Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 18 év alatt csak szerintem...

18 év alatt csak szerintem kellene betiltani a gyerek megkeresztelését?

Figyelt kérdés
Én speciel nagyon haragudtam volna a szüleimre, ha pár hónaposan megkeresztelnek. Majd a gyerek ha elmúlt 18 eldönti, hogy akar-e keresztény lenni. Azért van annyi keresztény, mert megkeresztelik őket és rengeteg utánajárás ebből "kijelentkezni". Pont volt ismerősöm xarakodott ezzel legalább fél évet, hogy kivonják a nyilvántartásból. A körülmetélés az meg mindennek a teteje. Hadd döntse már el a fiú, majd férfi, hogy akar-e fitymát. mellesleg nőként mondom, hogy sokkal jobb a szex nem körülmetél férfivel, szopni is sokkal jobb és izgatóbb. Miért kell ekkora dologban dönteni egy pár hónapos gyerek nevében?
2018. szept. 4. 02:25
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

"A keresztség sem annyi, hogy leöntjük és készen vagyunk."


De, sajnos sokakanak annyi. Nyilván vannak hitüket gyakorló keresztelő szülők is, de a legtöbben úgy vannak vele, hogy legyen leöntve a gyerek vízzel, és kész vagyunk, mert legyen megkeresztelve a gyerek, mert "úgy szokás".

2018. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
0%

41-esnek:

Érdemes lenne elolvasnod, hogy keresztelő János hol , hogyan és kiket keresztelt. Nem gyermekeket.

Az hogy valakinek megkeresztelkedik a háza népe, nem jelenti azt, hogy kiskorúak voltak. A tanítványok tanítás és hitvallás nélkül nem kereszteltek meg senkit.


Azt keresztelték meg, aki hitt Jézusban.

A Bibliában hit nélkül nincs keresztség.


"Aki hiszen és megkeresztelkedik, üdvözül". Csecsemő még nem tud hinni, értelmetlen a megkeresztelése.



Másrészt alámerítette az embereket és nem leöntötte.


A gyermekkeresztség a katolikus egyház találmánya.


Kérdező, te ne törődj a téged alulminősítő válaszolókkal,l attól, inkább változz meg!

Akinek sok partnere van, kiég és elhasználódik, váltott meg, sose késő. Jézus a paráznáknak is reményt adott.

2018. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
37%
Egyértelműen. Ezzel az ember vallás- és lelkiismereti szabadságát sértik meg.
2018. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
39%

Végülis tényleg nincs értelme, mert a legtöbb embert csecsemőkorban, szokásból megkeresztelik úgy, hogy a szülők nem is vallásosak, csak mondjuk a nagymama erőltette a keresztelőt. Az a gyerek pedig felnőtt korában nem is lesz vallásos, csupán az adott egyház statisztikáját fogja gazdagítani.


Azonban az sem jó, ha teljesen "vallásmentesen" nevelnek valamit mondván: "majd felnőtt korában eldönti". Hogy tudna olyan dologban dönteni, amit nem is ismer?


Egyszer láttam erről egy nagyon jó kis posztot:

Két anyuka beszélget:

-Én nem kereszteltetem meg a gyerekem, majd felnőtt korában eldönti, akar-e vallásos lenni és melyik valláshoz akar tartozni.

-Én pedig nem beszélek a gyerekemhez, majd felnőtt korában eldönti, hogy melyik nyelvet akarja beszélni.

:)

2018. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
A csiklókivágásos példádhoz csak annyit, hogy a nők 70% nem képes csak hüvelyi úton elélvezni, tehát ez a vallási rituálé igencsak kegyetlen, lényegében az élet értelmétől fosztja meg őket.
2018. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
#44 nagyon gyenge a példád.
2018. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!