Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők! Miből gondoljáto...

Kedves hívők! Miből gondoljátok, hogy Isten létezik? Tudom, hogy unalmas már a kérdés, de akkor is ti bele gondoltatok már a dolgokba?

Figyelt kérdés
2018. júl. 5. 20:13
 161/194 Theophilus ***** válasza:
24%

[link]

A legújabb kutatások szerint az ember és az emberszabású majmok mintegy 7 millió évvel ezelőtt váltak szét.

[link]


[link]

Évmilliókkal ezelőtt élt Afrikában egy ősmajomfaj, az ún. Ramapithecus. (Rokonának maradványait Magyarországon, Rudabányán is megtalálták.) A Ramapithecus testfelépítése úgy öt-hatmillió éve fokozatosan átalakult, és nem is egy, de legalább három új állatfaj keletkezett belőle. Mindhárom új faj egyedei - elődeikkel ellentétben - már nem a fákon éltek, hanem a földön, két lábon jártak.


Megtalálták az ember és a majmok közös ősét

A kutatók Pierolapithecus catalaunicusnak nevezték el a 11,9 millió évvel ezelőtt élt majmot.

A genetikai elemzések szerint az emberszabásúak 11-16 millió évvel ezelőtt váltak el más főemlős fejlődési ágaktól, így a gibbonoktól és a sziamangoktól.


[link]

"Mára azonban a legkorszerűbb genetikai alapú osztályozás alapján az embert, a csimpánzt, a bonobót, a gorillát és az orangutánt egymáshoz sokkal közelebb állóknak tekintik, mint korábban, és ezért egységes rendszertani családban tárgyalják őket."


[link]

Az emberszabásúak 30 millió éve váltak el a majmoktól

Kelet-Afrika: 20 millió éve legalább 10 féle faj maradványa

Proconsul

Afropithecus

Kenyapithecus 14 mé

Dryopithecus, Rudapithecus (Európa)

Sivapithecus (Ázsia) az orángután őse

Közös ős

Gibbon 20 mé

Orángután 14 mé

Gorilla 7-8 mé

Csimpánz 6-7 mé - Bonobó 2-2.5 mé

Australopithecus ramidus 4.5 mé

Australopithecus anamensis 3.9-4.2 mé

Australopithecus afarensis Lucy 4-2.5 mé

Australopithecus africanus 3-2.5 mé

Homo habilis 2.0 mé

Homo erectus 1.8-0.3 mé

Homo heidelbergensis 300 eé

Homo neanderthalensis 150–30 eé

Homo sapiens 150-100 eé


Konklúzió: - azoknak a magukat embernek nevező, állati ősöket valló élőlényeknek akik nem hisznek Istenben és létezését a tudományos eredményekkel vélik cáfolni, valóban igazuk van: MAJOM ŐSÖKTŐL SZÁRMAZNAK vagy ha így szebb, az ŐSMAJMOK kései leszármazottai...

Mi sem bizonyítja ezt jobban mint csökevényes, szelektív gondolkodású értelmük mely nem képes helyesen felfogni Isten kinyilatkoztatását a teremtésről...

2018. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/194 LeonScottKennedy ***** válasza:

#161:

Csak én nem értem ezt a kommentet?

Eddig azt mondta, hogy isten teremtett minket, most meg már a majmokban hisz? Vagy nem? Nem értem mit akartál kihozni ebből... Kicsit ellentmondásos komment önmagában és az eddigi kommentjeiddel szemben is.

2018. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/194 Wadmalac ***** válasza:
69%

#161:

Mi a szent xar ez?


Végig bizonyítva, hogy az ember és mai majmok közös őstől származnak (mert tudományos oldalon soha, senki nem állította, hogy az ember a MAI majmoktól származik, csupán eredetünk közös és az a közös ős a mai majmok tulajdonságait figyelembe véve simán ugyanúgy majomnak minősíthető, mint a mai utódai).

Végiglinkelve csupa evolúciót alátámasztó idézettel.

Aztán kijelentés, hogy mindenki hülye, aki nem a bibliai teremtéstörténetet hiszi el.

Grat.



Mi van, divat lett a VB-vel az öngól? És ki az az értékcsökkent focista, aki az öngól után még ünnepel is?

2018. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/194 Theophilus ***** válasza:
0%

Talányos, ugye...???


No akkor rágódjatok még rajta...

2018. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/194 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de értelmesebb rágódnivalók is vannak egy önellentmondó összefüggéstelen kommentnél.

Lehet, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a te utadon rágódjon a radai rosseb.

2018. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/194 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ha vannak ilyen hülye emberek akik az evulócióban hisznek akkor lehet hogy páran a majomtól származnak de én inkább istentől származom.
2019. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/194 LeonScottKennedy ***** válasza:
Petike neked nem kéne olyankor már ágyban lenned? Szerintem pihenj le.
2019. jan. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/194 Wadmalac ***** válasza:
100%

"én inkább istentől származom."


Ezt nem zárnám ki. A kacsacsőrű emlőst nézve a teremtőnek tutira van némi troll hajlama.

2019. jan. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/194 anonim ***** válasza:
53%
Mert az logikusabb hogy a kacsacsőrű a majomtól van. Egyébként nem azt mondja az evulóció hogy a fajok azért alakultak át mert alkalmazkodni kellett? Akkor pl Afrikában miért van olyan sok állat? Nem lett volna elég 1 féle álattá alakulni? Meg ha azért változott mert nem volt valami megfelelő akkor hogyan alakult át? Az a sok éven át tartó alkalmazkodás közben nem kellett volna kihalnia?
2019. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/194 Wadmalac ***** válasza:
100%

Petike, maradj a bibliánál. Azt sem érted, de legalább be tudod magolni.

Az evolúció neked láthatóan túl nagy falat.

Ha érdekel, tedd fel a kérdést a tudomány rovatban és kapsz részletes választ.

2019. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!