Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők! Miből gondoljáto...

Kedves hívők! Miből gondoljátok, hogy Isten létezik? Tudom, hogy unalmas már a kérdés, de akkor is ti bele gondoltatok már a dolgokba?

Figyelt kérdés
2018. júl. 5. 20:13
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/194 anonim ***** válasza:
100%

# 84 Kedves Zitus!

"Módszeresen megvizsgáltam a Bibliában írottakat és összevetettem az élettel"

- Kérlek, mesélj még a módszeredről! Avagy, mitől világít a Hold? És miből veszik az energiájukat a növények? Mennyi víz kell a Föld elborítására? S mi történne, ha a keringése megállna - hirtelen? :D

2018. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/194 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #88:

Az analógiád már az elején sántít:

"Nincs lehetőség arra, hogy a számítógépekben nem hívőket odavigyék a számítógépterembe, hogy működés közben megnézzék az egészet."

- Ugyanis VAN rá lehetőség. S aki látja, próbálja, az idővel meg is érti - legalább elemeit a számítógépeknek, programoknak, és a hátterüknek.

Talán meg fogsz lepődni, de a leghangosabb ateisták jó része közvetlen közelről találkozott a vallásossággal.


De kérdezem én, Macintosh-t, Windows-t vagy Linuxot használsz?

2018. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/194 anonim ***** válasza:
100%

# 92, és Istenfélő felebarátunk:

"Pedig pont a tudományos fizikai, kémiai, biológiai, matematikai stb... eredmények láttán kellene egy hatalmas, a mindenség mögött megbúvó, teremtő intelligenciára gyanakodni annak aki kutatja azokat..."

Az egy dolog. De abból hogy következik:

- A 6+1 napos Teremtés?

- Ádám és Éva?

- Az Eredendő Bűn?

- Bábel tornya?

- Özönvíz?

- Jézus feltámadása?

2018. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/194 anonim ***** válasza:
100%

# 113 És ez vonatkozik a többi - "haverom profiljából írogatok" barátunk - válaszára is.

Hol az összefüggés a Természetfeletti és a keresztény Isten között?

2018. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/194 anonim ***** válasza:
30%

Hol az összefüggés a Természetfeletti és a keresztény Isten között?

A keresztény Isten bibliai kinyilatkoztatása tartalmaz természetfeletti kijelentéseket, de hogy hol, azt ne kérdezd, mert hogy eddig nem jártál utána, csak fellengzősen a szádat jártatod, azt mutatja hogy olyan észt akarsz osztani, amivel magad sem rendelkezel.

„Bírják az esztelenek a bolondságot örökség szerint; az eszesek pedig fonják a tudománynak koszorúját.” (Péld 14:18)

2018. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/194 Wadmalac ***** válasza:
100%

Khm, már bocsánat, de ha a Biblia Isten szó szerinti kinyilatkoztatása, akkor miért kellett többször megváltoztatni?


Isten meggondolta magát?

2018. júl. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/194 anonim ***** válasza:
0%

"Khm, már bocsánat, de ha a Biblia Isten szó szerinti kinyilatkoztatása, akkor miért kellett többször megváltoztatni?"


Erre a választ minden kezdő keresztény tudja, de nem mert feltette a kérdést a GY.k rovatban, hanem vette a fáradtságot és utánanézett, ill. megbeszélte azzal, akivel a személyes bibliai tanulmányozását folytatta.

Idejössz kötözködni 0,1%-os felkészültséggel, és mindenkit amatőrnek nézel, még Istenre is negatív jelzőt teszel. Ne felejtsed szavadat, mert fognak rá emlékeztetni!

Mert a te beszédeidből ismertetel igaznak, és a te beszédeidből ismertetel hamisnak. Mt 12:37

2018. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/194 anonim ***** válasza:
0%
De mondom nektek: Minden hivalkodó beszédért, amit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján. Mert a te beszédeidből ismertetel igaznak, és a te beszédeidből ismertetel hamisnak.
2018. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/194 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hurrá, építik az inkvizíció máglyáját. :D


Remek, már fenyegetve is vagyok.


Bocs, de nem kell ateistának lennem ahhoz, hogy ne tekintsek szó szerinti isteni kinyilatkoztatásnak egy ezer sebből vérző, önellentmondásokkal teli, tudományosan tökéletesen cáfolt történetekkel teli könyvet.

Történelmi értéke felbecsülhetetlen, erkölcsi tartalma nagyrészt értékes, tanulságos, de ennyi.

És nem, a NORMÁLIS vallásosok sem tekintik szó szerint értendőnek.


Nem kétlem, hogy Jézus létezett.

De biztos vagyok benne, ha látná, mit tettek az örökségével, úgy verné ki a népet a templomokból, mint anno az árusokat.


És nem, nem félek, hogy lesújt rám az ég haragja.

Ha egy teremtő létezik, akkor ő nem a buzgó térdencsúszást fogja értékelni, hanem az emberhez méltó életet.

2018. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/194 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

"Ne felejtsed szavadat, mert fognak rá emlékeztetni!"


Kicsoda? Építesz egy inkvizíciót és megkeresed wadmalacot? Mondjuk ahhoz én is csatlakoznék csak a poén kedvéért. Egyébként az milyen már, hogy a Netpincértől rendeltem pizzát és szarnak kihozni? Lassan 1 órás késés... és kártyával fizettem, de mintha megfeledkeztek volna rólam. Nem szólnál Istennek, hogy szóljon már rájuk?

2018. júl. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!