Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 18 év alatt csak szerintem...

18 év alatt csak szerintem kellene betiltani a gyerek megkeresztelését?

Figyelt kérdés
Én speciel nagyon haragudtam volna a szüleimre, ha pár hónaposan megkeresztelnek. Majd a gyerek ha elmúlt 18 eldönti, hogy akar-e keresztény lenni. Azért van annyi keresztény, mert megkeresztelik őket és rengeteg utánajárás ebből "kijelentkezni". Pont volt ismerősöm xarakodott ezzel legalább fél évet, hogy kivonják a nyilvántartásból. A körülmetélés az meg mindennek a teteje. Hadd döntse már el a fiú, majd férfi, hogy akar-e fitymát. mellesleg nőként mondom, hogy sokkal jobb a szex nem körülmetél férfivel, szopni is sokkal jobb és izgatóbb. Miért kell ekkora dologban dönteni egy pár hónapos gyerek nevében?
2018. szept. 4. 02:25
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
51%

Ateista vagyok és engem sem kereszteltek meg, de nincs is szándékomban.

A csecsemőket nyilván a szülők keresztelik meg, mert a hitük szerint ha nélküle meghalna, akkor elkárhozna.

Régen rengeteg gyermek halt meg, a statisztika szerint négyből három, amíg a nagykorúságot elérte volna. Ez az oka főleg ennek az elsietettnek tűnő műveletnek, a szülőknek ad némi megnyugvást tragédia esetén is, ami szerencsére manapság már nem jellemző.

Maga a gyermekhalál is szörnyű volt, de ha belegondolt a hívő, hogy megtehette volna, hogy a gyermeke ne kárhozzon el, az még súlyosbította is a fájdalmat.

Lényegében nincs különösebb jelentősége, az egyik gyerekemet az anyós, aki meglehetősen vallásos, szinte lopva elvitte megkeresztelni, mert mi szülők nem akartuk, egy szavam sem volt, mert nem tökmindegy? Csak csóváltam a fejem, a barbárságon, de tudtommal a másikat már nem kereszteltette meg, vagy csak én nem tudok róla.

Se nem oszt, se nem szoroz, nem is vallásosak a gyermekeim, mert azt már nem szeretném, de végül is az már tőlük függ és ha akarnak bármikor később is megkeresztelkedhetnek, ha hívővé válnak.

Tudtommal a zsidóknál is vallási előírás, asszem a 7., vagy a 8. napon kell őket metélni, de sem biztos nem vagyok ebben, sem a pontos okát nem tudom, valami olyasmi van a háttérben, hogy ez a szövetség megkötésének jele, illetve ezzel kötik meg a szövetséget az Istenükkel.

Ez már tényleg komolyabb dolog, de ez legyen az ő dolguk.

Mellesleg a muszlimok is lecsippentik, szóval nem csak a zsidók, de felőlem akár ki is hegyezhetik, ha nekik ez úgy jobban tetszik.

2018. szept. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Miért nem dönthetné el egy kamasz, hogy szeretne keresztény lenni, és megkeresztelkedni?

Egyébként hiába hozna ilyen törvényt az állam, mert bárki keresztelhet, nem kell hozzá szenteltvíz, ha mindenkit megfigyelnének, az a legsötétebb diktatúrák korát idézi.

A körülmetélkedést nem szabad összekeverni a nők kimetélésének barbár szokásával, amit nem is kisbabaként szoktak elvégezni, hanem a házasság előtt a menyasszonyon.

2018. szept. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy nem rosszból, de kit érdekel a szexuális életed?
2018. szept. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Rachel Warner ***** válasza:
60%
Szerintem is be kéne. Én is haragudtam a szüleimre,főleg,hogy még elvárásaik is voltak felém,kötelezettségekről beszéltek,mintha ezt én vállaltam volna.
2018. szept. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"Járok swingerezni, ahol van hogy egy éjszaka megvan a 20 partner"


Ha valakinek a pár perces szexuális aktusok jelentik a boldogságot, az a magánügye. De ennek mégis mi köze van a gyerekek megkereszteléséhez?

Vagy csak egy kérdésbe bújtatott provokáció, amire nem ugrottunk ezért teszed bele majd' minden válaszodba?

2018. szept. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
42%

Csak húsz?

Legközelebb legyél szorgalmasabb!

Lehet, hogy egyszer talán valami palimadár feleségül vesz, akinek összeröhögnek a háta mögött, sajnálom szegényt.

Gondolom a bőrbárban szivesen látnak...

2018. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
49%

Miért éppen a 18 éves kort tartanád megfelelőnek?


Autót 17 évesen is lehet vezetni.


Szerintem az lenne a lényeg, hogy annyi idős legyen, amikor már tud dönteni, és nem csecsemő, amikor még beszélni sem tud.


Egyébként vannak olyan egyházak, ahol csakis a felnőttkeresztséget gyakorolják (nem szekták, államilag elismert, bejegyzett egyházak), hiszen Jézus is felnőtt korában keresztelkedett meg.


Ha a gyermekkeresztség annyira jó dolog, akkor Jézus szülei miért nem keresztelték meg?

Van-e szó a Bibliában egyáltalán gyermekkeresztségről?


Elárulom a választ: Nincs.

2018. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 acelsziv ***** válasza:
44%

Neked nem is a kereszténységgel magával van bajod csak azzal az egy passzussal, hogy : Ne paráználkodj. Igaz, céda?

Bocs, de hányingerem lett tőled és tuti, hogy bottal nem piszkálnálak meg.

2018. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 Andizsuzsi ***** válasza:
62%

"Van-e szó a Bibliában egyáltalán gyermekkeresztségről?"


Van. Több helyen olvashatjuk, hogy valaki megkeresztelkedett az egész háza népével. Ebbe nyilván a gyerekek is beletartoztak, hiszen sehol sincs utalás arra, hogy gyereknek ne lehetett volna. Ha tilos lett volna, vagy nem ajánlott, arra nagy valószínűséggel felhívta volna a figyelmet a Biblia.

2018. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
69%

"Ha a gyermekkeresztség annyira jó dolog, akkor Jézus szülei miért nem keresztelték meg?"

Mondjuk azért, mert a szülei zsidó hagyomány szerint körülmetélték...? Nem hiszem, hogy a 8 napos Jézusnak sok beleszólása lett volna, hogy körülmetéljék-e vagy sem. Nála sem úgy volt, hogy majd ha felnő eldönti. 40 napos korában pedig bemutatták a templomban, ahogy zsidó szokás szerint áldozatot mutattak be Istennek és felajánlották az elsőszülött kisgyermeket Istennek. A keresztség is ugyanerről szól, egyfelől a szülők hálát adnak, másfelől ígéretet tesznek a keresztény nevelésre. A zsidó és a keresztény nevelés is ezekkel a szertartásokkal kezdődik. A keresztség sem annyi, hogy leöntjük és készen vagyunk. A keresztség valaminek a kezdete: a keresztény életnek a kezdete, ahova már egészen pici korától kezdve a szülő bevezeti a gyereket.

2018. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!