Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova tanúi nem veszik...

A Jehova tanúi nem veszik észre hogy idegesítik az embereket? Ha én mennék oda hozzájuk Hirdetni a nezőpontmat nekik se tetszene

Figyelt kérdés
2018. márc. 16. 17:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
41%
Meg kell kövezni őket, abból talán értenek! :D
2018. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
20%
Nem vagyok Jehovás, de az tény, hogy Isten neve minden féle kiadású Bibliában Jehovaként van leírva.A Bibliát végigtanulmányozni, értelmezni nem vallási fanatizmus, hanem általános műveltség.
2018. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok Jehovás, de az tény, hogy Isten neve minden féle kiadású Bibliában Jehovaként van leírva.A Bibliát végigtanulmányozni, értelmezni nem vallási fanatizmus, hanem általános műveltség. "


ha műveltség,akkor olvass utána mélyebben ,

hogy NEM JEHOVA ISTEN NEVE és nem is így kell leírni! :

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2018. márc. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
33%
Kérdezd meg tőlük, miért sz@rik a ló citromot, a tehén lepényt, a nyúl meg bogyót, ha ugyanazt a füvet eszik.
2018. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
43%
Múltkor jártam úgy hogy becsöngettek mondták hogy ettől a szervezettől vannak. Kérdezték hogy én szerintem kitől való a biblia?! Én meg viccből komoly arccal mondtam nekik hogy hogy szerintem az én Istenem nem azonos az övéjükkel. Megkérdezték hogy miért kiben hiszek?! Mondtam hogy sátánista vagyok. :'D Ahogy a két vénasszony lesáppadt..látnotok kellett volna.xd Még rendesen hátrébb léptek. xd Ha legközelebb ilyennel találjátok magatokat szembe próbáljátok ki! :D Ott fognak hagyni benneteket másodperceken belül! :D
2018. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 KZitus ***** válasza:
27%

Szia


Ma feltettek egy kissé hasonló kérdést. amit oda írtam az a te kérdésedre is válasz, hát elküldöm.


Nagyon sok emberrel beszélgetünk, és ők valamennyien próbálnak minket meggyőzni az igazukról. Ameddig azt a bizonyos igazságukat alá tudják támasztai, meg tudják erősíteni a Bibliából, addig egyet értünk bárki véleményével.


Amikor a mi, tanúk, de elsősorban magamról tudok írni, tehát elmegyünk az emberekhez, akkor leginkább Isten Királyságáról szeretnénk elmondani azt, amit a Bibiliából megtudtunk. Igen, igaz, hogy a legtöbb embert nem érdekli ez. De ahhoz, hogy megtaláljuk azt az egyet akit érdekel, sokszor hetekig kell becsöngetnünk lakásokba, megszólítani embereket, hogy azt az egyet megtaláljuk. Hogyan és miért tesszük? Mert Krisztus erre utasította a követőit. Ha nem végezném ezt a Tőle kapott feladatot, akkor nem mondhatnám el magamról, hogy a követője vagyok.

Tehát a hogyan?....

Ezt a mintát is követjük: Máté 10:11-14 "Amely városba vagy faluba csak bementek, járjatok utána, ki méltó ott az üzenetre, és maradjatok nála, míg tovább nem mentek. Amikor beléptek a házba, üdvözöljétek a háznépet. Ha szívesen fogadnak titeket, szálljon rájuk a béke, de ha nem fogadnak szívesen, térjen vissza rátok a béke. Ha valahol nem fogadnak be titeket, és nem figyelnek a szavatokra, rázzátok le a port a lábatokról, amikor kimentek abból a házból vagy városból."

Miért tesszük?...

Máté 24:14

" És a királyságról szóló jó hírt hirdetni fogják az egész lakott földön, hogy minden nemzet halljon róla, és akkor jön el a vég."

Máté 28:18–20

"Jézus odament hozzájuk, és így szólt: „Isten nekem adott minden hatalmat az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer* befejezéséig.”

Róma 10:13–15

"Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova* nevét, megmenekül”. Hogyan fogják azonban segítségül hívni, ha nem hisznek benne? Hogyan fognak hinni abban, akiről nem hallottak? És hogyan fognak hallani, ha nincs, aki prédikáljon? Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldik el őket? Mint ahogy meg van írva: „Milyen szép azoknak a lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”


Nem tudom mennyire ismered Krisztus munkásságát, amikor itt volt a földön? De ő Isten Fia volt, tökéletes, Ismerte az emberek gondolatait, tehát tudta kinek a szívéhez hogyan közelítsen, mégsem tetszett sokaknak a tanítása, amit elvitt az embereknek. Mert eltért attól, amit megszoktak, vagy beleszülettek. Vajon ez miatt felhagyott azzal, hogy azt tegye amiért az Atyja küldte?

2018. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

"Nagyon sok emberrel beszélgetünk, és ők valamennyien próbálnak minket meggyőzni az igazukról. Ameddig azt a bizonyos igazságukat alá tudják támasztai, meg tudják erősíteni a Bibliából, addig egyet értünk bárki véleményével"


Miért kéne a Bibliából?

Nem hiszek Istenben

A Bibliát emberek írták

Én ezen a véleményen vagyok amit bővebben is kilehete fejteni de most nem ez a téma

Ha nekem van egy logikus ellneérvem de nincs benne a Bibliában azt el se fogadják?

2018. ápr. 6. 20:47
 28/31 KZitus ***** válasza:
27%

"Miért kéne a Bibliából? " - mert CSAK ez Isten Szava, és az a feladatunk, hogy az üzenetét átadjuk az embereknek - akik hajlandóak meghallgatni, vagy beszélgetni erről.


"Nem hiszek Istenben " - én tiszteletben tartom az álláspontodat. De ha találkoznánk, biztosan megkérdezném, miért nem hiszel Istenben. És hidd el meghallgatnám az érveidet.


"A Bibliát emberek írták" - ez így van, minegy 40 ember írta(volt közöttük pásztor, király orvos, jogtudós stb), kb. 1500 év alatt. Aki olvassa a Bibliát, az több helyen találkozik utasítással Istentől, hogy amit hallott, látott, írja le. Ilyen volt Mózes, Ézsaiás, Jeremiás, János stb...de azt is írja a Biblia magáról, hogy a "TELJES Írás Istentől ihletett". Nem kell ezt elhinni, de aki veszi a fáradságot, utána jár. Ezt tettem én is, mert korábban hasonlóan gondolkodtam, mint te.


"Ha nekem van egy logikus ellneérvem de nincs benne a Bibliában azt el se fogadják?" - nem, mert teljesen meg vagyok arról győződve, hogy az életemmel kapcsolatos dolgokat a Teremtőm jobban tudja mint mi emberek.


Láttál már újszülött csecsemőt? Elhiszed, hogy az életről többet tud nálad? Mi nem csecsemők, porszemek vagyunk Istenhez (hát még a tudásához képest) képest. Nevetséges ha azt mondjuk, mi jobban tudjuk.

Legfeljebb csak kevés még a tapasztalatunk. Nekem is fel kellett ehez nőnöm .


Azzal vádolnak minket tanúkat, hogy erőszakosak vagyunk, és téríteni akarunk.

Elmondanád kérlek, hogy e pár sor alapján te ezt tapasztaltad?

Köszönöm előre is.

2018. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

nekem úgy tűnk az összes fórum hozzászólás olvasása után,


hogy a jehova hirdetés az nem tetszés kérdés hanem nagyon veszélyes emberi cselekedet.


és szerintem

2 mód van a végleges megoldásra.

/ belülről nem mert annyíra örtorony által agyilag irányított állapotban vannak/


nagyon nagyon veszélyesnek tartom az erőszakos csak azért is reklám prédikálásukat ,


Teljesen mindegy mi az indok részükről.


mert


ezen tettek által később nagy valószínűséggel bekövetkezhető

szörnyű eredmények amik számítanak és semmi más amit nézni kell.


1/

csak a rendes törvény általi leállítás az ami megszünteti az igen veszélyes cselekedeteiket.


2/az UTOLSÓ

ami nem a helyes út de ez a legvégső,

az önbíráskodás.


ami a történelmekben is igen igen sokszor

a helyes törvényre /többség érdeke/ megváltoztatást

képes előidézni. pl forradalmak,kormányok csere, stb.

valaki valakik mindig először elkezdik azt ami addig nem volt helyes. jó emberi cselekedet érdekében önbíráskodás.


és azért muszály egyedi esetekben belátás szerint igen is muszály alkalmazni, pl a fennmaradás miatt.

az én véleményem szerint ha nincs más út

akkor muszály alkalmazni mert ember életekről van szó

gyilkolás kísérletről. gyilkolni nem csak fizikailag lehet!

a jehovák az utóbbit végzik!


saját,családunk,gyerekeink,egész leendő vérszerinti generációnk, érdekében MERT EZ AZ ELSŐ mérlegelési szempont

minden normális emberi cselekedetként.

/ a VÉRSZERINTI család élet vonala a TEREMRŐ legkisebb és legfontosabb tökéletes alkotott közössége

és ez nem kétségbe vonható semmi nemü ember által bárhova valaha is írt sorokkal hogy van fontosabb sorrend.

NINCS! lehet mást alkalmazni de fontosabb az nincs.

a TEREMTŐ AZ TÖKÉLETES! nincsenek hibái,

csak az emberi cselekedetek vannak zsúfolásig tele.


ezért

KIVÜLÁLLÓ RÉSZÉRŐL

család veszélyeztetése,

szétválasztására tett bármi nemű kísérlet is rettenetes negatív tett !

a próbálgatás is szándékos rossz tett,

nem csak az eredményes mert előbb utóbb arra vezethet.


én egy fórumon ilyen rettenetes dolgot is olvastam , ami miatt

most már a 2 ik esetet is lelkiismeret furdalás nélkül alkalmaznám ez nem kérdés az első megpróbálása után.


nem fizikai tettet de akkora sullyal fellépve ellenük mint ők.


hogy az elkövetők soha se birjanak többé az életben már többet egyetlen egyszer sem családunkat

avagy más családját sem életveszélyesen fenyegetni.


én egy családi fórumon nlcafe ilyen borzalmas dolgot is olvastam ,

ami miatt én hogy megtörténhet családtagjainmal hogy nem tudok róla

ezért már megtenném a 2 ik esetet is.


neke ez most már elég ha meglátok az utcán egy embereket megszólító " minek nevezzem?!" valamit.


"

Elegem van! Sajnos nem találtam semmi címet, ahova írhatnék, pedig nagyon szívesen elmondanám a véleményemet az illetékeseknek. Nem érdekel,


hogy ki miben hisz vagy éppen nem hisz. Az sem, hogy vannak emberek, akik feladatuknak érzik, hogy másokat megtérítsenek. De az igenis zavar,


hogy már 14-15 éves gyerekeket is térítenek az utcán! Már másodszor fordult elő, hogy a fiamat megállították az utcán és elkezdtek neki térítő


szövegeket magyarázni. Nem elég, hogy etikátlan, de törvényellenes is, hiszen a gyerek testi-lelki-érzelmi fejlődéséért kizárólag a szülő felelős.


Magyarul, ha valaki a szülő tudta és engedélye nélkül másra szeretné nevelni a gyereket, az bűncselekményt követ el! Senki, semmilyen szándékkal ne


akarja a gyerekem gondolkodását megváltoztatni! Majd mi gondoskodunk az ő gondolkodásáról, úgy, ahogyan azt mi jónak látjuk! Nagyon elegem van!


Még szerencse, hogy a fiam nevet rajta és nem akar beállni közéjük."


véleményem:

ilyen véletlenül sem fordulhat elő ezt nem szabad megengedni, nem szabad engedni,hogy eddig a jehovák eltudjanak menni, csak ez a helyes emberi cselekedet .

/mert ez NEM a vallás szabad gyakorlása/

2018. ápr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Eszreveszik, csak nem foglalkoznak vele, mert ők szerintük az a helyes amit ők mondanak. Figyelj, mindennel kapcsolatban így van az ember, mint ők a hitükről. Mindig is megy a harc két dolog között. Mondjuk, aki az egyik csapatnak szurkol, az minden fèle módon azt fogja mondani hogy az a jó csapat, akit ő kedvel és nem a másik ember rivális csapata. Aki Xbox fan azt a PS esek minde kèppen arról győzködik hogy az Xboxtol jobb a PS. Aki vásárlás előtt áll, azt arról győzködik az emberek , amik nekik van, hogy az a jó. Van a sima dohányos és van az E cigis. Mind a kettő a sajátját mondja a másiknak h az a jobb amit ők használnak. Mindenki a sajátjárol próbálja meggyőzni a másikat, hogy az a jobb. Ők is így vannak vele. Te mondjuk ha nem dohányzol nem mentsz oda egy dohányoshoz hogy magyarázz neki hogy tegye le, mert kit érdekel, ő dolga, nem avatkozol bele más életébe, még ha tudod is hogy te mondod a helyeset és ő helytelenül viselkedik. Na ezt ők nem így csinálják. Nem védem őket mert én sem értek sokmindnnel egyet velük, de ha nekik így jó, tegyek. Az meg ha oda mennek valakihez, és elmondod neki, nekik, hogy ne haragudjanak de téged ez nem érdekel, vagy nem értesz egyet velük, nem fognak km-eket menni utánnad és mondani a magukét. Aki bele akar menni ebbe és ezt akarja, hajlamos rá, érdekli a dolog, stb, az úgy is ezt válassza, akit meg nem, azt úgy sem lehet rá beszélni. Őket sem tudod olyan dolgokra rá beszélni amit nem akarnak. Aki nem akar foglalkozni velük az nem teszi ilyen egyszerű. Ha mindenen fenn akarnánk és amivel nem èrtenènk egyet, azzal mindig leállnánk vitatkozni, és mondani a magunkat, hát, akk nem is tudom mi lenne itt a földön. Rájuk kell hagyni. Fordult elő hogy mentem a városban, és ott állt 1-2 tanú, akikről tudtam hogy meg fognak szólítani, mikor oda értem már nyújtotta a fuzetèt és már mondta is, kérdezte, a mondókájat, egyszerűen nem foglalkoztam vele, nem álltam meg, nem szóltam semmit, ugyan úgy mentem tovább, mintha nem is lett volna semmi. És ennyi volt. Nem futottak utánnam, várták a következőt. Nem mondom, mert vannak akik nem adják fel ilyen hamar, de ez van. Én hiszek Istenben, megünneplem a születés napomat, a karácsonyt, nézek 18 as filmeket, és próbálok helyesen cselekedni. Nem hiszem hogy ezek olyan nagy bűnök lennènek. Van egy élet stílusom és ne próbáljon senki meggyőzni másról mert nem fog menni. Mindenki maga dönti el mi a helyes.
2018. szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!