Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők! Miből gondoljáto...

Kedves hívők! Miből gondoljátok, hogy Isten létezik? Tudom, hogy unalmas már a kérdés, de akkor is ti bele gondoltatok már a dolgokba?

Figyelt kérdés
2018. júl. 5. 20:13
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/194 anonim ***** válasza:
100%

legújabb eredmények alapján:


az orangután ősei kb. 18 millió évvel válhattak el a hominidáktól;

a gorillák ősei kb. 7 millió évvel ezelőtt;

a csimpánzok ősei kb. 5 millió évvel ezelőtt;


a csimpánzok és a bonobók (törpecsimpánzok) ősei mintegy 2,5-3 millió évvel ezelőtt élhettek.

Ezt nem úgy kell érteni, hogy a közös ős 18 millió éve olyan volt, mint ma az orángután, mert hiszen az is fejlődött, abba az irányba, ahol most van.

( [link]

2018. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/194 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, félrement az utolsó, nem ide szántam, elnézést.
2018. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/194 anonim ***** válasza:
100%

# 115

"A keresztény Isten bibliai kinyilatkoztatása tartalmaz természetfeletti kijelentéseket, de hogy hol, azt ne kérdezd, mert hogy eddig nem jártál utána, csak fellengzősen a szádat jártatod,"

- Már elnézést, de azt Te teszed. Hisz tudhatnád, hogy pontosan ugyanilyen kapcsolat van a Természetfeletti és Allah, valamint a Természetfeletti és Krisna közöt - csak hogy kettőt is említsek. De Te utánajártál ezeknek? :P

2018. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/194 LeonScottKennedy ***** válasza:
72%

#131:

Szerintem nagyon is jó helyen van, itt vannak olyanok, akik szerint még mindig Isten teremtett minket :/

2018. júl. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/194 Darkmoon80 ***** válasza:
70%

Hitről és Isten létéről egy érdekes cikk:


[link]


Hol is van Isten? (lehet, hogy csak egy beteg agyban!)

2018. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/194 Wadmalac ***** válasza:
100%
Én befejeztem, itt már a falat dobálják a borsóra. :D
2018. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/194 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Én még csak annyit tennék hozzá, hogy a fanatikus hívők figyelmébe ajánlanék egy igen színvonalas sorozatot (1 évados minisorozat), a címe: The Young Pope (Az Ifjú Pápa)

Arról szól, hogy valamilyen oknál fogva, nem emlékszem pontosan, egy jóval fiatalabb ember kerül a pápa pozícióba, mint amilyen általában szokott (idős emberek). A nézők számára igen hamar kiderül, hogy ez az ember nem hisz Istenben, és egyébként sok mindennel nem ért egyet az Egyházzal, ez már az 1. részből kiderül, ez az alapkoncepció. A sorozat maga arról szól, ahogy ez a pápa megreformálja, modernizálja az egyházat, elveti az archaikus elveit, mindezt nagy önteltséggel, egoizmussal, pl. szétalázza a püspököket nyilvánosan, akik megkérdőjelezték. A legfontosabb üzenete viszont az, hogy habár a pápa nem hisz Istenben, viszont nem is ateista, a két oldal között sínylődik, eljut odáig, hogy Isten jelentése mögé lásson, nem Istenről, a tetteiről, Jézusról meg bibliai idézetekről hadovál, hanem azokról a dolgokról, amiket ezek metaforikusan jelképeznek, jelképezniük kéne. Egy nagyon szép monológgal zárul a sorozat. Nagyon józan, modern, és releváns története van, stílusosan kritizálja az egyházat.

Tényleg ajánlom minden beszűkült látásmódú emberkének, aki nem lát tovább a Bibliánál.

2018. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/194 Wadmalac ***** válasza:
100%

Sajnos nem fogják megnézni.

Az összes, a bibliát szó szerint értelmező szekta teljesen elhatárolódik a katolikus egyháztól, némelyik simán a sátán képviselőjének tartja a pápát.

Gondolom főként éppen annak az okán, hogy a katolikus egyház egyre jobban racionalizálódik a modern tudományos környezethez.

A Vatikán már hivatalosan elfogadja az ősrobbanás és a darwini evolúció létezését, csupán ezeket is Isten csodálatos művének tekinti.

Amibe végül is nem lehet belekötni.

2018. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/194 Wadmalac ***** válasza:
100%

Oh, most nézem, hogy nem is vallás, hanem valláskritika rovatban vagyunk. Na akkor tényleg minden oké.

Nem a konyhaasztalra xarunk, hanem pont a kijelölt vécékagylóba.

Vagy a valláskritika már önmagában halálos bűn?

2018. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/194 Theophilus ***** válasza:
0%

Kedves Isten tagadók...


Nem értem miért kell annyit görcsölni hogy a hívőket eltántorítsátok a tudomány eredményeivel dobálódzva hitüktől, minden eszközt megragadva megalázásukra a tudomány felsőbbrendűségében tetszelegve!

Nem értem miért kellene a teljességtől, Krisztusban való hittől, az Isten által kinyilatkoztatott dolgoktól egy kezdetlegesebb, tökéletlenebb, hipotézisekkel és feltevésekkel teli valamihez, amit ti tudománynak, ateista világképnek neveztek vissza degradálnia magát bármely hívőnek!

Annak ellenére hogy a tudományos eredmények mind-mind az Isten létét, az általa való teremtést bizonyítják, csak azért mert ti a fától nem látjátok az erdőt!

Ezért kár volt őseiteknek lejönni a fáról...

2018. júl. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!