Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyik barátnőm folyamatosan...

Egyik barátnőm folyamatosan térít, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én Istenben, vagy legalábbis egy teremtőben, igazgatóban hiszek, de a keresztény (keresztyén) egyházzal egyre kevésbé és kevésbé vagyok kibékülve.


Egyik barátnőm most megtalálta a gyülekezetét, imádja őket és heti többször eljár az alkalmaikra.

Nagyon lelkes és állandóan "térít".


Bármi legyen a téma, rögtön következik, hogy kérd Istent, hogy mutassa meg, mi az, ami szerinte való / imádkozom érted / imádkozz / gyere a gyülekezetembe / Isten így / Isten úgy / Biblia így / Isten majd megmutatja az akaratát....


Mit tegyek ezzel a helyzettel?

Már néha nincs kedvem beszélgetni ezzel a lánnyal, holott amúgy kedves, hosszú évek óta vagyunk barátnők, sok közös van bennünk és régebben megértettük egymást, ha pasiügyben, az élet nagy dolgai ügyében lelkiztünk....


:(


2018. aug. 8. 20:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Merete!

Én nem szeretnék veled vitatkozni, veszekedni. És sehogy sem képzellek el, véleményem sincs rólad, és ítélkezni sem fogok, nem hiszem, hogy ehhez hasonlót írtam volna. Őszintén sajnálom, hogy meggyengült a hited. Sajnos semmi okosat nem tudok írni vagy mondani, erre csak Isten képes. Minden jót kívánok.

2018. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
41%
Akkor nem volt túl sok értelme hozzámszólnod,ha nem akarsz semmit.
2018. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
12%

Merete,


az ember két oldalon állhat,nincs harmadik.Tehát ha valaki Jézust a szívébe fogadta és őt követi ,akkor az illető Jézus oldalán van,de ha nem tért meg akkor automatikusan a Sátán oldalán van.Viszont a legtöbb embernek fogalma sincs arról ,hogy ő most a Sátán oldalán van.


Nagyon sok keresztény sajnos azét hagyja ott az Urat ,amiért te is.Istent hibáztatják azokért ,amit a Sátán tett.Nem Isten vette el a barátaidat és nem Isten hozott rád betegséget. Ábrahám ,Izsák,Jákób Istene a gyógyulás Istene.Ő nem azt akarja ,hogy beteg légy.


Hívd Jézust újból a szívedbe és hittel kérd Istent a Jézus nevében,hogy gyógyítson meg és már is egészséges leszel :)

2018. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Tedd a kezed a monitorra!
2018. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!