Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, titeket mi...

Kreacionisták, titeket mi győzne meg arról, hogy a teremtéstörténet csak egy jelképes leírás a korabeli ember szemszögéből?

Figyelt kérdés
2017. nov. 9. 12:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
9%

"Oké, mostmár biztos hogy direkt játszod az idiótát... De hogy ez neked miért jó? "

Tehát az f=m*a nem áll kapcsolatban a fizikával? Értem...

2017. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
75%

"Miért, korábban bizonyítható volt?"

:) Hát elég szilárdan állítottad, hogy csak az lehet a lehetséges helyes értelmezés...

De várj:

"Na és a logika, az alapvető józan ész?

A szó szerinti értelmezés nem összeegyeztethető a valósággal. Tehát marad a jelképes értelmezés, vagy hogy egyszerűen hamis a Biblia.

Gondold végig újra, mennyire is lehet indokolt a jelképes értelmezés!"

Most magadnak bizonyítottad be! :D Vagy magadat cáfoltad? Hm...nehéz.


Na látom a kért következtetést nem sikerült levonni. Segítek: Vagy nem jelképes a teremtés vagy a Biblia hamis. Ééés ennnyi.

2017. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 A kérdező kommentje:

"Tehát az f=m*a nem áll kapcsolatban a fizikával? Értem..."

Oké, akkor majd folytathatjuk ha legalább megpróbálsz úgy csinálni, mint ha fel is fognád, amit olvasol. Mondjuk hogy mit a különbség az aspektus szó és egy fizikai tétel között.

Ahhoz nincs kedvem hogy asszisztáljak, ahogy próbálod a hülyét játszani, csak hogy érvek híján is kötözködhess...

2017. nov. 9. 14:03
 44/64 A kérdező kommentje:

"Na látom a kért következtetést nem sikerült levonni. Segítek: Vagy nem jelképes a teremtés vagy a Biblia hamis. Ééés ennnyi."

Igen, és továbbra is ez következik a Biblia és a valóság összevetéséből. És? Ha neked két lehetőséged van, és az egyik nem kedvedre való, akkor a másik egyből bizonyítottá válik, vagy hol van ebben a logika, amit írtál?


"Hát elég szilárdan állítottad, hogy csak az lehet a lehetséges helyes értelmezés..."

Ha abból indulunk ki, hogy a Biblia valódi és tényleg Isten szava, akkor tényleg csak ez lehet.

2017. nov. 9. 14:06
 45/64 anonim ***** válasza:

"És?"

"Rendszerint saját magát cáfolja meg:) Össze fogod zavarni." -igaza lett.


Ja, és aspektus: szemszög, nézőpont, szempont.

2017. nov. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
19%

"Mondjuk hogy mit a különbség az aspektus szó és egy fizikai tétel között. "

Ne terelj:)


Ezt írtad: "...csak azért hogy alátámasszak egy olyan világképet, aminek annyira nincs alapja, hogy konkrétan a biológia és fizika minden aspektusával ellentmondásban áll...)"

2017. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:

"Ezt írtad: "...csak azért hogy alátámasszak egy olyan világképet, aminek annyira nincs alapja, hogy konkrétan a biológia és fizika minden aspektusával ellentmondásban áll...)"

Igen, és ez azóta sem egyenlő azzal, mintha azt írtam volna, hogy a biológia és a fizika minden állításával ellentmondásban áll.

Mondom, játszhatod a hülyét, hogy inkább úgy teszel mintha fel se fognád, amit írok, de akkor azt innentől csináld magad.

2017. nov. 9. 14:45
 48/64 A kérdező kommentje:

""És?"

"Rendszerint saját magát cáfolja meg:) Össze fogod zavarni." -igaza lett. "

Miért? Csak mert te olyasmit képzeltél az állításaim mögé, amit én valójában sosem állítottam, az a te sarad.


"Ja, és aspektus: szemszög, nézőpont, szempont."

Én tudom. De azt megköszönném, ha a 43%-osnak is megpróbálnád ezt elmagyarázni, mielőtt még nagyobb hülyét csinál magából.

2017. nov. 9. 14:47
 49/64 anonim ***** válasza:
9%

"Igen, és ez azóta sem egyenlő azzal, mintha azt írtam volna, hogy a biológia és a fizika minden állításával ellentmondásban áll. "


Ezt írtad: "...csak azért hogy alátámasszak egy olyan világképet, aminek annyira nincs alapja, hogy konkrétan a biológia és fizika minden aspektusával ellentmondásban áll..."


Még vergődsz? Mert nagyon jól mulatok. Azzal nem húzod ki magad a szarból, hogy engem gyalázol:)

2017. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 A kérdező kommentje:

""Igen, és ez azóta sem egyenlő azzal, mintha azt írtam volna, hogy a biológia és a fizika minden állításával ellentmondásban áll. "


Ezt írtad: "...csak azért hogy alátámasszak egy olyan világképet, aminek annyira nincs alapja, hogy konkrétan a biológia és fizika minden aspektusával ellentmondásban áll..." "


Pontosan! Mostmár csak azt kéne realizálnod, hogy a két mondat nem ugyanaz, majd felfognod hogy mi a különbség a kettő között.

Ennél több segítséget nem adhatok, bocsi. Vagy menni fog egyedül is, vagy majd ha túlvagy az általános iskolás nyelvtanórákon. Szorítok neked! :D

2017. nov. 9. 14:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!