Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista vagyok és a hívőktől...

Ateista vagyok és a hívőktől kérdezem, hogy mit csinálnának ha kiderülne hogy nincs isten?

Figyelt kérdés
Mondjuk a vatikán bevallaná vagy nemtom. Lehet sokan azt fogjátok írni , hogy hülye kérdés meg hogy ez úgysem fog kiderülni mert .... . De mi lenne ha ez megtörténne?

2017. okt. 28. 13:35
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

@40


Természetesen én sem ismerem az egész Univerzumot.

Valamilyen szintem feltételeztem, hogy az intelligens fajok szeretnék megtudni az eredetüket, vagyis keresik a választ arra, hogy miként kerültek egy bolygóra. Vallási/isteni mesék nélkül! Ebből eredően használtam a "minden intelligens" kifejezést. Nem gondolom, hogy az egész Univerzumban csak ez a buta majom-alfaj létezik.

2017. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 Mojjo ***** válasza:
40%
@41: Én sem gondolom, hogy egyedül az ember létezne, mint intelligens faj, az univerzumban. Ugyanakkor azt sem, hogy minden intelligens faj feltétlen akár csak nagyvonalakban úgy gondolkodna, mint az ember, olyan vágyak hajtanák stb stb... Szóval attól, hogy az embernél természetesnek vehető, amit írsz, ezt nem lehet minden intelligens fajra vetíteni, mint alapszabályt.
2017. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

@42


"Én sem gondolom, hogy egyedül az ember létezne, mint intelligens faj, az univerzumban."


Ebben 100%-ban igazad van.


"Ugyanakkor azt sem, hogy minden intelligens faj feltétlen akár csak nagyvonalakban úgy gondolkodna, mint az ember, olyan vágyak hajtanák stb stb..."


Ezt úgy kellene érteni, hogy senkit nem érdekel a létezése? Vagy, hogy sokezer/millió/milliárd évvel azelőtt, hogy megszületett mi történt (Pl: a bolygólyával)? Szerintem akkor nem kimondottan intelligens lényekről beszélhetünk.


"Szóval attól, hogy az embernél természetesnek vehető, amit írsz, ezt nem lehet minden intelligens fajra vetíteni, mint alapszabályt."


Ezt nem is alapszabálynak gondoltam. De, ha valaki/valakik obszkuritásban élnek, akkor természetesen érthető.

2017. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 Mojjo ***** válasza:
60%

@43:

"Ezt úgy kellene érteni, hogy senkit nem érdekel a létezése?"


Ezt úgy kell érteni, hogy még fel sem fedezett, az embertől ki tudja mennyire gyökeresen eltérő idegen lények pszichológiájáról a világon semmit nem jelenthetünk ki. Ha mégis megtesszük, nem csinálunk semmi mást, csak az emberi gondolkozást próbáljuk kivetíteni és ráhúzni rájuk.

2017. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

@44


Picit sok volt ez az összetett mondat, és engedelmeddel szétbontanám.


"Ezt úgy kell érteni, hogy még fel sem fedezett,"


Az emberi faj nem fog felfedezni az életében idegen csillagflottákat a Föld nevű bolygó mellett, és még csak a közelében sem egész életében. Az egész életét az emberi fajra/civilizációra gondoltam! Talán bakteriális formában párszáz év múlva a naprendszerünkben találhatnak valamit esetleg.


"az embertől ki tudja mennyire gyökeresen eltérő idegen lények pszichológiájáról a világon semmit nem jelenthetünk ki."


OK! A vallások ennek ellenére mégis határozottan különböző kinyilatkoztatásokkal érvelnek bizonyítékok hiányával.


"Ha mégis megtesszük, nem csinálunk semmi mást, csak az emberi gondolkozást próbáljuk kivetíteni és ráhúzni rájuk."


Rendben! Az intelligencia azért csak visszakérdez, hogy miért vannak itt, miért/miben élnek!!

2017. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 Mojjo ***** válasza:
65%

@45:

"Az emberi faj nem fog felfedezni az életében idegen csillagflottákat a Föld nevű bolygó mellett, és még csak a közelében sem egész életében."


Bár biztosan ez sem jelenthető ki, én is valószínűnek tartom, hogy így lesz. De még véletlen sem írtam, hogy a közelben fedeznénk fel értelmes idegen lényeket. Sőt, tulajdonképpen még azt sem írtam, hogy fel fogunk egyáltalán fedezni. Én azt írtam, hogy még nem fedeztünk fel. Azt hiszem, abban megegyezhetünk, hogy ez fedi a valóságot.


"A vallások ennek ellenére mégis határozottan különböző kinyilatkoztatásokkal érvelnek bizonyítékok hiányával."


Nem értem, mire célzol, sorry.


"Az intelligencia azért csak visszakérdez, hogy miért vannak itt, miért/miben élnek!!"


Talán. De hogy első lépésben mindenféle kitalált mesékbe, hiedelmekbe menekülnek a kérdések elől, tehát egyszerűbben fogalmazva vallásokat alapítanak, az pusztán az emberi viselkedés kivetítése.

2017. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
50%

@46


Mit jelent az "emberi viselkedés kivetítése"? Mit értesz ez alatt? Ezek szerint számodra az ember talán egy felsőbb hatalom, vagy egy kitüntetett faj a végtelen univerzumban?


Szerintem halvány lila gőzünk sincs, hogy máshol hogyan gondolkodnak. Mit miből alakítanak ki.

Másrészről kíváncsi lennék, ha egy idegen civilizációnak azt mondanánk, hogy 'ember'. Mi lenne a reakció? Elárulom! SEMMI!! Nem is értenék!!

2017. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
79%
Ennek a kérdésnek ugyanannyi értelme van, mint annak, hogy mit csinálnának az ateisták, ha bebizonyosodna, hogy van.
2017. nov. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 Mojjo ***** válasza:
4%
@47: Azt hiszem, kettőnk közül valamelyik nem beszéli a magyar nyelvet. Próbáld újra elolvasni, meg értelmezni amit írtam, kérlek, mert nem is értem, hogy ilyen szinten egyáltalán hogy lehetséges félreérteni. Ha kell, majd, ha lesz kis időm, kifejtem újra, bővebben.
2017. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
38%
Ugyan azt mint nálatok, kedves Rebeka. Ti is ezzel szoktatok jönni, ateisták, hogy nincs Isten, miben különbözne, ha egy másik tök ugyan olyan ember, mint bárki más, ugyan úgy elmondaná nekem, hogy nincs Isten? Ugyan úgy nem érdekelne., mert tudom hogy van Isten. :)
2017. nov. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!