Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 18 év alatt csak szerintem...

18 év alatt csak szerintem kellene betiltani a gyerek megkeresztelését?

Figyelt kérdés
Én speciel nagyon haragudtam volna a szüleimre, ha pár hónaposan megkeresztelnek. Majd a gyerek ha elmúlt 18 eldönti, hogy akar-e keresztény lenni. Azért van annyi keresztény, mert megkeresztelik őket és rengeteg utánajárás ebből "kijelentkezni". Pont volt ismerősöm xarakodott ezzel legalább fél évet, hogy kivonják a nyilvántartásból. A körülmetélés az meg mindennek a teteje. Hadd döntse már el a fiú, majd férfi, hogy akar-e fitymát. mellesleg nőként mondom, hogy sokkal jobb a szex nem körülmetél férfivel, szopni is sokkal jobb és izgatóbb. Miért kell ekkora dologban dönteni egy pár hónapos gyerek nevében?
2018. szept. 4. 02:25
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell semmilyen utánjárás, hogy ne tartozz ahhoz az egyházhoz, ahol megkereszteltek. Elég annyi, hogy nem jársz templomba, nem gyakorlod a vallásodat. Lehet, hogy a szektákra ez nem igaz. A körülmetélés más kérdés. De egy hetero pár miért követi a melegeket az orális szex terén? Ennyire "túlfűtött" szexuálisan? A melegek nem tudnak másként szeretkezni, de egy hetero tud.
2018. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
46%

Sosem értettem, miért baj pár embernek, ha gyerekeket keresztelnek, mondom ezt ateistaként. Nem jár ez semmilyen hátránnyal, nem kérnek számon semmit rajtad, miért kéne "kijelentkezni"?

Rengeteg bérmálkozó, konfirmáló fiatal a ceremónia után többet a templom felé se néz, max ha templomban esküdnek. Mi olyan tragédia ér akkor, ha gyerekként megkeresztelnek? Ha nem hiszel benne, úgysincs semmi jelentősége

2018. szept. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Azért gáz, mert nem szeretném a keresztények statisztikáját bővíteni. Pont. A kérdésben leírtam: Azért van annyi keresztény, mert megkeresztelik őket és rengeteg utánajárás ebből "kijelentkezni". Én nő vagyok és a körülmetélés igenis gáz és megcsonkítás.
2018. szept. 4. 08:25
 14/46 anonim ***** válasza:
82%

És hogy tiltanád be? Az állam hozna egy törvényt? Miért szólna bele az állam az egyház működésébe? Máskor meg óbégatnak, hogy "válasszuk szét az egyházat és az államot"...

Egyébként statisztikákat nem a keresztelési anyakönyvből csinálják, hanem bemondás alapján. Ha valaki azt mondja, hogy nem vallásos, akkor nem az kerül be, nem nézik meg, hogy amúgy meg volt-e keresztelve.

"rengeteg utánajárás ebből "kijelentkezni". Nem is lehet kijelentkezni. Sem jogi, sem szakrális értelemben. Az anyakönyv egy tényt rögzít, onnan kihúzni nem fogják. Németországban van egy eljárás az adózás miatt, hogy nyilatkozik valaki, hogy most már hivatalosan nem tartozik semmilyen felekezethez. Mert ott az egyházi adót közvetlenül levonják a fizetésből és hát van, aki nem akarja ezt. De nálunk Magyarországon nincs ilyen.

"A körülmetélés az meg mindennek a teteje. Hadd döntse már el a fiú, majd férfi, hogy akar-e fitymát."

Tudod hol a leggyakoribb a körülmetélés? Az USA-ban. És nem feltétlenül vallási okból csinálják. Ez mitől jobb?

2018. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
62%

"Azért gáz, mert nem szeretném a keresztények statisztikáját bővíteni."


Népszámláláson ugyanúgy vallhatod magadat felekezeten kívülinek, senki sem fogja rád törni az ajtót, hogy márpedig te katolikus vagy

2018. szept. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
61%

Én se csinálnék ilyet, de azért nem tudom, mi a traumatikus abban, hogy csorgatnak rád egy kis vizet, ha téged az egész nem érdekel. Neked az nem szentség meg kötelezettség, ha egyszer nem vagy keresztény. Mert az nem a szertartástól leszel. Hallottam már a keresztelés visszacsinálásáról, de azt sem értem, minek. Rajtam is van keresztvíz, a világon semmit nem jelent, nem vagyok keresztény s ezen a sok mise sem változtathat, amiket részt veszek, mivel az énekkarral fellépünk ott (ezek többsége katolikus, az én őseim pedig másmilyenek voltak, nem mintha ez számítana).


Milyen nyilvántartás? Van ilyen? Na mindegy, a keresztény egyház nem szekta, nyilván nem zaklatják az embert hülyeségekkel, az pedig természetes, hogy egy civilizált ember benne van nyilvántartásokban, ez a kis plusz már nem oszt, nem szoroz. Amikor népszámlálás van, úgyis azt írjuk be, hogy nem vagyunk vallásosak (vagy más vallást, ha más vallásunk van, persze. nekem nincs, mindössze szimpatizálok pár vallással, de az senkit sem érdekel).


A gyermekek testi csonkítását nem szoktam szeretni, legyen az körülmetélés vagy fülbelövés (az lehet, hogy nem csonkítás, de kicsit hasonló), de ahhoz már kevésbé értek, nem tudom, mennyire okoz nehézségeket később. A nők nemi csonkítása azért egészen más s igen, van olyan, hogy mindent kivágnak s annak tényleg nincs előnye, míg a körülmetélésének az is akad. Amitől nem lesz szimpatikusabb számomra, de mégis, nem egy kategória.

2018. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
57%
Én be nem tiltanám, viszont csak olyanoknak engedném, akik tényleg templomba járó hívők. A többiek csak divatolnak, meg azért keresztelnek, mert "há' legyön megkörösztölve a gyerek, mer' mit szól a falu nípe". Nekik felesleges ceremónia az egész, az egyház részéről meg jó kis pénzlehúzás. Most voltam olyan keresztelőn, ahol egyedül az anya ikszelte be, hogy hívő, de ő is csak azért, hogy ne vegye ki furán magát, hogy keresztelik a gyereket, miközben mindenki tesz a vallásra, ellenben az egyház minden (nem hívő) résztvevővel befizetette több évre visszamenőleg az egyházadót, úgy hajlandó volt keresztelni, és eltekinteni attól, hogy még kereszteletlen is részt vett a ceremóniában.
2018. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Nem tudok minden kommentre válaszolni, de pl. hogy ellenőriznék, hogy ki jár templomba? Legyen pontgyűjtő kártya, mint a TESCO-ban? Meg mire jó a szülőnek? Majd a gyerek eldönti és pont. A traumát a csikló kivágásra írtam, illetve a körülmetélés is csonkítás.
2018. szept. 4. 09:02
 19/46 anonim ***** válasza:
0%
#18. Hát azt tudták, hogy ki nem fizetett egyházadót, meg az ostyaosztáskor is vágta a pap, hogy ki jár rendszeresen, ki nem, mert aki nem, annak nem adott. :) Szóval tudják ők azt, ki jár.
2018. szept. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
81%
Minden vallást butaságnak tartok, de még a szocializmus idején sem volt tíltva a gyerekek megkeresztelése. Most meg ugyebár magát kereszténydemokratának tartó kormányunk van...
2018. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!