Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, titeket mi...

Kreacionisták, titeket mi győzne meg arról, hogy a teremtéstörténet csak egy jelképes leírás a korabeli ember szemszögéből?

Figyelt kérdés
2017. nov. 9. 12:11
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

"Könnyű olyat kérni, ami teljesíthetetlen."


Nem én kértem olyat hanem az előttem hozzászóló állitja hogy kísérletekkel megfigyelésekkel bebizonyitották hogy a föld több milliárd éves.

Most akkor kérném a megfigyelést a milliár évekre.

2017. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:

"Az abszolút kormeghatározás módszerével a geokémia tudományterülete foglalkozik. Általában a kémiai izotópok arányát vizsgálja, amelyek a földtörténet során, vagy a kőzetalkotó ásványok kristályosodása óta megváltoznak, de más módszerek is léteznek. Ismertebb módszerek:


A radioaktív izotópos módszerek általában magmás kőzetek keletkezési korának, metamorf kőzetek átalakulási idejének meghatározására, vagy üledékes kőzetek lepusztulási területének vizsgálatára alkalmazhatók a földtanban, de a régészeti leletek (pl.: égetett agyagedények) korának meghatározására is használhatók:

U/Th

Pb/Pb

Sm/Nd

Rh/Os

A stabil izotópos módszerek a földtörténeti közelmúlt (pleisztocén-holocén) eseményeit mutatják ki:

13C/12C (egykori klimatikus viszonyok, légköri CO2 vizsgálata)

16O/18O (egykori hőmérsékleti viszonyok kimutatása)

Termolumineszcens módszerekkel üledékes kőzetek betemetődési korát lehet vizsgálni.

A hasadványnyom-módszerrel (angolul fission track analysis) módszerrel az atommagok hasadásának nyomaiból, illetve azok gyakoriságából következtethető ki a kőzetek 238U izotópot tartalmazó kristályainak bizonyos, ún. záródási hőmérséklet alá hűlésének kora, illetve a nyomok hossz-eloszlásából a befoglaló kőzettest hőtörténetére következtethetünk."

Nem vagyok geológus így nem igazán értek hozzá és jelenleg nincs kedvem bővebben utánanézni, szóval egyenlőre a wikipédiával kell beérned. Ha nem felel meg bövebben utánanézek, ha időm engedi. Legalább így bővül kicsit a tudásod.

Csak hogy én is kötöszködjek: két ember hogy volt képes egy egész földet benépesíteni? Mert akárhogy nézem Ádám és Éva gyerekei vagy egymással, bagy a daját szüleikkel voltak kénytelenek párosodni, ez pedig elég kemény férfertűzés smiből nem tud életképes populáció létrejönni.

2017. nov. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:

"Csak hogy én is kötöszködjek: két ember hogy volt képes egy egész földet benépesíteni? Mert akárhogy nézem Ádám és Éva gyerekei vagy egymással, bagy a daját szüleikkel voltak kénytelenek párosodni, ez pedig elég kemény férfertűzés smiből nem tud életképes populáció létrejönni."


Két módon magyarázzák. Az egyik, hogy Isten más embereket is teremtett, nem csak Ádámot és Évát, csak ők voltak az elsők, ők a felelősek a bűnért, azért foglalkozik velük a Biblia részletesen.

A másik magyarázat szerint az ember akkor még tökéletes volt, genetikai hibái sem voltak, tehát nem voltak rossz, hibás génjei, amiket átörökítsenek. Az emberi test romlása is akkor indult meg, mikor Ádámék elqrták a dolgot. (Helyesebben ugye Noééktól, mert rajtuk kívül mindenki elpusztult az özönvízben a fáma szerint.)

2017. nov. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
100%

Süttürüttü, ha kicsit jobban belegondolunk, azért mindkét felvetésnek megvan a buktatója.

Ha Ádámék után más embereket is teremtett Isten, akkor a későbbi generációk során nem mindenki volt egyenlőképp rokona Ádámnak. Sőt, volt aki egyáltalán nem volt rokona. Tehát nem örökölhették az eredendő bűnt (vagy bűnre való hajlamot, ezt is hallottam már), így pedig értelmetlen lett volna az özönvíz, hiszen tele lett volna a világ olyan emberekkel, akiknek semmi köze Ádámhoz és a bűnhöz.

A másik elképzelést pedig a leletek buktatják meg. Ahogy haladunk visszafelé az időben, az emberelődök fosszíliái nem egyre tökéletesebbek, hanem épphogy egyre kevésbé emberszerűek.

2017. nov. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!