Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova tanúi nem veszik...

A Jehova tanúi nem veszik észre hogy idegesítik az embereket? Ha én mennék oda hozzájuk Hirdetni a nezőpontmat nekik se tetszene

Figyelt kérdés
2018. márc. 16. 17:50
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

# Biztos jó emberek nem azzal van a bajom


Igen egy ideig én is meghallgattam türelmesen nyugodtan

De ezt nem lehet sokáig bírni

Házhoz hetente jönnek van hogy többször is és sajnos olyan környékén élek ahol az utcán is letámadnak

Nem tudok más szót használni mert szó szerint azt csinálják nagyon erőszakosak hiába küldöm el őket szépen az nem használ semmit

2018. márc. 16. 19:19
 12/31 anonim ***** válasza:
35%

Az a baj, hogy olyan szinten buták (akikkel találkoztam), hogy az már önmagában is bosszantó. Alig lehet velük beszélni.

Aztán persze jól megsértődnek, ha az ember nem akar megtérni.

2018. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk is jártak, de én megmondtam nekik, hogy kérem hagyjanak békén.

Azóta már voltam vagy kétszer, ráadásul ugyanazok.

Nem értem őket és itt is látszik az e fajta embereknek az értelmisége.

2018. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
60%

Ezt hívják sulykolásnak - ez egyfajta erőszak, amit rajtad követnek el.

Ha elég gyenge vagy, vagy pont abban a pillanatban elég gyenge vagy, akkor sikerülni fog nekik.

2018. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

Volt egy érdekes kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

volt JT, aki bevállalta.

A második oldal tetején és a pontjai százalékából gondolom, meg abból is, ahogy ír, hogy Jehovás.

2018. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%
Lehull róluk az álarc, amikor valaki szembeáll velük és azt mondja, hogy ő már befogadta a szívébe az Urat, a Teremtőt, az ÚrJézust. De utána békén hagynak.
2018. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Én szoktam kínos kérdéseket feltenni nekik csak pislognak meg mellébeszélnek :D
2018. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Tantételbeli ***** válasza:
22%

Kedves kérdező!


Asszem, a legtöbb mai embert maga Jézus is idegesÍtené: "Ki a franc ez, mit dumál? Hagyjuk már!" - lenne a reakció. Az emberek minden szarra odafigyelnek, habzsolják a sok marhaságot, csak épp a leglényegesebbre nem figyelnek. A Tanúk a maguk (esetleg kifogásolható) módján nem tesznek mást, mint ebben a bolond világban azt teszik, ami a legfontosabb: hirdetik az evangéliumot, merthogy az jelent örök életet, nem a sok marhaság, amit az emberek habzsolnak éjjel-nappal. A módszereikkel nem feltétlenül értek egyet én sem, de a céljukkal igen.

2018. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
35%
18: nagyon jól tudod, hogy nem az evangéliumot hirdetik és semmi közük Jézushoz. Egy kitalált nevet imádnak és kizárólag az őrtoronynak fogadnak szót, bármekkora ostobaságot is találjon ki a szervezet.
2018. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Tantételbeli ***** válasza:
25%

Kedves 19-es hozzászóló!


"nagyon jól tudod, hogy nem az evangéliumot hirdetik és semmi közük Jézushoz"


Ezt igy nem merem kijelenteni, mert nem igaz. A JT-nek sok hamis tana van, de még mindig inkább közelebb állnak a krisztusi hithez, mint a rómaiak.


"Egy kitalált nevet imádnak "


Ha a "Jehovára" gondolsz, nos, az nem teljesen "kitalált" név, és ne feledd, hogy az Isten nevéről beszélsz! A JHVH héber nevet nálad asszem számtalan jóval okosabb bibliaforditó adta úgy vissza, hogy "Jehova", többek között Károli Gáspár!!!, a Vizsolyi Bibliában! No meg Komáromi Csipkés György, Kámory Sámuel vagy Szepessy Ignátz gróf. Lehet,ők mind hülyék voltak? Nem hinném, sokkal okosabbak voltak tenálad, az tuti. Szóval nem vagyok a Tanúk ügyvédje, de olyan témához szoljál hozzá, amihez legalább alapfokon konyitasz.


"kizárólag az őrtoronynak fogadnak szót, bármekkora ostobaságot is találjon ki a szervezet."


Ez legyen az ő bajuk. tudjuk, ki itél, majd Ő megteszi!

2018. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!