Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan van a Jehovistaknak...

Honnan van a Jehovistaknak annyi penzuk hogy allandoan tudjak segiteni egymast?

Figyelt kérdés
2008. okt. 28. 16:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

Semmi bajom a Jehova Tanúival, de nem is kívánok foglalkozni velük. Tegyék a dolgukat, én teszem az enyémet, ha kérdeznek, válaszolok. Bár azt nem szeretem, amikor egyszer nem akartam őket beengedni a házba (nem vallási előítélet miatt, millió oka van, amiért nem engedünk be idegeneket), és amikor csukam be az ajtót, odateszi a lábát.. Na akkor hívtam a kutyámat.


De! Legfontosabb az előítélet-mentesség, és ennek jegyében írok most. Nem igazságos a szó pejoratív értelmében szektának nevezni egy olyan felekezetet, ami nem olyan népszerű, mint a "nagyok". Amiért kevesen vannak, még lehet igazuk. 2000 évvel ezelőtt a kereszténység ugyanígy volt. Ki tudja, mi lesz 2000 év múlva.


A másik az anyagiak. De kérem, miért kell bántani szerencsétlen JT-kat, amikor a katolikus egyház trükkjei mindenki szemét verik ki? Nálunk, 30 ezres kisvárosban 10-esével építik az ingatlanokat, Audi Allroad-okkal járnak, és fotocellás sorompót helyeztek a plébánia és a temető felé vezető útra. OK, én értem, hogy sokat segítenek, de lássuk már be, hogy nincs összhangban! Nevetségesen keveset keresnek, és politikusi színvonalon élnek?


Attól meg rendszerint elborul az agyam, amikor ilyen felfoghatatlan anyagi hatalommal a háttérben szentmisén fapofájú alázattal odatartják a kalapot az öreg néninek, aki a hitén keresztül az utolsó zörgőit is odaadja, abban bízva, hogy Szent Antal segít majd neki. Mi a frásznak az Allroad egy olyan városban, ahol 20 perc alatt bárhová el lehet jutni gyalog?!


Szóval ezt csak azért írom, mert az, hogy a JT vallás, felekezet, szekta (mindegy, minek nevezzük) kicsi, egyáltalán nem jelenti azt, hogy piszkosabb is, mint nagyobb testvérei. Ez botrányos!

2008. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Előttem Szóló!


Köszönöm az őszinte szavakat. Teljes mértékben egyetértek.

Azt a JT-t, aki berakja a lábát az ajtóba, el is kell küldeni, de hidd el/higyje el, nem mindegyik JT teszi ezt.


Alapvetően JT-nak nem az a céljuk, hogy bántsák, zaklassák az embereket, hanem az, hogy építő beszélgetéseket folytassanak velük bibliai témában. Mindenkit felkeresnek felekezettől, nézettől, hova tartozástól függetlenül. Nem válogatnak, hiszen Jézus sem tette.

A munkájuk lényege, hogy olyan embereket találjanak, akik fogékonyak a bibliai igazságra, hiszen az a tapasztalatuk, hogy nagy szükségük van az embereknek a mai világban Isten segítségére.

Az,hogy talán olyan embereket is találnak, akik nem fogékonyak az Ő hitvallásukra, még nem azt jelenti, hogy zaklatják is őket. A munka folyamatos. Az emberek körülményei, nézete pedig változik és változhat.

2008. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok. Tudom, hogy ritka az ilyen. Rendszeresen kerestek fel bennünket, de ez volt az egyetlen ilyen kirívó eset. Mint ahogy nem is szokásom kutyát hívni segítségül. A mostani kutyám még örvendene is az új látogatóknak.:))


Egyszerűen vannak pillanatok, amikor nincs kedvem bibliai jellegű beszélgetésekbe bonyolódni. Szerintem ez mindenkinél így van. Ha jön egy JT, és tudtára adom, hogy nem kívánok beszélgetni vele, akkor egyetlen dolga marad: elköszönni tovább állni. Azt viszont hozzá kell fűznöm, hogy az esetek 90%-ában így is történik, és ilyenkor nincs harag.

2008. dec. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A katolikusak vagy mas vallasuak miert nem jarnak hazrol hazra?
2008. dec. 21. 16:20
 15/16 anonim ***** válasza:
60%
Ha úgy vesszük, akkor ök is járnak és terjesztik a hitüket. Ha nem is házról házra, gondoljunk csaj a különféle afrikai missziókra.
2008. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert a katolikusok elsősorban a tanításaikban a hagyományt követik (ünnepek, liturgiák, stb.) és kevésbé helyezik a hangsúlyt arra a munkára, amit Jézus tanított. Ők inkább egymást között "terjesztik" Isten szavát.


Jézus is járt házról-házra, városról-városra, és nem csak úgy beszélt Isten szaváról, hogy ismerősnek, barátnak, rokonnak, hanem mindenkinek. Még a bűnösöktől sem tagadta meg azt, hogy Istenről és az Ő nagyszerű tetteiről beszéljen, amit majd az emberiség érdekében meg fog tenni.

Jehova Tanúi még a börtönökbe is bejárnak Biblia-tanulmányozást vezetni és gyülekezetekben oktatni (megjegyzem: elég szép eredményeket érnek el).


Talán a mormon hívők járnak még házról-házra és hirdetik az igét, de úgy tudom, hogy ők, viszont nem a Bibliáról beszélnek elsősorban, hanem az ő saját könyvükről, hiszen azt mondják, hogy a Biblia bizonyos részei vagy talán a teljes Biblia már nincs érvényben, hiszen új törvényeket hozott le az égből egy Moroni nevű angyal John Smith-nek.

2008. dec. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!