Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védhetjük meg gyermekei...

Hogyan védhetjük meg gyermekeinket a térítő keresztény szektáktól?

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 18:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20%

18-as vagyok


Az, hogy húszas éveidben jársz, az sok mindenre ad választ. Húszas éveimben én is ilyen magabiztos voltam. Örülök, hogy elmúlt, csak hasznom van belőle :)


"a tudomány még nem tudott mindenre választ adni, ezért nincs mindenre válasz." maguk a legnagyobb tudósok mondják azt, hogy minél többet tudunk, annál világosabbá válik számunkra, hogy sokkal, hatványozottabban többet nem tudunk a világról és benne magunkról.


"De manapság számos olyan dologról van természetes magyarázatunk, amire korábban azt hitték, hogy Istennel van összefüggésben." Bízom a tudományban, és épp ezért örülök folyamatos megújulásának és az új eredményeinek is. Persze a tudomány előtt ott áll több nagy kihívás. Egyik legfontosabbnak azt tartom, hogy ne mondjon a továbbiakban nemet azon dolgok vizsgálatára, amiket a hagyományos gondolkodási módja/laborfelszerelése segítségével nem tud vizsgálni! Találjon ki új módszereket és műszereket, evvel tartozik az emberiségnek. Illetve ne essen a híres logikai csapdába, amibe te is: a bizonyíték hiánya nem egyenlő a hiány bizonyítékával, ugye.


"Isten már csak a hézagok istene. Amire nincs még válaszunk, azt a lyukat úgy tömjük be, hogy behelyettesítjük oda Istent." Ajánlom Az idő rövid története c. könyvet, nagy kedvencem írta. A teremtést vezeti le szigorúan tudományos alapon, a jelenségek értelmezésével. Az anomáliák okait viszont -tisztelet Hawking szerénységének- nem magyarázza, hanem belátja, h nincs hozzá elég információja. Ha neked van, oszd meg velünk!


"Mikor mindenre meglesz a válasz, eltűnik az istenhit is." Természetesen ez az állapot nem következhet be, már csak ismeretelméleti okok miatt sem. Minden bölcsességi és okossági és informáltsági állapot meghaladható, ugye? De huszonéves korban az ezirányú vágy még megbocsátható.


Hadd térjünk vissza az eredeti kérdésedre: más egyebektől meg tudod védeni a későbbiekben a gyermekeidet? Környezetszennyezésből származó kémiai stressz? Utcai bűnözés? Káros csoportnyomás? Posztrindrusztiális körülmények negatív hatásai?

2018. szept. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
48%

"a tudomány még nem tudott mindenre választ adni, ezért nincs mindenre válasz"


A hit ott kezdődik, ahol a tudomány véget ér. (Lásd: Freund Tamás, agykutató)

2018. szept. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

21-es:


Örülök, ha úgy látod, hogy magabiztos vagyok. Ez azóta van így újabb, mióta csendben elköszöntem a keresztenységtől. Én nem tartom magam ateistának, tehát nem tagadom Isten létét, de eleg sokminden szól ellene - pl. a követői inkább a nemléte mellett bizonyíték. Ironikus dolog ez. A mai keresztenység inkább csökkenti a hitet, mint növelné. Nem emlegethető egy lapon pl. Római Szent Kelemennel vagy Antiochiai Szent Ignáccal, akik még hitelesek voltak. Nem hiába mondja Szent Jakab, hogy ne legyenek sokan tanítók, dehát a keresztények vallásos emberek, nem pedig gondolkodóak, szal nem értik meg az apostol tanítását.


Nem tudom, hogy lesz-e válasz mindenre. De minél többet tudunk meg a világról, annál kevesebb hely marad Isten számara. Egyébként sztem kicsit félreértetted "Az idő rövid történetét". Hawking nem a teremtésről, hanem a világegyetem keletkezéséről beszél, és a modelből kihagyja Istent. Természetesen mint gondolkodó ember megemlíti a könyben, hogy ha feltételezzük a létezését, akkor mit lehetne vele kezdeni. Hová lehet elhelyezni. De a könyv istenképe inkább agnosztikus. A később "A nagy terv" néven megjelent könyve pedig inkább már ateista.


Én azt gondolom, hogy Hawking nem volt fanatikus ateista, hasonló volt mint én: kész volt szóba állni az istenhittel, és gondolkodni róla.


A gyereket meg úgy fogom megvédni, hogy meglesz a magához való esze, mivel tanítani fogom. Én pl veszes helyen nőttem fel, lehettem volna bűnöző, de nem lettem, hanem normális ember lett belőlem.

2018. szept. 11. 08:47
 24/32 anonim ***** válasza:
18%

"minél többet tudunk meg a világról, annál kevesebb hely marad Isten számara"


Mondjuk a te fejedben. De Isten telejsen független attól, hogy mennyit tudunk vagy nem tudunk az anyagi világról.

2018. szept. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"A gyereket meg úgy fogom megvédni, hogy meglesz a magához való esze, mivel tanítani fogom."


Akkor az miért kérdés, hogy a szektáktól hogy védd meg?

2018. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Így van, Isten független. De nem ártana valami tudományos bizonyítékot is adni magáról.


A kérdést meg inkább T/2-ban kellett volna feltennem. 😂

2018. szept. 11. 08:59
 27/32 anonim ***** válasza:
12%
Ajaj!!! Hát igen, ide vezet az amikor nem a tiszta evangéliumot hirdetik, amikor az emberi hagyományokat keverik Isten szavával. Nem is csodálkozom, hogy össze vagy zavarodva, hogy hátat fordítottál Istennek. Őszintén sajnállak. Az idő múlása többek között arra is szolgál, hogy az ember bölcsebbé váljon. Huszon évesen én is nagyon okosnak és magabiztosnak gondoltam magamat. Most már biztosan tudom, hogy alig tudok valamit.
2018. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Isten független. De nem ártana valami tudományos bizonyítékot is adni magáról."


Ha természettudományosra gondolsz: az az anyagi világot vizsgálja, tehát értelmetlenség ilyet várni. Olyan, mintha 2D-ben akarnád bebizonyítani, hogy 3D-ben van olyan, hogy gömb vagy téglatest.

2018. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Legbiztosabb mód, ha a gyerek más kultúrát tesz sajátjává. Büszke indiánként, harcos mongolként például nem fog kérni a fehér ember vallásából. De a görög mitológia, marxista nézetek vagy épp a dinoszauruszok rajongójaként sem. Mindig csak "saját világ" nélküli embereket tud beszippantani a terpeszkedő ábrahámi vallás. Mert ad valamit, ami hiányzik a tengő-lengő ifjúságnak.
2018. szept. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Úgy tudod megvédeni,hogy minél jobban képzed,képezteted.Először a szemének higgyen,a bizonyítékokon alapuló tudománynak és legutolsónak a bemondáson alapon működő,ellenőrizhetetlen állításokkal teli vallásoknak.


https://www.youtube.com/watch?v=pNwtfE4MquM

2018. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!