Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miben különböznek...

Az ateisták miben különböznek a nem hívő emberektől?

2018. febr. 20. 21:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Nem hisznek semmilyen istenség létezésében.
2018. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
43%
Hát, kezd már egy kicsit unalmas lenni, hogy van pár vallásos troll, aki bedob valami ótvar nagy baromságot, ti meg bekapjátok a csalit.
2018. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Nem fognak rá se bajt, se szerencsét valami irracionális lényre, elfogadják, hogy a világ végső soron kimeríthetetlen és megismerhetetlen (bár a minél tökéletesebb megismerésére törekedni kell) és saját hibáikat saját felelősségnek tekintik és nem egy irracionális lénytől várják a feloldozást (ezzel lerázva magukról a felelősséget s bűntudatot).
2018. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem semmiben. Mindkét csoport ugyanolyan agresszivitással védi a saját igazát.
2018. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Főleg abban, hogy nem hisznek olyan dolgokban, amit nem lehet bizonyítani, és szívesebben hisznek olyanokban, amit igen, akár egymásután többször is.
2018. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Darkmoon80 ***** válasza:
74%
Szerintem a kettő szinonim fogalom. Mindkettő ugyanazt jelenti. Olyan ember, aki nem hisz Isten/isten/istenek létében.
2018. febr. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
10%

Az "ateisták"hívő emberek.

Hisznek "tudósoknak"nevezett emberek állításaiban,általuk elvégezhetetlen kísérletek,"bizonyítékok"hitelességében,és abban a-számomra képtelen -elképzelésben,hogy az élet,a világegyetem létrejöhetett Alkotó nélkül.


Nem hívő ember nincs.


Aki lefekszik,hinnie kell,hogy felébred,bár az egyáltalán nem biztos!

2018. febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#1, kik?


#2, sem vallásos, sem troll nem vagyok, sőt vallásos troll sem.


#3, ez alapján az ateisták nem hihetnek az asztrológiában, az idegen civilizációk beavatkozásában, ahogy a karmában sem. Azt elhiszem, hogy te tényleg nem, de az, hogy valaki ateista még nem zárja ki, hogy Istenen kívül bármi más olyanban higgyen, ami mások számára irracionális. És még mindig nem a kérdésemre válasz, hogy miben különböznek a nem hívőktől. A különbség érdekel.


#4, vagy csak simán nem érdekli a téma és hozzá sem szól, de ez is mindkettőre igaz lehet.


#5, ez most kikre igaz, a nem hívőkre vagy az ateistákra? Engem a két csoport közti különbség érdekel, hiszen ha nem lenne okuk megkülönböztetni magukat ezen belül vagy kívül egymástól, akkor nem lenne szükség külön megnevezésre.


#6, pont a fentiek miatt gondolom, hogy nem lehetnek szinonim fogalmak. Minek kell arra kitalálni külön szót, amilyen nem vagy? Arra lehet kitalálni valamit, amilyen vagy.


A kopaszság egy frizura? Ugye a kopasz embernek lehet, hogy lehetne haja csak leborotválja, vagy lehet, hogy kihullott neki az összes, vagy sosem volt hajhagymája, nem lehet tudni. Akinek nincs haj a fején, az kopasz? Lehet a kopaszság egyfajta hajviselet?


#7, a nem hívőt, konkrétan az Istenben nem hívőkre értettem, ez a linkből kiderül.

2018. febr. 21. 08:21
 9/30 Zenon ***** válasza:
89%
Semmiben. Ugyanúgy "nem hívő emberek". EZ csak egy kifejezés arra, hogy nem nyelik be a sok vallási baromságot.
2018. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
7%

"Az ateisták miben különböznek a nem hívő emberektől?"

Abban különböznek, hogy szeretik átverni magukat, hogy elkárhozzanak.

Isten létét nagyon könnyű belátni, viszont sok melóba kerül, hogy az ellenkezőjéről meggyőzzék magukat

2018. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!