Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miben különböznek...

Az ateisták miben különböznek a nem hívő emberektől?

2018. febr. 20. 21:05
1 2 3
 11/30 Zenon ***** válasza:
90%

Abban különböznek, hogy szeretik átverni magukat, hogy elkárhozzanak.


Pont te beszélsz az önbecsapásról, aki szerint az egész Világegyetem Ura egy beszélő kígyóval vitte bűnbe a két főből álló emberiséget? :D

2018. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

"Pont te beszélsz az önbecsapásról, aki szerint az egész Világegyetem Ura egy beszélő kígyóval vitte bűnbe a két főből álló emberiséget? :D"

Na várj! Szerintem? Szerintem nem, én ilyet nem mondtam:):P

Szedd össze magad picit, kérlek:)

2018. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

# 11

Erről a Léo Taxil "A szórakoztató Biblia" című könyve jutott eszembe :D

2018. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem inkább abban különböznek hogy az ateisták képesek elfogadni a valóságot teljes mértékben!

Míg a hívők többségének hiába vezeted le logikai úton a dolgokat hogy miért hülyeség amiben hisz ő csak nyomni fogja tovább a baromságát!

Ez lehet annak is az oka hogy a tudatalattija így próbálja megvédeni attól stresszhatástól hogy egyszer meghalunk és nem lesz tovább semmi, így inkább önmagának hazudik egy életen át még ha nem is tudatosan!

2018. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%
Általában az ateistákat a valóság érdekli, a hívőket pedig a szép, megnyugtató mesék.
2018. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%

Olyan nincs, hogy nem hívő ember. Mindenki hisz valamiben, legyen az akár teljesen hétköznapi dolog.


Az ateista pusztán Istenben, vagy istenekben nem hisz.

2018. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
96%
Ez rendben van, de "hívőnek" csak és kizárólag az istenhívőt nevezzük!
2018. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

#17

Sőt én még a kijelentésednél is tovább tudnék menni. Például sokan ki is sajátítják a hívő fogalmat, hogy "ők az igazi hívők, a többi csak vallásos". Pejoratív értelmet adva így az utóbbinak.


Ettől függetlenül szeretem a fogalmakat az eredeti értelmük szerint használni.

2018. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Zenon, Hogy nevezik magukat azok, akik nem hisznek a horoszkópban? Hogy nevezik magukat azok, akik nem hisznek sem Istenben, sem az evolúcióban? Hogy nevezik azokat, akik nem hisznek az álomfejtésben? Erre irányulna a kérdés, hogy az ateisták miért nevezik magukat annak, de a most érkezett válaszolók egy részének még a kérdést sem sikerült rendesen elolvasni.


#14, #15 Nem ez volt a kérdés.


#16 Lehet, hogy így van, de a kérdés, mint ahogy az előzményekből is kiderül, az Istenhitre vonatkozott. Ezen belül vannak az Istenben hívő emberek és az Istenben nem hívő emberek. Az Istenben hívő emberek lehetnek vallásosak és nem vallásosak, utóbbiak mégsem nevezik magukat vallástalannak. Az Istenben nem hívő emberek összefoglalóan az ateisták? Vagy ők maguk sem tudják, hogy mi az aminek nevezik magukat? Azok is ateisták, akik egyértelműen állítják, hogy nincs Isten, és azok is akik nem tudják, hogy van vagy nincs, de nem is érdekli őket?


Ha én mondjuk tudós lennék, aki nem tudja elfogadni egy olyan felsőbbrendű lény létezését, akinek létét nem lehet bizonyítani, akkor biztosan nem akarnám, hogy ezt a nézetemet összemossák azok nézeteivel, akik szerint valaki nem léte bizonyítható. Érti valaki ezt amit ide leírtam? Az ilyenek oda írják, hogy ők agnosztikusak. Ebben csak az a furcsa, hogy mindezt már az ateizmuson belül teszik, ami konkrétan Isten létezését utasítja el. Nem nemfoglalkoztatja, hanem tudja(de honnan?) vagy hiszi(ami meg miben különbözik?), szóval kijelenti, hogy Isten nincs. Ezen belül, hülyeség azt mondani, hogy de azt is elfogadom, hogy akár még lehetne is, csak nem érdekel, mert úgysem tudom kideríteni, ennek csak az ateizmuson kívül lenne értelme. Miért nem nevezik magukat a kizárólag tudományokra támaszkodó emberek szkeptikusnak vagy materialistának? Miért kell egy külön irányzat arra, hogy konkrétan Isten az, akiben nem hisznek?

2018. febr. 22. 10:20
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem nevezik magukat a kizárólag tudományokra támaszkodó emberek szkeptikusnak vagy materialistának? Miért kell egy külön irányzat arra, hogy konkrétan Isten az, akiben nem hisznek?"

Mert ezeknek a szavaknak nem az a jelentése, hogy 'istenben nem hívő'. Az ateistának igen.

És ez nem valami külön irányzat. Ez csak egy szó, a teista ellentéte.

Feleslegesen túlbonyolítod...

2018. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!