Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért zavar bárkit is a...

Miért zavar bárkit is a melegházasság állami intézménye? Például vallásra hivatkozva.

Figyelt kérdés

Senkinek semmi köze ehhez, szerintem.


Mint ahogy Kis Pisti is megházasodhat Nagy Mariskával és ez nem a szomszédnéni dolga.


Nyilván senki nem azt akarja, hogy akkor mostantól éljen mindenki melegházasságban, illetve azt sem, hogy az egyházak ismerjék el ezt.


Elvileg megtörtént a szekuralizáció. Az államnak nem kellene, hogy legyen beleszólása az egyház ügyeibe és az egyháznak sem az állam ügyeibe.


Nem értem, akkor miért tiltakoznak, sőt, esetenként gyűlölködnek az egyházak, egyházi vezetők, lelkészek, papok?


2018. okt. 1. 14:21
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Miért zavar?


1. Nem fogadhatok örökbe. Ez már egy kissé más kérdés, de idevonható.


2. Degradáló. A bejegyzett élettársi kapcsolat egy abszolút pozitív dolog. De közben abban, hogy ez nem házasság és alapvetően a válaszokban is érződik egyfajta lenézés, másodrendűkémt kezelés.


Hidd el, nem én akartam meleg lenni és nekem, mint minden más melegnek, önmagában is nehéz ezt elfogadni.


Amerikában a fiatalok körében átlag 7%kal csökkentek az öngyilkosságok a melegházasság bevezetése után. Ez mutatja, hohogy mennyi meleg fiatal menekül öngyilkosságba és hogy az egyenlő jogok mennyit változtatnak ezen pozitív irányba.

2018. okt. 1. 22:48
 22/37 anonim ***** válasza:
21%

"1. Nem fogadhatok örökbe. Ez már egy kissé más kérdés, de idevonható."


Miért nem szeretnél akkor egyszerűen mindenben egyenlő jogokat? Miért fontos számodra egy sok évezredes fogalom megváltoztatása? Van sok hetero pár, akik szintén nem házasodnak össze, ők nem érzik degradálónak. Én a válaszokban se láttam semmi lekezelőt az élettársi kapcsolat esetében.

2018. okt. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
28%

"Semmi racionális, és logikus érv. Nem is vártam többet a vallásosoktól. A dogmák mennek, az ésszerű érvelés már nem. Tipikus."


Márpedig a többség érzéseit figyelembe venni a kisebbségével szemben racionális (mert ha maga a házasság megnevezés hiányzik nekik, és nem csak egy ugyan olyan jogi szerződést szeretnének megnevezéstől függetlenül, akkor nem jogokról, hanem érzésekről beszélünk). + racionális, felnőtt emberek eleve nem is igénylik ezt, vagy ha nekik fontos, akkor nem társadalmi feszültséget szítanak, hanem megoldják egy olyan országban ahol ez elfogadott és legális.

2018. okt. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Pont, hogy mindenben egyenlő jogokat szeretnék.


Hetero párok, akik nem házasodhatnak össze? Pl?

2018. okt. 2. 01:02
 25/37 anonim ***** válasza:
33%

" 2. Degradáló. A bejegyzett élettársi kapcsolat egy abszolút pozitív dolog. De közben abban, hogy ez nem házasság és alapvetően a válaszokban is érződik egyfajta lenézés, másodrendűkémt kezelés."....." Nyilván senki nem azt akarja, hogy akkor mostantól éljen mindenki melegházasságban, illetve azt sem, hogy az egyházak ismerjék el ezt."



1. Itt egy kicsit ellentmondásba kerültél nem gondolod?

Nem akarod, hogy az egyházak ismerjék el, de sivalkodsz, hogy másodrendű és lenéznek.


2. Magyarországon az 1950-es évekig az első magyar büntető törvénykönyv börtönbüntetéssel szankcionálta a homoszexualitást akkor is ha 2 férfi önszántából csinálta.


3. Egy demokráciában a hatalomban lévők a választók többségének az akaratát kell képviseljék, ha nem így van az a többség jogainak a csorbítása. Így ha intézményesíteni szeretné a meleg kisebbség a melegházasságot, ahhoz első körben népszavazást kellene kiirni. Ebbe nincs semmi beleszólása az egyházaknak, legfejjebb csak kinyilvánithatják a nézetüket, ehhez viszont igenis joguk van.


4. Engem nem zavar ha degradalónak érzed, hogy nem házasodhatsz úgy ahogy az ellenkező nemű párok. Egy hívő keresztény a házasságot felülről kapott szent ajándéknak tekinti. Egy visszacsúszott vagy kúltúrkeresztény tekinthet csak tisztelettel egy homoszexuális "házasságra", mivel a Biblia kimondja, hogy a házasság egy férfi és egy nő szövetsége, valamint férfiszeplősitők és pulyák nem öröklik Isten országát. Azt ugye tudod, hogy az egyházakra csak önkényuralmi eszközzel lehetne rákényszeriteni, hogy tiszteljen ilyen intézményt, hiszen ugyanolyan mintha rákenyszeritenék hívőkre, hogy pozitívan beszéljenek pl a házasságtörésről. Amikor valaki bele akar mászni az emberek személyes szférájába egy ilyen nyilvános kérdéssel mint amit kiirtál, hogy el akar fogadtatni olyasmit amivel az ember a saját lelkiismeretével konfliktusba kerül, akkor az embernek joga van kinyilvánitani a saját meggyőződését azon az áron is ha ez egy kissebbség érzéseit sérti. Ez a lelkiismereti és vallásszabadság joga.

Jöhet a homofób bélyeg. 😷 😅

2018. okt. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
8%

Az ún. melegházasság több, mint homoszexuális kapcsolat. A házasság a társadalom elfogadását és helyeslését jelenti két ember frigyére. A melegházasság ugyanezt a társadalmi elfogadottságot adná meg egy aberrált életvitelre. Ezt soha nem fogják a hívők támogatni. Pont.


A hívők sokkal kevesebbet, és sokkal szűkebb fórumokon fejtik ki az ellenvéleményüket, mint azt a homokosok teszik. Például nem látogatják a homokozót, hogy ott kifejtsék a nézeteiket, szemben a krisztofób, heterofób és szociofób homokosokkal, akik idejönnek provokálni a hívőket, ahol tudják, hogy nem sok babér terem a számukra, úgyhogy az beszéljen gyűlölködésről, aki ettől mentes. Alapvető, hogy ne legyen troll.

2018. okt. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
81%

Egyebkent ha mar meg akarjuk tisztitani a korlatoktol az emberek kozti uniot, akkor se a nemre, se a benne resztvevok szamara nem kene korlatot szabni.

Igazabol csak ket korlat logikus:

- az unioban resztevok mindegyike legyen cselekvokepes nagykoru

- kenyszertol eroszaktol mentesen lephessen bele ebbe az unioba vagy hagyhassa el azt.


Ennyi.

Ezen kivul/felul minden tovabbi korlatozas (nemre, szamra, rokonsagra) onnkenyes.

2018. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
19%
27# De nekem pl. és szerintem a többségnek nem az unió létrejöttével, hanem a megnevezésével van problémám. A házasság mindig is egy vallási dolog volt (ha a világvallásokat nézzük, akkor vallástól függetlenül), ezt az állam átvette, hivatalosította, majd az övét különválasztott az egyházitól. Eddig rendben van, de ha a gyökerétől is el akar térni (márpedig az itteni jelentős vallások nem engedélyeznek melegházasságot -> abba nem vagyok biztos, hogy más világvallásoknál ez hogy van, mert az indiaik kecskékkel is házasodnak), akkor egyszerűen hívja az egész intézményt máshogy.
2018. okt. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
48%
#26 Hitlert is imádnád mâr nem?
2018. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
78%
#25 te meg nem homifób vagy hanem szimplán egy buta valláskârosult. Mi lesz a következő? Feltámasztod hitlert?
2018. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!