Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy római katolikus pap...

Egy római katolikus pap szerint nem ártalmas a pedofília. Szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]


részletek a cikkből:


Felettesének teljes tudtával volt vezetőségi tagja egy, a szalézi rendhez tartozó holland katolikus pap egy egyesületnek, amelynek célja legalizálni a pedofíliát;


- A társadalom azt hiszi, hogy ezek a kapcsolatok ártalmasak. Én nem értek egyet ezzel. Csak kevés esetben szenvednek a gyerekek ettől - idézte az RTL Niews holland tévéhíradó a pedofil papot.


Egyházi felettese tudott arról, hogy két alkalommal megbírságolta a rendőrség, mert nyilvánosan mutogatta magát. Mindezek ellenére felettese hagyta, hogy Van B. három egyházmegyében összesen hat különböző plébánián szolgáljon.



2018. jún. 11. 12:56
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

#30

Szerintem ez sosem volt kérdéses. Inkább az volt a kérdés, hogy te ezen az eseten akarsz csámcsogni, vagy magáról a problémáról szeretnél beszélni. Láthatóan téged egyáltalán nem érdekel a pedofília, mint súlyos probléma, csak ez az egy eset. Vagy bármelyik másik, ami katolikusokhoz köthető, ráadásul úgy, hogy minden más eset felett szemet hunysz, mivel azon hozzászólásokra még csak nem is reagáltál.

Abban egyébként igazad van, hogy papoknak nem szabadna gyermekeket molesztálni, sőt még szemet hunyi se felette, de veled ellentétben én azt mondom, hogy senkinek sem szabadna gyermekeket molesztálni, legyen az családapa, anya, tanár, edző, lelkész, babysitter, vagy bármi.

2018. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

"veled ellentétben én azt mondom, hogy senkinek sem szabadna gyermekeket molesztálni"-írod.


Ezt igazolnod kellene, hogy én valaha állítottam olyat, hogy valakinek szabad gyermekeket molesztálni, különben azt fogjuk gondolni rólad, hogy hazudozó vagy. :(

2018. jún. 14. 06:04
 33/44 anonim ***** válasza:

Megindokoltam, hogy miért gondolom ezt, szerintem elég egyértelmű volt, de ha akarod leírhatom újra.

Téged nem a pedofília, mint probléma érdekel, hanem csak a katolikus papok által elkövetett esetek. Ezért például hazudni is képes vagy, lásd másik kérdésénél írt hozzászólásodat. Minden más esetet elbagatelizálsz, ezek arányát pedig erősen eltúlzod. Például állítod, hogy a pedofília fő oka a cölibátus (másik kérdés alatt), holott a legtöbb (sokkal több) ilyen eset családon belül történik.

2018. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz!

Szégyen a papságra nézve ez az álláspont. Jó, tudom nem mindegyik ilyen, nem lehet általánositani. Na de, ha kiderül valamelyikről, akkor kötelességük lenne lépni ebben az ügyben. Vagy olvassák el mit ir erről a Szentirás. Vagy nem is ismerik a Bibliát? Vegyenek példát az I.századi keresztényekről. Ha kiderült valami bün, - főleg ilyen -, akkor az elkövetőt eltávolitották a gyülekezetből, mert nem hozhat senki szégyent Isten gyülekezetére. Mert az emberek mindjárt azt mondják: 'na ezek is ilyenek, és még ők beszélnek'? És teljesen jogos. Ezért az ilyen személyeket nem áthelyezni kellene, hanem kiközösiteni, mint ahogyan azt az I.században tették. Bár a kiközösités a legvégső megoldás. Ha az illető nem tanusit megbánást, akkor kell kiközösiteni.

Mive az egyház ezt nem teszi, igy 'bünrészes'! Üdv: Judit!

2018. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

Kedves Judit!


Köszönöm a hozzászólásodat, egyetértek, szégyen a katolikus papságra nézve ez és az ehhez hasonló ügyek. Nem csak a magamutogatást, fajtalankodást elkövető pap (papok) a bűnösök, hanem az őket mentegető feletteseik is. Az első századi keresztények nem ilyenek voltak.


Szép estét!

2018. jún. 18. 21:53
 36/44 A kérdező kommentje:

"a pedofília fő oka a cölibátus"


Véleményem szerint 2 fő oka van a római katolikus papok átlagostól nagyobb szintű pedofil vonzalmuknak és bűnelkövetéseiknek ( a többi pedofiliat is elítélem, de azoknak más az oka, most maradjunk a klérusnál):


1 kötelező papi cölibátus

2 a római katolikus hamis tanítások. A szellemi vagy lelki paráznasagot követi a fizikai paráznaság is, ezek kéz a kézben járnak. Erről olvashatunk a rómaiaknak(!) írt levél első részében a Bibliaban. Itt egyébként nem is pedofília szerepel, hanem homoszexualitás a szellemi paráznaság büntetéseként. Ha megnézzük a Római Katolikus Egyház kártérítési kifizetéseit, a legtöbbször kisfiukat rontottak meg, szennyeztek be felszentelt katolikus papok. Lásd pl. nemrég nyilvánosságra került dél-amerikai pedofil botrányt.

2018. aug. 6. 09:37
 37/44 Andizsuzsi ***** válasza:

"római katolikus papok átlagostól nagyobb szintű pedofil vonzalmuknak"


Van bármilyen statisztikád arra vonatkozóan, hogy a katolikus papok között szignifikánsan nagyobb a pedofilok aránya, mint bármely más csoportjában az embereknek?

2018. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de a tűzoltók, a bányászok és a bírósági jegyzők között viszonylag ritka a pedofília, olyannyira, hogy egyről sem hallottam és addig felesleges meggyanúsítani őket.

Talán azért nincs róluk statisztika, de a katolikus papokról elég gyakran van hír ilyen vonatkozásban.

2018. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 Andizsuzsi ***** válasza:

Ugye utolsó azt te sem gondolod, hogy csak azok a bűncselekmények történnek, amik a médiában megjelennek? Annak, ha egy pedofil bányász, nincs hírértéke. Lehet, hogy maga a cselekmény benn lesz a médiában, de foglalkozása nem. [link]

[link]


Ellenben ha pap, tanár az illető, az már hírértékkel bír. Természetesen mélyen elítélendő minden ilyen cselekmény. De a katolikus papok között sincsenek többen, mint a bányászok vagy orvosok között.

A cölibátusnak meg végképp semmi köze ehhez, attól senki sem fog gyerekekhez vonzódni szexuálisan, hogy nem nősülhet meg. Ezen az alapon minden nőtlen férfire ferde szemmel kellene nézni, és meglepő módon számtalan házasságban élő pedofil van.

2018. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

"minden nőtlen férfire ferde szemmel kellene nézni,"


Nana, a nőtlen férfiak nem élnek önmegtartóztatóan, ami a nemi eltévelyedések melegágya.

Az köztudott, hogy a börtönökben, a papok között éppen ezért terjednek a különböző nemi rendellenességek, köztük a pedofília, mert nem tudják kiélni a vágyaikat.

A tanárok között meg a csábítás nagyobb, a homoszexuálisra, hiszen pont az ilyen hamvas ifjakra buknak, illetve a nagyobb kamaszlányok szokták őket csábítgatni, természetesen nem mindegyik, de előfordul, hogy szándékosak cukkolják a tanárokat, persze ez nem egyáltalán nem mentség a tanár számára.

AZ kétségtelen, hogy máshol is előfordulhat beteg ember, de azért a papok cölibátusa közismerten nem tesz jót az egészségnek, nem véletlen, hogy főleg a katolikus papok az érintettek, a reformátusok nem, hiszen ott megfelelő keretek között engedélyezve van a nemi élet.

A fel nem derített esetek ugyanúgy vonatkoznak a papokra is, ott ugyanannyi, sőt valószínűleg sokkal több eset nem lesz felderítve, tekintve a már felderített esetek gyakoriságát.

2018. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!