Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védhetjük meg gyermekei...

Hogyan védhetjük meg gyermekeinket a térítő keresztény szektáktól?

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 18:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
22%

"Én velem is ez van."


Veled ez van. Attól még nem biztos, hogy ő is vevő lesz rá. De ha igen, akkor sem biztos, hogy megelégszik majd a teológiai ismeretekkel. Lehet, hogy (talán pont azért, mert egy csomó ismeret birtokában lesz) Istent is keresni fogja. Meg az is lehet, hogy már akkor megtalálják valami szekták, amikor a teológiai ismeretei még gyerekcipőben járnak.

2018. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
25%

"Vallástudományi ismereteket természetesen kapni fog. Jobban fogja ismerni a Bibliát, mint a naiv hívek. Én velem is ez van. Meg akarnak téríteni, és mindig kiderül, hogy mélyebb teologiai ismereteim vannak, noha keresztény sem vagyok"

És mi alapján szerezted ezt a csodálatosan mély teológiai ismeretedet? :D Gondolom nem végeztél személyesen klasszika-filológiai, hebraisztikai, nyelvtörténeti, történettudományos, társadalomtudományos és régészeti kutatásokat a Biblia témáiban. De javíts ki, ha tévednék és akkor szívesen elolvasom a munkáidat ezzel kapcsolatban. :))

Bocsi, de attól, hogy elolvastál pár részt a Bibliából, és azt a saját kis felfogásod szerint értelmezted valahogy, még nem leszel a Biblia ismerője. Nem kell hinned, ha nem akarsz. De hogy ilyen hisztit lerendezel itt, hogy megvédd a gyerekedet a kereszténységtől, több, mint komikus.

Egyébként keresztényként abban egyetértek, hogy fontosak az ismeretek és a szekták térítésére a komolyabb teológiai felkészültség egy jó fegyver. De amíg kicsi a gyerek, elég ha megtanítod neki, hogy ne álljon szóba idegenekkel. :))

2018. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Előző:


Valóban nem végeztem ilyeneket viszont rengeteget olvastam a témában anno keresztény koromban. Egyháztörténelem, az egyházatyák írásai, Ó és Újszövetségi bevezetés-tudomány, apokrif iratok ismerete, bibliai szövegkritika, ott van a fejemben. Még eredeti nyelven is megtanultam idézni a Bibliat egy kicsit. Ennek köszönhetem, hogy már elég fiatalon prédikáltam a szószékről, továbba kommentárokat írtam az apokaliptikus iratokhoz, amelyet lektoráltattam is. Továbbá személyesen is beszélgettem olyan emberekkel, akik a magyarországi hittudományi pályan rendesen ott vannak, nevük van, tehát nem no-name prédikatorok. Az egyikük pl. tagja a magyar bibliatársulat szöveggondozó bizottságának, és részt vett a RÚF 2014 elkészítésében, és hittestvérem, a másikuk egyetemen tanít.


Minden nagyképűség nélkül mondom, hogy a tudásom felér egy teológuséval, hiszen ez volt az életem. Azóta váltottam, természettudományos szakra készülök, és a kereszténységtől csendben elköszöntem. A tudásom viszont - ha kicsit megkopott is - de megmaradt.


Szóval ne becsüld le a tudásomat. :-)

2018. szept. 10. 21:52
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

"hittestvérem"


:) Ateista hittestvér?

2018. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ateista. Nem tagadom Istent, csak a kereszténységtől köszöntem el.


Az egyházba meg nagyon ritkán elmegyek. Pl. hamarosan azért fogok elmenni mert üzleti ügyet intézek ott. Furcsa, régen sose hittem volna, hogy egy istentiszteletre azért fogok ellátogatni, mert utána üzletelni fogok, amiből nekem majd pénz jöhet be. 🤣

2018. szept. 10. 22:12
 16/32 A kérdező kommentje:

11-esnek:


Nem hinném, hogy keresni fogja Istent. Az az igazság, hogy Istenre nincs szükség, mindenre van válasz szinte nélküle is. Szekta meg nem fogja beszippantani, mert értelmes gyerek lesz. Húgom egyébként terhes most, mondtam is neki, hogy nem kellene megkeresztelni a gyereket, majd ha ő akar, akkor megkeresztelkedik. De hajthatatlan, ő keresztelőt akar. Hát tegye, ahogy jónak látja. De legalább katolikis lesz az ő gyereke, nem pedig szektás.

2018. szept. 10. 22:16
 17/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az általad felsorolt átfogó ismereteid a kereszténységgel kapcsolatban szerintem több mint kielégítőek ahhoz, hogy felismerd azokat a programokat, amelyeket különféle keresztény felekezetek szerveznek. Azt tanácsolom, hogy akkor ne engedd el az ilyenekre a jövőbeni gyerekedet. De gondolom ezt nem is kell tanácsolni, ha már most ilyen erőteljesen aggódsz ez miatt, nem lesz a jövőben sem akadálya ennek csak arra kell ügyelned hogy ez az aggódás fennmaradjon.

2018. szept. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
45%

"Az az igazság, hogy Istenre nincs szükség, mindenre van válasz szinte nélküle is."


Nos akkor megvan a válasz nélküle is, vagy SZINTE megvan mindenre? A szinte halott, az ugye még élő, a szinte terhes az még nem az, ugye?

2018. szept. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

18-as:


a tudomány még nem tudott mindenre választ adni, ezért nincs mindenre válasz.


De manapság számos olyan dologról van természetes magyarázatunk, amire korábban azt hitték, hogy Istennel van összefüggésben.


Isten már csak a hézagok istene. Amire nincs még válaszunk, azt a lyukat úgy tömjük be, hogy behelyettesítjük oda Istent.


Mikor mindenre meglesz a válasz, eltűnik az istenhit is.

2018. szept. 11. 07:43
 20/32 A kérdező kommentje:

17-es!


Köszönöm a választ. Most ugyan a 20-as évem vegén járok, de 40 éves koromra már szeretnék családot. Addig van még időm felkészülni.


Fontos, hogy az ember a saját gyerekét meg tudja védni a káros befolyástól. Az a baj, hogy a vallás a szeretet és az igazság leple alatt terjed, ezért veszélyesebb, mint mondjuk egy rossz társaság.

2018. szept. 11. 07:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!