Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista vagyok és a hívőktől...

Ateista vagyok és a hívőktől kérdezem, hogy mit csinálnának ha kiderülne hogy nincs isten?

Figyelt kérdés
Mondjuk a vatikán bevallaná vagy nemtom. Lehet sokan azt fogjátok írni , hogy hülye kérdés meg hogy ez úgysem fog kiderülni mert .... . De mi lenne ha ez megtörténne?

2017. okt. 28. 13:35
1 2 3 4 5 6
 21/52 Mojjo ***** válasza:
57%

@19: Az ugye megvan, hogy a karácsony eredetileg egy pogány ünnep volt?


És az megvan, hogy elég sok ember, meg egyéb gerinces állat koponyájába néztünk már bele, és mindegyikben ott volt az agy? Ha a hasonlatod bármennyire is találó, akkor ezek szerint elég sok másik világegyetemet láttunk már, és mindnél ott találtuk annak a világegyetemnek az istenét is. Érdekes, akkor lemaradhattam valamiről :D

2017. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
44%

16!


Dehogynem. Jézus létező személy volt, ezt bizonyították. Egy próféta, aki azt állította, hogy Isten fia - ez utóbbi nem bizonyított. Az élete, a keresztre feszítése igen. Ez egy történelmi tény, egy ateista se tagadhatja. Azt simán, hogy Isten fia volt. Neked nem volt az, ez egyértelmű. Egy hívőnek viszont az volt, ez is egyértelmű.

A hitről továbbra is értelmetlen vitatkozni, ebben a témában mindenkinek igaza van és senkinek sincs igaza. Vallasszabadsag van

2017. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
37%

Ne haragudj: NEM bizonyította senki Jézus létezését.

Csak és kizárólag a Bibliában lehet őt megtalálni (meg persze jóval korábbi iratokban) - ill. néhány KÉSŐBBI római történetíró is hivatkozik rá, de szintén a bibliai iratok alapján.


NINCS bizonyíték!

2017. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező! Én is Isten hívő keresztény Református valláshoz tartozó ember vagyok. De a kérdésedre válaszolva az a véleményem hogy ha nem lenne Isten akkor sem lennék depressziós beteg ember.

Örülnék neki természetesen hogy meg élhettem a jó élményeket és a rosszakat is egyaránt. És kb ennyi.

2017. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 Darkmoon80 ***** válasza:
95%

Kedves #19-es!


"Az ateisták tartják a karácsonyt és a húsvétot? És bármilyen ünnepet ami Istenhez kapcsolódik?"


Igen és nem!


Igen: együtt ünnepelek a családdal, ajándékot adok a szeretteimnek, örülök az örömüknek.


Nem : az ünnepek vallásos háttere számomra érdektelen, nem énekelek a hívő családtagokkal együtt vallásos énekeket, Karácsonykor nem a Jézuska hozza az ajándékot a gyermekemnek, mint ahogy születésnapokon sem az "Isten éltessen sokáig" jókívánságot használom, hanem azt, hogy "Sok boldogságot kívánok".

2017. okt. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom elképzelni hogy ilyet hogy lehet kideríteni. A Vatikán számomra nem mérvadó, mert nem vagyok katolikus.
2017. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Rebeka!


A hívő ugyanazt hiszi, amit az ateista tagad. A kettő egy és ugyanaz.

*

Ehhez egyik félnek sem lehet, és nem is kell bizonyíték, ez nem rendőrségi ügy, hanem létszemléleti kérdés - a létszemléletét minden felnőtt saját maga alakítja. Az alany.

2017. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
71%

# 19

És te keresztény ként állítasz karácsonyfát? Mert az egy pogány szokás és ők hozták divatba! ;)

2017. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Rebeka!


Ha te találkozol valakivel akit megismersz, majd valaki más azt bizonygatja neked, hogy az a valaki, akivel találkoztál nem is létezik te kinek hiszel: a saját tapasztalatodnak, vagy a másik valakinek? Ez ennyire egyszerű.


Üdv. Péter

2017. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
9%
Ha nem volna az életnek forrása, akkor Te sem volnál, és ez a kérdés sem született volna meg. :)
2017. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!