Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 18 év alatt csak szerintem...

18 év alatt csak szerintem kellene betiltani a gyerek megkeresztelését?

Figyelt kérdés
Én speciel nagyon haragudtam volna a szüleimre, ha pár hónaposan megkeresztelnek. Majd a gyerek ha elmúlt 18 eldönti, hogy akar-e keresztény lenni. Azért van annyi keresztény, mert megkeresztelik őket és rengeteg utánajárás ebből "kijelentkezni". Pont volt ismerősöm xarakodott ezzel legalább fél évet, hogy kivonják a nyilvántartásból. A körülmetélés az meg mindennek a teteje. Hadd döntse már el a fiú, majd férfi, hogy akar-e fitymát. mellesleg nőként mondom, hogy sokkal jobb a szex nem körülmetél férfivel, szopni is sokkal jobb és izgatóbb. Miért kell ekkora dologban dönteni egy pár hónapos gyerek nevében?
2018. szept. 4. 02:25
1 2 3 4 5
 21/46 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%

" nem szeretném a keresztények statisztikáját bővíteni."


Mivel Magyarországon sehol, senki senkiről nem vezeti, hogy kinek milyen a vallása (mert az magánügy), így a statisztika sem úgy készül, hogy végignézik a 10 millió ember adatait, hogy hopp, ő meg van keresztelve, akkor keresztény +1 pont. Hanem nyilaktozol pl közvéleménykutatásnál, hogy mi a vallásod. És már "ki is jelentkeztél", nem leszel +1 pont a keresztények mellett.


"Azért van annyi keresztény, mert megkeresztelik őket és rengeteg utánajárás ebből "kijelentkezni"."


Nem ezért van. Csak attól, hogy a te 200 ismerősöd nagy része nem követi a keresztény vallást, attól még a 10 millióból simán van 3-4-5 millió, aki meg igen.


"körülmetélés"


Ami nem keresztény szokás, még mindig. Ezt vedd figyelembe. Annyira ezen lovagolsz. Ami nem baj, csak épp nem árt(ana) tudnod, hogy miről is beszélsz.

2018. szept. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is jobb elvi szinten, ha a körülmetéléssel bevárják a nagykorúságot, de ahogy írtam, vedd figyelembe, hogy szinte népbetegség a fitymaszűkület, ezért megelőző beavatkozásnak jó, és kamaszként sokkal nagyobb trauma átesni rajta (személyes tapasztalat).


A dolog szellemi része pdig, ahogy szintén írtam, nem kikerülhető és nem is kell kikerülni. Nem tudod magad függetleníteni gyerekként a téged körülvevő kulturális közegtől.

2018. szept. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
A fitymaszűkület végett történő körülmetélés és a vallási okok miatt történő körülmetélés között óriási különbség van. Nem 100 és nem 200 férfivel voltam, hanem sokkal többel. Egyszer volt hogy szex közben elszakadt neki a fék, vér volt mindenhol... Pedig nem tudott előtte erről, szerencsére nem lett gond.
2018. szept. 4. 10:17
 24/46 anonim ***** válasza:
48%

Régen 12 év alat nem is kereszteltek

Ez egy új világi hülyeség. Mert a keresztelő vìz lemosa addigi bűneidet. DE egy párhonapos csecsemönek milyen bűne van???? Szerintem is 17-18 tól kéne keresztelni

2018. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

"Azért gáz, mert nem szeretném a keresztények statisztikáját bővíteni. Pont. A kérdésben leírtam: Azért van annyi keresztény, mert megkeresztelik őket és rengeteg utánajárás ebből "kijelentkezni". Én nő vagyok és a körülmetélés igenis gáz és megcsonkítás."


Elárulok egy belsős hadititkok. Kettő fajta statisztikánk van:

1) A népszámlálás, ahol mindenkitől megkérdezik hogy milyen felekezethez tartozik, vagy nem tartozik felekezethez.

2) A gyülekezet tagjai, akik fizetik a gyülekezet fenntartására szolgáló járulékot.


Abban az esetben ha nincs Isten, a keresztelés csak annyit jelent hogy kapsz egy kis vizet a fejedre. Lehet hogy készül róla dokumentáció és elrakják egy poros fiók aljába, de semmilyen statisztikai trükközés, vagy bármi más nem történik.

2018. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Alex Fly ***** válasza:
64%

Csak szerinted.

A csecsemőkeresztség az alany számára nem jár semmiféle kötelezettséggel. Annyit jelentb hogy a szülők vállalják, hogy a gyermeket a hitüknek megfelelő nevelésben fogják részesíteni -ami keresztelő nélkül is így szokott lenni- illetve a keresztszülők azt, hogy amennyiben a szülők nem képesek erre, akkor átvállalják a gyerek nevelését.

A gyakorlatban viszont -mivel a keresztelő nem polgári jogi kategória- ez utóbbi csak jelképes gesztus.

De a gyermek számára ez semmivel nem jár, az ő számára ez teljesen lényegtelen.

2018. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
41%
A keresztények mióta metlétetnek körül ??? xDDDDDDDDD Édes istenem az ateisták.... xDDD
2018. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy ha metélteted magad akkor nincsen smegma

És akik körülmetéltetik magukat olyan kőzekbe is születnek és nem fogan éjjel nappal masztizni mert nem éreznek rá késztetést így nem esnek bele a függőség bűnébe

2018. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
68%

Hű de felhúzta magát valaki. Most már kiadtad a dühöd, le lehet nyugodni.


"Nem 100 és nem 200 férfivel voltam, hanem sokkal többel."

Ilyesmivel meg azért nem dicsekednék. Tudom sokaknak ez az egyetlen bevételi forrás, na de azért kiírni egy nyilvános fórumra, hova jutott a világ... Vagy csak én vagyok túl prűd?

2018. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

# 27, Amerikában sokan. És itthon is tudok olyat, nem is egyet, akinek úgy jobban tetszett. De ő már felnőtt férfi volt, amikor körülmetéltette magát. Csak felhoztam egy másik példát, ami szerintem iszonyatosan gáz és biztos haragudtam volna a szüleimre ha ilyesmi ügyben döntenek helyettem.



# 29, az 500 pl miért sok? Annál is sokkal több volt...25 vagyok 6 éve élek szexuális életet kb. Járok swingerezni, ahol van hogy egy éjszaka megvan a 20 partner. Nem prosti vagyok.

2018. szept. 4. 19:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!