hogy azt már kezeltetni kéne.

Ettől függetlenül örülök neki, hogy olvashattam tőletek ilyen válaszokat, most már 100%-osan biztos vagyok benne, hogy aki hívő, az nem normális.

Mindenki a saját maga igaza mellett áll ki, ezt teszem én is. Csak nem mindegy, hogy annak a félnek az igazsága VALÓS alapokon bizonyosul-e meg, vagy sem.

2017. aug. 23. 15:57
 27/62 A kérdező kommentje:

#20-as

Egyáltalán nem félek a fanatikusok esetleges "bosszújától". Hagyni kell a hülyét kibontakozni, utána meg, ha nem tudnak rajta segíteni, kinyiffantják, mint olló a papírdarabot. ;)

2017. aug. 23. 16:05
 28/62 anonim ***** válasza:
9%

"Mindenki a saját maga igaza mellett áll ki, ezt teszem én is. Csak nem mindegy, hogy annak a félnek az igazsága VALÓS alapokon bizonyosul-e meg, vagy sem."

Lefordítva: mindenki a saját igazáért áll ki, de csak a tiéd az igaz.

Amúgy a keresztények nem a saját, hanem a Biblia igazáért állnak ki, de ne törődj az ilyen apróságokkal a fotelben bölcselkedve, majd én gondolkozok helyetted. Te csak írd ki a frusztrált kérdéseid, többivel ne törődj.

2017. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
20%

"Hagyni kell a hülyét kibontakozni"

oké, várjuk a következő kérdésed

2017. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

"Lefordítva: mindenki a saját igazáért áll ki, de csak a tiéd az igaz."

Nem. Azoknak van igaza, akik nem abban hisznek, hogy -volt valaki, aztán lettünk mi-, hanem abban, hogy -lettünk mi.-

2017. aug. 23. 16:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!