Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy római katolikus pap...

Egy római katolikus pap szerint nem ártalmas a pedofília. Szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]


részletek a cikkből:


Felettesének teljes tudtával volt vezetőségi tagja egy, a szalézi rendhez tartozó holland katolikus pap egy egyesületnek, amelynek célja legalizálni a pedofíliát;


- A társadalom azt hiszi, hogy ezek a kapcsolatok ártalmasak. Én nem értek egyet ezzel. Csak kevés esetben szenvednek a gyerekek ettől - idézte az RTL Niews holland tévéhíradó a pedofil papot.


Egyházi felettese tudott arról, hogy két alkalommal megbírságolta a rendőrség, mert nyilvánosan mutogatta magát. Mindezek ellenére felettese hagyta, hogy Van B. három egyházmegyében összesen hat különböző plébánián szolgáljon.



2018. jún. 11. 12:56
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Az egyház mint intézmény erkölcsöt tanít, ezért különösen kiéleződik a pedofília, főleg mert ugyanúgy, ahogy a tanároknál létezik a felsőbb befolyás, a tekintélyen alapuló aktív, vagy passzív erőszak, amit én megrontásként tartok számon.

Minden pedofil ügy nagy port ver fel.

Különben az új családjogi törvény szigorúan bünteti a kiskorúak szexuális tevékenységét, nincs ebben pardon, ha a megrontó nagykorú, akkor nem kerülheti el a börtönt.

Nem ismerem teljes pontossággal a változásokat, de annyit tudok, hogy felemelték a korhatárt, szigorították a büntetéseket is, csupán akkor lehet esetleg szó felfüggesztett, vagy enyhébb büntetésről, ha mindkét fél kiskorú, figyelembe véve, hogy gyerekeket börtönnel sújtani nem túl emberséges.

De ekkor sem biztos, a borzalmas bűnre való tekintettel.

Ha nekem valamelyik gyermekemmel, illetve most már unokámmal tette volna ezt akárki, én elevenen megnyúztam volna a férget, de csak lassan, szíjat hasítgatva a mocsok állat hátából és az sem érdekelt volna, ha az egész egyház szembe jött volna velem, mert még a pápát is, aki Chilében tudtommal ilyen ügyben éppen pont nem remekelt, kupán vágtam volna. Ha ezért életem végéig börtönben kellene megrohadnom, akkor is megtenném és büszkén vállalnám, holott alapjában véve jámbor ember vagyok.

2018. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Ja, a fentebb jelzett enyhébb esetekről kérlek, írj bővebbet, mert természetesen azonnal utánajárok és ha valós, akkor rohanok az ügyvédemhez és megtesszük a feljelentést.

Akár nemzetközi fórumon is, ha kell.

2018. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Azért raktam be ezt a cikket, mert sajnos jellemző dolog, hogy pedofil a pap, és a felettese tud róla. Szerintem ez gonoszság. A nemi szervének a mutogatása is. Papként, két mise között! Hiába rúgták ki azóta a botrányok miatt, előtte el volt tusolva, csak botrány ne legyen! Ez volt a hozzáállás. Ez egy gonosz hozzáállás.

Nem kell hebegni-habogni, ezek gonosz emberek. Kerülni kell az ilyeneket. Szerintem.


Köszönöm szépen a hozzászólásokat! :)

2018. jún. 11. 22:38
 24/44 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"felemelték a korhatárt, szigorították a büntetéseket is, csupán akkor lehet esetleg szó felfüggesztett, vagy enyhébb büntetésről, ha mindkét fél kiskorú"


Nem, pont hogy enyhítették. Ha mindketten 18 év alattiak, akkor a beleegyezési korhatár 12! év. És akár egy ötvenes is büntetlenül léphet szexuális kapcsolatba egy alig 14 éves gyerekkel.

2018. jún. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%
Csakhogy a papok erőszakkal csinálják.
2018. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Szerintem egy papnak kutya kötelessége lenne Isten nézőpontját osztani erkölcsi kérdésekben.
2018. jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
52%

#26

Ezzel csak egy nagyon nagy probléma van. Az Ószövetség, illetve az ószövetségi zsidó hagyományok alapján 12-13 éves korban már lehetséges volt az eljegyzés. A mennyegzőket pedig általában az adott évben ősszel meg is tartották. A Misna egy kicsit szigorúbb volt, ott a fiúnak be kellett töltenie a 18-at, a lánynak nem.


Még ha én személy szerint helytelennek tartom, láthatóan ezt az ószövetségi nézőpontot osztotta.

2018. jún. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

#27

A zsidók is elítélik a pedofíliát.

[link]

2018. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Elolvastam a linkedet, összhangban áll azzal amit előbb, vagy korábban írtam. A kérdésben lévő cikkben is a 12 éves korhatár szerepel (mint kiemeltem korábbi hozzászólásomban), a Talmudban is 12-13 évet írnak. A #24-es hozzászólásban olvashatod a magyar törvényeket is.


Én mondjuk szigorúan tiltanák és még szigorúbban büntetnék minden nemi kapcsolatot, ami 18 éven aluliak közt történik, legyen akár mindkét vagy egyik fél 18 évnél fiatalabb. De láthatóan mind a hatályos törvények, mind az Ószövetség, mind a zsidó hagyományok ennél sokkal engedékenyebbek.


Az erőszak pedig más kategória, az kortól függetlenül büntetendő. Ha egy 80 évest erőszakolnak meg, ugyan olyan súlyos, mintha egy 30 vagy 20 vagy 10 évessel tennék.

2018. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Igen, 12-13 éves korban mar lehetővé teszik a zsido fiataloknak az eljegyzest.

A kérdés csak az, hogy a 78 éves, magamutogató római katolikus pap hősünk szerelemből indíttatva akart eljegyezni egy 13 éves lányt/fiút, komoly házassági szándékkal? Vagy pedig fajtalankodni akart egy kicsit? Szerintetek melyik az eletszerubb?

2018. jún. 13. 20:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!