Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan bizonyítható az, hogy...

Hogyan bizonyítható az, hogy valaki ateista?

Figyelt kérdés
Ugye az ateisták csak bizonyítékokat hisznek el, akkor hogyan bizonyítható ez? Miből lehet tudni, hogy nem csak megjátsza valaki?

2018. júl. 19. 22:08
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
Telóról írok és mellé nyomtam, bocsika. Tehát az igaz Isten nem egy kitaláció, hanem valóban létezik, és megnyilvánul. A sátán is létezik, és minden más Isten csodái mögött ő áll. Abból lehet megtudni, hogy melyik az igazi, hogy a keresztények Istene fölött egynek sincs hatalma, neki viszont mindegyiken.
2018. júl. 20. 22:47
 32/60 anonim ***** válasza:
92%

" Tehát az igaz Isten nem egy kitaláció, hanem valóban létezik, és megnyilvánul"


Hiába magyarázzuk neked, hogy attól, hogy valaki hisz valaminek a létezésében, az attól még nem létező.

Létezőnek akkor lehet tekinteni, ha empirikus bizonyítékok alátámasztják a létét. Így semmi különbség nincs a te Istened és az összes többi között.

Azok létét ugyanúgy nem lehet sem kizárni, sem bizonyítani.

Az, hogy csak a te istened létezik, ha létezik, semmivel sem tudod alátámasztani.


" A sátán is létezik, és minden más Isten csodái mögött ő áll"


Ezt a két állítást sem igazolhatod semmivel.


"Abból lehet megtudni, hogy melyik az igazi, hogy a keresztények Istene fölött egynek sincs hatalma, neki viszont mindegyiken."


A keresztények Istenére nincs bizonyíték, meg a többire sem, de ha lennének is, az sincs bizonyítva, hogy valamelyik a többi felett áll és hatalma van a többiekre nézve.

Ha azt mondom, hogy az unikornis hatalma nagyobb, mint a manóké, az pontosan ilyen erősségű, mert ezt sem lehet cáfolni, sem bizonyítani.

2018. júl. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 Mojjo ***** válasza:
89%
@32: Már nem azért, de ez tiszta hülyeség. Mindenki tudja, hogy a manók hatalma messze (!) meghaladja az unikornisokét!
2018. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
86%

Most, hogy mondod...

De mi a helyzet a tündérekkel és az X fejű sárkánnyal?

2018. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 Pombe ***** válasza:
93%

@Kérdező: "Pombe, akik Jahvében hisznek, azoknak nincs olyan opció, hogy tévednek."


Jó.


Nekem nem kell bizonyítanod, hogy Jahve létezik.


Adok egy sokkal egyszerűbb feladatot.


Bizonyítsd be nekem, hogy akik Allahot követik, azok mást mondanak ezzel szemben: akik Allahban hisznek, azoknak nincs olyan opció, hogy tévednek.


Olvastad az Egri csillagokat? Ott azt mondják a törökök hulla magabiztosan a keresztény magyarokra, hogy hitetlen gyaurok. Szerintem sosem vakargatták közben a fejüket, hogy lehet, hogy tévedünk az ilyesmi aposztrofálásban, mert annyit gondolkodtak azon, hogy hátha mégis Jahve az igazi...


Sőt! Még csak nem is azt mondták, hogy máshívő gyaurok, hanem hogy hitetlenek! Aki nem az igazi Istenben hisz, az gyakorlatilag ateista fúj de alávaló népség...


Nemde?

2018. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 Mojjo ***** válasza:
88%
@34: Ezekre a kérdésekre csak a manóknak áll hatalmában válaszolni :(
2018. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
60%

Mojjo, most akkor már ugye bizonyítottuk a létezésüket?!

Annál is inkább, mert szerintem a kérdező nem is hisz bennük, akkor biztosan tagadja is a létezésüket, márpedig tagadni csak azt lehet, ami van, vagyis remélem az X fejűt is tagadja, mert sárkány nélkül mi lenne velünk?

Jön a hideg tél és itt állunk X fejű sárkány nélkül!

2018. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 Pombe ***** válasza:
100%

Ja, @Kérdező!


Biztos látsz olyasmi találkákat a TV-ben, amikor különböző vallások képviselői egy asztalnál erről arról beszélgetnek, és heves vita nélkül ez vagy az megszólal, hogy a mi hitünk szerint... és elmondja mondókáját, míg a többiek megértően végighallgatják, olykor mosolyognak, megjegyzik néha, hogy hol van közös gondolati pont, de amúgy roppant békés és látszólag egymást inspiráló, megértő hangulatot látunk működni az asztal körül.


Mi a véleményed? A Jahve hívő akkor szerinted a többit a valóságban bálványimádónak tartja, de uralkodik magán, mert ma a "másikat meg kell érteni" póz betartása a divat, de a valóság az, hogy őt egy fikarcnyit se győzte meg semmiről se a másik, és pontosan tudja, hogy a többi csak eltévelyedett bárány.


Az Allah követő mosolya mögött ott munkálkodik a "hitetlenek" jellemzés, még akkor is, ha amúgy nem akar hittéríteni, és belátja, hogy mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar.


A rabbi szintén mosolyog, bólogat, olykor egyetért, és közben minden Jézus szó hallatán átvillámlik benne a megállapítás: Jézus isteni szintre való emelése istenkáromlás.


Nem tehetek róla, de én inkább puskaporos hordókat látok csak ilyenkor az asztal körül, és ha majd jön egy isteni szikra...


:(

2018. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

"Nem tehetek róla, de én inkább puskaporos hordókat látok csak ilyenkor az asztal körül, és ha majd jön egy isteni szikra..."


Nem isteni lesz az a szikra, hanem nagyon is emberi! :D

Pénz, pénz, pénz, ahogy állítólag Montecuccoli mondta a háborúkról.

Egyébként igazad van.

Én is látom ezeknek a "békésen" vitatkozóknak az álszentségét.

Egy kanál vízben megfojtanák egymást akár a madáchi "homouzion/homoiuzion egybetűs vita miatt is!

2018. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 Pombe ***** válasza:
86%

#37: "márpedig tagadni csak azt lehet, ami van..."


:D


Ebben az esetben kell lennie egy olyan Pán Péter történetnek is, ahol bár a tündér azonnal meghal, ha nem hiszünk benne, de ha makacsul és egyre dühödtebben tagadjuk a létezését, akkor egyszer csak hopp, ugyanúgy életre kel, mintha csak azt mondogattuk volna Csingiling holtteste felett, hogy: "Én hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek! Hiszek!" - hiszen az egyre hevesebb, mérgesebb tagadás még talán a Pán Péter hiténél is a nagyobb hitet bizonyítja..


:D


***

u.i. amúgy imádom a sztorit, és még most is erős hatással van rám az a rész, ahol Pán Péter visszahiszi az életbe Csingilinget... Furcsa az ember. Szeretne hinni is, de olykor szükségét látja a hit kritizálásának is.

2018. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!