Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, titeket mi...

Kreacionisták, titeket mi győzne meg arról, hogy a teremtéstörténet csak egy jelképes leírás a korabeli ember szemszögéből?

Figyelt kérdés
2017. nov. 9. 12:11
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
27%

""Az előbb még a Napnál tartottunk... Épp abba szoktatok belekötni, hogy előbb teremtette a növényeket a Napnál."

Passz."


Most minek zavarod össze a lelkemet ilyen kérdésekkel?:)) Látod, hogy nem tudja, hogy hol tartott

2017. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:

"Tehát ha pl. egy ember, akinek a foglalkozása szabó ellop egy pénztárcát, akkor az összes szabó tolvaj. Okos vagy haver:)"

Akkor újra:

Komoly szövegértési gondjaid lehetnek, ha szerinted most utasítottam el a kreacionizmust. Neked csak azt köszöntem meg hogy ilyen hitelesen prezentáltad bárkinek aki erre jár, mindazt a téves gondolkodásmódot, ami általában jellemzi őket.


Ezúttal próbáld meg értelmezni is, hogy az előbbi két mondat mit jelent! Hátha magadtról is rájössz, mekkora hülyeséget írtál.


"Látod, hogy nem tudja, hogy hol tartott"

Tudom hol tartottam, csak nem tudom a választ a kérdésre. Akkor pedig bevallom hogy nem tudom, és inkább passzolom a kérdést, minthogy kreacionistát játsszak, kiszopjak egy választ a kisujjamból, amit semmi nem támaszt alá, csak azért hogy alátámasszak egy olyan világképet, aminek annyira nincs alapja, hogy konkrétan a biológia és fizika minden aspektusával ellentmondásban áll...

2017. nov. 9. 13:08
 23/64 anonim ***** válasza:
16%

"Tudom hol tartottam, csak nem tudom a választ a kérdésre. Akkor pedig bevallom hogy nem tudom, és inkább passzolom a kérdést, minthogy kreacionistát játsszak, kiszopjak egy választ a kisujjamból, amit semmi nem támaszt alá, csak azért hogy alátámasszak egy olyan világképet, aminek annyira nincs alapja, hogy konkrétan a biológia és fizika minden aspektusával ellentmondásban áll..."

Az előbb az volt a bajod, hogy nem mondok semmit. Akkor nem is szoptam ki a kisujjamból:) Teljes a káosz a fejedben, haver:)

Ha ennyire nem értesz semmihez, akkor minek akarsz vitatkozni?:)

2017. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:

"Passz."

Na látod. :) Így megy ez. Senki sem tudja mit jelképez.


"Kreacionisták, titeket mi győzne meg arról, hogy a teremtéstörténet csak egy jelképes leírás...?"

Talán előbb azzal kéne kezdeni, hogy lelibbentitek a fátylat a titokzatos jelképekről, de valamiért még senkinek sem sikerült. :(

2017. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
16%

"a biológia és fizika minden aspektusával ellentmondásban áll..."

Értem. Tehát, ha F=m*a és renin-angiotenzin-angiotenzinogén rendszer működik, akkor nem lehet a teremtés hat napos:))

Te egy zseni vagy haver:)

2017. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:

"Az előbb az volt a bajod, hogy nem mondok semmit. "

Azóta se mondtál semmit.

De felhívnám a figyelmed a saját szabós példádra. Ha te nem írtál eddig alaptalan tényeket, akkor az azt jelenti hogy más kreacionisták se írtak?

És még engem próbáltál nevetségessé tenni azzal hogy saját magamat fogom megcáfolni? Hát, megelőztél, kölyök, elég szép öngólt lőttél :D

2017. nov. 9. 13:15
 27/64 A kérdező kommentje:

"Na látod. :) Így megy ez. Senki sem tudja mit jelképez."

És egy közismerten hibás értelmezéshez való ragaszkodás miért jobb szerinted, mint egy feltételezhető jelkép, amit még nem ismerünk?


"Tehát, ha F=m*a és renin-angiotenzin-angiotenzinogén rendszer működik, akkor nem lehet a teremtés hat napos"

nyilván gúnyolódni akartál, de sikerült újabb öngólt lőnöd, ugyanis speciel a relativitáselmélet és az ehhez kapcsolódi ismereteink a fénysebességről pont egy jó cáfolat a kreacionista elképzelésre. Épp nem a hat napra, hanem arra, hogy a Föld csak 5770 (vagy mennyi is? ) éves lenne, miközben 6000 fényévnél nagyságrendekkel messzebbi csillagok fényének is volt ideje ideérni.

2017. nov. 9. 13:19
 28/64 A kérdező kommentje:

"hogy a Föld csak 5770 (vagy mennyi is? ) éves lenne"

Bocsi, javítanám magam. A Föld ettől még lehetne 5770 éves, ez az univerzum hasonló korát cáfolja csak.

2017. nov. 9. 13:20
 29/64 anonim ***** válasza:
7%

"Azóta se mondtál semmit. "

Most akkor semmit, vagy az ujjamból kiszopott érveket?:)


"És még engem próbáltál nevetségessé tenni azzal hogy saját magamat fogom megcáfolni? Hát, megelőztél, kölyök, elég szép öngólt lőttél :D"

Majmolsz. Unalmas.

2017. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:

"Most akkor semmit, vagy az ujjamból kiszopott érveket?:)"

Esetleg ha a közvetlen utána írt mondatot is sikerült volna elolvasnod...

Vagy csak megértened nem sikerült?

2017. nov. 9. 13:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!