Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallasos emberek miert "ateist...

Vallasos emberek miert "ateistaznak" folyton?

Figyelt kérdés
Arra a jelensegre gondolok, amikor megbelyegzo hangnemben, altalanositva hasznaljak ezt a kifejezest, Es sokszor nem is pontosan. Pl vallaskritikat megfogalmazok azok mind "ateistak". Honnan erred ez a szohasznalat? Meg miert igy toljak? Kb ugyanaz, mint a nacizas, komcsizas, rettenetesen primo, leegyszerusito, gyulolkodo, ,megis nagyon elterjedt.

#Ateistazas
2017. nov. 7. 23:07
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Nem eleg, hogy a Wikipedia meg egyeb oldalacskak magyar nyelvu cikkeintele vannak kapitalis marhasagokkal, meg lelkesen idezgetik is oket.
2017. nov. 11. 09:44
 32/39 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nincs értelme folytatni ezt a vitát veled, mert csak beszélsz a levegőbe. Az utolsó két hozzászólásod is olyan, hogy semmilyen módon nem kapcsolódik az előző válaszokhoz.
2017. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

"ki az ateista kifejezet istentelennek forditana "

A kérdezőnek annyiban igaza van, noha etimológiailag "istentelenből" vezethető le, ma ennek a szónak egy határozott pejorativ jelentése van - míg az ateistának nem.

Viszont a kérdező, aki "okád a keresztényektől", lövése sincs miről szól, nem ateista, hanem istentelen baromállat.

2017. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Miert akkora drama, hogy valaki rosszul van a kersztenyektol?
2017. nov. 11. 21:09
 35/39 anonim ***** válasza:
Nekem nem dráma, szerintem neked az, hisz írod is, rosszul vagy, ez a fajta betegség és ostobaság elegye nehezen gyógyítható.
2017. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

"Az arrogancia a hanyingerkelto, ahogy az istenfogalmat a bargyu hulyesegeitekkel azonositjatok."


Akkor ne lepődj meg azon, hogy mi kevésbé bántón annak hívunk titeket, amik vagytok. Lehettek Sátánisták is, de akkor Sátánistáknak fogunk hívni titeket, választhatsz. :)

2017. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Egyébként te is keresztényezel, nem gyanús? :D Tehát, te hívhatod nevén az embert, de én már csak nagyságának hívjalak? :) Ateista vagy én nem mondtam, hogy okádék a gőgöd, vagy hogy hányni tudnék bármelyik ateistától te viszont mondtad, hogy okádék az aki vallásos. Okádnékod van tőlünk, minek kínzod magad velünk, semmi közünk egymáshoz. Mért tetted ki a kérdést, választ nem vársz rá, hisz válaszoltunk az neked nem tetszik, akkor? :) Figyelj, rengeteg számomra szimpatikus ateista van, és nem sír a szájuk azért mert Ateistázom őket, mert ő az, mint én Keresztény. Ez ennyi, csupán hozzá állás kérdése. :)
2017. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
A vallásos emberek szerrtnek itélkezni, ennek legjobb módja az ateistázás. Azt hiszik magukról, hogy ők istenek. Ők a jófiúk. Mégis egy mesekönyv sztorijaiban hisznek.
2017. nov. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, amit tudtok ti kedves Ateisták, mind-mind könyvekből vannak, vagy kint voltatok mindannyian a helyszínen a professzorok mellett egy csont megtalálásánál? Az lehet, hogy mi könyvből tudjuk illetve mondjuk amit, de ti pedig sok más könyvből mondtok sok más dolgot. nem de? :)
2017. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!