Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki vallásos az miért nem...

Aki vallásos az miért nem hisz az összes vallásban? Miért pont abban az egyben hisz? Mi igaz az ő vallására, ami a többire nem igaz?

Figyelt kérdés
2018. okt. 26. 23:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

"eleve miért pont a kereszténység"


Nos, ebben az értelemben, nem a kereszténység.

Ugyan is Jézus nem alapított keresztény vallást a Zsidó vallásból, mint ahogy Isten sem vallást gondolt a népétől kért imádatban.

Jézus már akkor elvetette a kereszténységet, mint amiben látjuk azt megnyílvánulni, mikor még meg sem alakult.

Ezt mondta:

(János 18:36) 36 Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.”


Jézus, "mindössze" az Istennek járó igaz, helyes imádatot jött helyreállítani, amit a választottjai nagyon kiforgattak már.

Ezért kereszténynek lenni, vagy keresztény életet élni, nem ugyan az, ha még a két dolgot sokan egy kalap alá veszik is.

A kereszténységet azért hívják annak ami, mert a Krisztus szóból ered. Azonban, ez nem jelenti azt, hogy aki ezt vallja, vagy azt mondja hogy Krisztust követő, az valóban az is, mert nem is él annak megfelelően. Vagy nem él összhangban Isten kérésével, erkölcsi mértékeivel.


Miért "keresztény" az igaz. Mert egy Isten van, így egyféle vezetés, oktatás, imádat létezik.

Ádámnak sem volt vallása, henm egy elhangzott kérés, feladat volt kiadva. S ez egységesen minden emberre vonatkozott volna.

Hogy ez a hiba folytán másként alakult, és Sátán felállított akkor ott, egy másik" vallást" az már más téma.

S a Többit pedig az emberek kreálták.

Így Jézus mint a Krisztus mutatta a helyes módját az Istennek önátadott élet gyakorlásában, ezért "keresztény" élet.

2018. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%

"Miért "keresztény" az igaz. Mert egy Isten van, így egyféle vezetés, oktatás, imádat létezik."

1. Miért lenne csak egy isten?

2. Ha egy isten is van, miért kéne hogy bármi köze legyen a keresztény istenképhez?

2018. okt. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

Mert a Fiának a Krisztus jelzőt adta a Jézus név mellé.

Krisztus jelentése, felkent, vagy különleges célra kiválasztott.

Így Jehova a fián keresztül üzente, és mutatta be a gondolatait, kérését. Miközben az emberiségért, Ádám leszármazottjaiért is letette az életét.

2018. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Ennyire nem lehetsz értetlen...

Igen, tudom hogy mit tanít a vallásod, de a kérdés még mindig az hogy mi értelme lenne épp a te vallásodból kiindulni?

Ha létezik is isten, honnan veszed hogy nem olyan mint Allah vagy mint Odin, vagy hogy egyáltalán bármelyik vallásnak is igaza van vele kapcsolatban?

2018. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Az Én vallásom"


Az mit jelent, hogy az Én vallásom, vagy Te vallásod?

Írtam, hogy Istennél ilyen nem létezik.

Miért nem Odin?

Nos, Odin milyen tájékoztatást írt a teremtményeinek?

Vagy mond-e valahol olyat, amitől a Teremtői mivoltjára utalna vele, és megosztaná a szándékát, gondolatait.

Ad--e választ az olyan kérdésekre, hogy Mi az élet célja, miért hozta létre, miért van szenvedés, és véget érnek-e valaha problémák?

Ad-e reményt az embernek, hogy lesz jobb?

Miért öregszük, és halunk meg?

Miért nem élhetünk Örökké?


Ha a halál természetes része az embernek, iért fáj annyira, és miért nem tudjuk elfogadni?

miért vannak a génjeinkben, hogy nem szeretnénk meghalni? Stb stb...

2018. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
42%

A fent említett kérdésre a választ megadta az életünk forrása. Az már más kérdés, hogy ezt valaki elfogadja vagy nem. Más Isten, ha létezne, akkor biztos nem hagyná figyelmen kívül a teremtményeit, ha már szeretetből létre hozta Őket.

Mert bizony elég érzéketlen nem törődöm Isten lehet, és nem is akarom elfogadni.

2018. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Steffed ***** válasza:
100%

Azért mert mindenkit azzal a vallással nevelnek amely annak a kultúrának a része amelybe pont beleszületnek.

Ha gyerekkoruktól kezdve ismételik nekik hogy a vallásuk az egyetlen járható út akkor a későbbiekben védeni fogják azt a többivel szemben.

Egyes vallások a mellettük való kiállást azzal biztosítják hogy megtorlással fenyegetik azokat akik letérnek róluk (pl: pokolba jutás a keresztényeknél vagy akár fizikai bántalmazás az arab világban).

A vallásokban az egyetlen közös pont a valamilyen természetfeletti lénybe/lényekbe vetett hit. A hit viszont egy szubjektív jelenség, nem meggyőződésen alapuló nézet ezért a valóságban egyik vallás sem kéne hogy komolytalanul vegye a másikat normális esetben.

2018. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"Az mit jelent, hogy az Én vallásom, vagy Te vallásod?"

A te vallásod amennyire látom, a kereszténységet jelenti. Hisz Ádámról, Noéról, stb beszélsz. Csak közben figyelmen kívül hagyod, hogy ha valaki nem hisz eleve a te vallásodban, akkor neki Ádám, Noé, Jahve és a többiek ugyanúgy csak kitalált mitologikus figurák, mint számodra Loki vagy Herkules.

Tehát ha így jobban érted, mitől lenne pont Noé valós ember, és nem Herkules? Csak azért mert te valami szerető istenben szeretnél hinni, az nem teszi valóssá a kereszténységet, mert az pont egy ilyen istenről beszél. Ez csak annyit jelent hogy a hited alapját egy vágyálom képezi, aminek a valóságosságát semmi nem támasztja alá.

2018. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Miért pont abban hiszek amiben? Egyszerű. Mert mikor hosszasan végig gondoltam a dolgokat, kizárásos alapon ezt a választ kaptam. A legtávolabbi ponttól indultam (Van Isten? Igen vagy Nem?) és folyamatosan szűkítettem a kört. Sok mindent megvizsgáltam és természetesen a személyes tapasztalataim is közrejátszottak, amikor valamit igaznak vagy hamisnak találtam. A vallások ellent mondanak egymásnak. Ha valamelyik igaznak nevez valamit, amit én hamisnak gondolok, akkor abban nem hiszek. Ha hamisnak nevez valamit, amit én igaznak gondolok, akkor szintén elvetem azt a vallást. Ez ilyen egyszerű. Ha pusztán azt néztem volna, hogy melyikben található valamennyi igazság, akkor elfogadhattam volna az összeset. Éppen ezért én azt kerestem, ami nem igaz, amit nem tudok elhinni és így szépen lassan kizártam a többi vallást, míg végül maradt egy, amelyet nem tudtam cáfolni, mely közel áll a szívemhez és melynek a tanításai hitelességét, folyamatosan igazolódni látom.
2018. okt. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Bár írtam a miérteket, de sajnos elsiklottál felettük:


Egyetlen "Isten" sem íratott útmutatót a teremtményeinek, nem tájékoztat semmiről, Nem mutatkozik be, nem mondja el, miért vagyunk itt, Mik miért történnek, stb.

Ehhez hozzzá adja, hogy milyen családi elrendezés alapján kell szeretettel élni a társadalomban, vagy is, teljes útmutatást ad, az élet összes területére vonatkozóan. S ez minden emberre vonatkozik, ellenben azokkal a vallásokkal, akik azt mondják, hogy csak a saját "népüknek" szól.

Isten ilyet nem mondott, hogy raszisták, vagy etnikai gondolkodásban kell alkalmazni az életet.

ez megosztottsághoz vezet, és nem egységhez.

ezért is írtam, hogy a kereszténység bár pokollal fenyeget, Isten ilyet nem mondot, nem tanított.


Ha Isten a szeretet Istene, Ő nem megossza, hanem egyesíti az embereket egységben szeretetben, ahogy ígérte is.

(1Mózes 22:18) 18 És a te magod által nyer áldást a föld minden nemzete, mert hallgattál a szavamra.«”


Ábrahámnak megígérte, hogy az Ő utódain keresztül születik a messiás, aki mindenkinek az áldására válik, nem osztja nemzetekre, kuétúrákra az ígéreteit.


Ilyen a valódi Isten, aki embereket, és nem rassszokat hozott létre.

2018. okt. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!