Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyik barátnőm folyamatosan...

Egyik barátnőm folyamatosan térít, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én Istenben, vagy legalábbis egy teremtőben, igazgatóban hiszek, de a keresztény (keresztyén) egyházzal egyre kevésbé és kevésbé vagyok kibékülve.


Egyik barátnőm most megtalálta a gyülekezetét, imádja őket és heti többször eljár az alkalmaikra.

Nagyon lelkes és állandóan "térít".


Bármi legyen a téma, rögtön következik, hogy kérd Istent, hogy mutassa meg, mi az, ami szerinte való / imádkozom érted / imádkozz / gyere a gyülekezetembe / Isten így / Isten úgy / Biblia így / Isten majd megmutatja az akaratát....


Mit tegyek ezzel a helyzettel?

Már néha nincs kedvem beszélgetni ezzel a lánnyal, holott amúgy kedves, hosszú évek óta vagyunk barátnők, sok közös van bennünk és régebben megértettük egymást, ha pasiügyben, az élet nagy dolgai ügyében lelkiztünk....


:(


2018. aug. 8. 20:25
1 2 3
 11/24 Darkmoon80 ***** válasza:
58%
Hagyd rá, és kerüld el messzire. A saját életét tönkreteheti, azt nem tudod megakadályozni, de a tiedet ne tedd tönkre valami ostoba agymosó baromsággal.
2018. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%
Úgy felpofoznám,hogy kirügyezik. Eleget hallottam ezeket olyan emberektől,akik baromi képmutatóak.
2018. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom barátnőd talált egy szektát és most él benne frissen az élmény, szeretne mindenkit megtéríteni maga körül.

Ez persze helytelen, sőt keresztény szempontból rossz is, hiszen egyfajta erőszakosság van benne, még ha nem is tettleges. Ezzel pedig inkább messzebbre taszítja az embert, mint sem közelebb vonzaná.


Például az Egyház misszionáriusai úgy kezdtek téríteni idegen népeket, törzseket, hogy először csak oda mentek hozzájuk. Hónapokat töltöttek el azzal, hogy megismerjék őket, megtanulják nyelvüket, lehető legnagyobb mértékben segítségükre legyenek, tanítsák őket, stb... Majd csak hosszú hónapok, akár néhány év múlva kezdtek téríteni, amikor már őket is érdekelte a misszionárius hite. Talán erre is rámutathatsz neki.

2018. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

(Másik 67%-os vagyok)


#13, nem biztos, hogy szektába került a csajszi, simán lehet normális gyülekezet is.

De egyébként van igazság abban, amit mondasz. Gyanítom frissen megtért lehet, és nagyon szeretne evangelizálni, csak rosszak a módszerei, és nem veszi észre, hogy ezzel több kárt csinál, mint hasznot. De azért irigylésre méltó a lelkesedése. :D

2018. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
22%

"Egyik barátnőm folyamatosan térít, mit tegyek?"

Ami minden embernek a feladata és élete legjobb döntése: higgy Jézusban!

2018. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%

Szép volt Merete!

Látom elfogyott a hited.

Nem is csodálom.

2018. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Melyik felekezet tagja a barátnőd?
2018. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
26%
Nincs min csodálkozni Jelina,mivel halvány fogalmad sincs az okáról.
2018. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Merete!

Szomorúan látom, hogyan fogy el a hitük azoknak akik, ahogy Jézus mondta, homokra és nem kősziklára építették a házukat. Gondolod, hogy a bajok közepette az fog segíteni ha elfordulsz a Teremtőtől? Ha Isten nem lesz melletted akkor ki fog megerősíteni, megvígasztalni? Emberek, Sátán és a démonai? Az utóbbiakat egyáltalán nem érdekled, ezt te is tudod. Kívánom, hogy minél hamarabb találj vissza a keskeny útra!

2018. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%
Én nem is akarok semmit semmilyen Sátántól meg démonoktól,ezt már kismilliószor elmondtam másoknak is,hogy most engem nem fordított kereszttel a nyakamban a Sátánhoz imádkozva kell elképzelni,csak mert megfordult a fejemben,hogy Isten miért nézi végig,ahogy egy szinte lebénult kézzel ügyetlenkedek és nemhogy Ő nem segít,de még azokat az embereket is elveszi mellőlem,akik segítettek eddig.
2018. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!