Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van a 21. században...

Mi értelme van a 21. században olyan vallásos állításokat erőltetni, amikre már rég ismert a válasz?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például a szivárványra, elég hétköznapi dolog, pontosan ismert milyen feltételek kellenek hozzá, mégis vannak akik azt mondják, ez úgy lett megteremtve az özönvíz után.

Vagy a legtöbb nyelv gyökerei és kialakulása elég jól ismert, mégis van aki mindenáron azt terjeszti hogy ezek random lettek megteremtve Bábel tornyánál.

A mai fajok kialakulásának folyamata látványosan levezethető, mégis van aki a tényeket figyelembe véve ragaszkodik hozzá, hogy minden faj készre lett teremtve, mindig is ilyenek voltak.

De ennek mi értelme? Nem lenne kapásból hitelesebb egy vallás ha lépést tartana az ismert tényekkel, és nem téves, középkori elképzeléseket próbálna terjeszteni?



2018. okt. 11. 20:05
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
2018. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
13%

"DE akkor te miképp magyarázod egy TEREMTETT világban az effajta (általad deklaráltan) hibás konstrukciót????



Tökéletes alkotó nem hibázhat? Vagy mégis, de akkor nem tökéletes! Szándékosan alkotott valamit rosszra?"



A válaszra neked is tudnod kéne a magyarázatot...de ilyenkor van az, hogy valaki nem ismeri a Bibliát és már támadja...



Teremtés könyve...


1 Mózes 3:14‭-‬19 HUNK


És monda az Úr Isten a kígyónak: Mivelhogy ezt cselekedted, átkozott légy minden barom és minden mezei vad között; hasadon járj, és port egyél életed minden napjaiban. És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod. Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szűlsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig uralkodik te rajtad. Az embernek pedig monda: Mivelhogy hallgattál a te feleséged szavára, és ettél arról a fáról, a melyről azt parancsoltam, hogy ne egyél arról: Átkozott legyen a föld te miattad, fáradságos munkával élj belőle életednek minden napjaiban. Töviset és bogácskórót teremjen tenéked; s egyed a mezőnek fűvét. Orczád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe, mert abból vétettél: mert por vagy te s ismét porrá leszesz.



Mivel Ádámék a tiltott gyümölcsből ettek ez lett a következménye, addig minden tökéletes volt...Ádámék még ma is élhetnének, ha nem ettek volna!

2018. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az általad felsorolt dolgokat már a keletkezéskor (nem középkor, hanem ókor, úgy Kr. e. 5-600 évvel) a szerző sem természettudományos leírásnak szánta, így most azt feltételezni, hogy ezeket meghaladta a tudomány, teljesen anomália. Olyan jó lenne, hogy ha valaki elkezdi olvasni a Bibliát, akkor legalább az adott könyvhöz tartozó leírást átfutná, hogy ismerje a keletkezés körülményeit, a műfajt, meg néhány ilyen alapdolgot.
2018. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

Van aki ebben hisz, van aki abban, egyre sincsen tudományos bizonyíték azért nevezzük hitnek, mert úgy kell dönteni, hogy elhisszük egy vallási irat, vagy egy egyházi személy állításait, vagy nem.


Evolúciót, gravitációt stb. nincs értelme tagadni, mert konkrét bizonyítékaink vannak rá, nem tudom miért kell ilyen tudományos tényeket belekeverni a vallásba.


Én is kapom itt az ívet az unitárius hitem miatt szinte mindenkitől. Egy katolikus inkvizítortól, mert nem hiszek a szentháromságban, egy muszlimtól, mert nem a Koránt követem, meg egy ateistától is, mert hiszek Istenben és abban, hogy segít rajtam.


A legjobban talán a Mormonokkal tudok szimpatizálni, őket is mindenki hülyének nézi azért, mert zsidó indiánokban hisznek, de kitartanak hitük mellett.

2018. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"Azt nem lehet pontosan tudni, hogy miért vált el a gégefő a lágy szájpadlástól"


Én csak pont erre akartam utalni a hozzászólásommal. Hogy nem kell vernünk a mellünket, hogy mindent tudunk az ember evolúciójáról, mert nem. A hittel szembeállítani meg főleg nem kell, a hívők elsöprő többsége elfogadja az evolúciót, ahogy az egyházak többsége is.


Persze vannak laposföld hívők is, azon már inkább elgondolkodik az ember. De az evolúció folyamatában még nagyon sok a fehér folt.

2018. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
90%

Az evolúció folyamatában nincs fehér folt.

A mutáció keletkezése véletlenszerű.

Tessék, címszavakban:

[link]

2018. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
0%
2018. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
8%

"HIT, tehát a tézisek megkérdőjelezése nélküli elfogadás. Nincs logikázás, úgy kell elfogadni, ahogy írva vagyon."


Tévedés. A hit a nem látott (gyk: ebben a szellemi dolgok is benne foglaltatnak) dolgokról való meggyőződés.

A meggyőződés jelentésének nézz utána

2018. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
67%

A meggyőződés azt jelenti, hogy ellenőrzöd, igaz-e?

A VALLÁSOS hitnél ilyen NEM LÉTEZIK. Vallásos hitet nem lehet ellenőrizni.

2018. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 Anahystor ***** válasza:
100%

"A válaszra neked is tudnod kéne a magyarázatot...de ilyenkor van az, hogy valaki nem ismeri a Bibliát és már támadja..."


Nehéz lehet elfogadnod, de ismerem!


Azért támadom(? nem támadom, csak rámutatok a hibákra) mert ismerem, és felismertem, hogy a benne foglaltak egy része ostobaság, egy része önellentmondás, egy része vallásos képzelgés és csak egy kis része történelmi tény.


"Mivel Ádámék a tiltott gyümölcsből ettek ez lett a következménye, addig minden tökéletes volt..."


Értem, hogy te azt gondolod, Ádám gégefője az alma evésekor vándorolt a mostani helyére, előtte tökéletes helyen volt, csak bődületes ostobaságnak tartom, pont mint paradicsomban a füvet legelő oroszlánt (ami ráadásul csak a vízözön után lett ragadozó, a bárkán még vega volt), vagy az emberrel együtt élő dínókat és a többi olyan állítást, amik a vallás tévedéseit próbálják ködösítéssel, félremagyarázással szándékos hazugságokkal védelmezni.

2018. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!