Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki vallásos az miért nem...

Aki vallásos az miért nem hisz az összes vallásban? Miért pont abban az egyben hisz? Mi igaz az ő vallására, ami a többire nem igaz?

Figyelt kérdés
2018. okt. 26. 23:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt a Korán vagy a Bhagavad Gita smafu?

Másrészt eleve miért feltétele egy isten létezésének hogy könyvet írat?

Harmadrészt ha igaz lenne hogy a te istened nem hozott létre rasszokat, akkor ez rögtön kizárná hogy ő valós isten, hisz a valóságban meg léteznek rasszok.

2018. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
#19 válaszoló vagyok. Miután többen is jelezték nekem, hogy kíváncsiak rá én miben hiszek, leírom nyíltan, hogy kereszténynek vallom magam. Félreértés ne essék, nem titkolni próbáltam, egyszerűen csak úgy éreztem a kérdés elsősorban nem arra vonatkozik, hogy miben hisz valaki, hanem, hogy miért hisz abban amiben. Természetesen, ha van rá igény részletezhetem, hogy mi alapján döntöttem, de az elég hosszú lenne. Mindenesetre mikor én kerestem a válaszokat, ide jutottam.
2018. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Mert általában mindenki csak a sajátját ismeri. Mindegyiket belülről lehet igazán megismerni.
2018. okt. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Az ember egyéni istenképe az nem más, mint ahogyan ő maga viszonyul az Istenhez. Az ember alapvetően olyan vallást választ magának, amely a legjobban jellemzi az ő viszonyulását a világhoz, más emberekhez és Istenhez. Ezért van az, hogy ilyen sokfajta vallás van, mert mind egy-egy viszonyulást, megközelítést jelentenek. Úgy lehet elképzelni ezt, minthogy van egy nagy tábortűz és körülötte a sötétség. A vallások pedig az emberek, akik különböző szemszögekből és különböző távolságról próbálják körbeírni, hogy milyen a tűz, milyen szerepe van a környező világban, és ehhez a "tűzhöz" hogyan viszonyul az ember.


Üdv,

A

2018. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Az ember egy elég komplex létforma, de ugyanúgy megfigyelhető, tanulmányozható és megérthető mint akármi ezen a földön. Mint minden objektíve nem létező dolog így a vallás is az ember elvont gondolkodásának a szüleménye, mert objektíve nem létezik vallás, nem létezik nemzet, pénz nem létezik király, elnök vagy pápa csak szubjektíve a fejünkben. Ezeket csakis mi találtuk ki. Mivel nem léteznek ezek nagyon is törékenyek, szükséges, hogy higgyjenek benne, ha én azt mondom erre a papír darabra amin 1 dollár látható, hogy 1 almát ér akkor az csak akkor ér tényleg 1 almát ha más is azt hiszi és együtt tudunk működni ezáltal. Egy királynak csak akkor van hatalma a népe felett ha a nép is azt hiszi, hogy egy ugyanolyan embernek mint ők hatalma van fölöttük. A hatalom is csak elvont gondolkodásunk szüleménye, illúzió. Az ember csoportos lény, sikeresebb lett így ezért ez lett az elterjedtebb. Viszont az embernek van elvont gondolkodása, más állatok csak kis létszámú csoportokba tartoznak, nem működnek együtt más azonos fajtájú csoportokkal, de az ember igen mert elvont gondolkodásával létrehozott olyan szubjektív csoportokat mint a keresztények, magyarok, ku klux klán ahol az emberek nem ismerik egymást mégis együttműködnek, ez a szubjektív csoport amiben hisznek ugyanúgy képes működni mint az objektív csoport ami kevés számú egyedből áll és akik bizalmasan ismerik egymást. Ez az emberi fajnak olyasfajta evolúciós előnyt adott amivel semmi nem vette fel a versenyt. Az emberi agy csoportos működésre van programozva, ez a sikerének a titka, kik lettek sikeresebb egyedek? Akik erősebben hittek az ők elvont csoportjukban. Az az egyed aki nem hitt erősen a csoportjában, nem tartott ki mellette mindig akár minden logikai érv ellenére is nem lett olyan sikeres mint aki igen, mert akik nagy csoportokban maradtak sikeresebbek lettek. Olyan védelmi mechanizmus is van az emberben amit kognitív disszonanciának hívunk. Ha valaki támadja a csoportunkat belső feszültség, szorongás keletkezik amit le akarunk küzdeni. Valaki támadja a kereszténységet belső zavart kelt a keresztényben, veszélyezteti csoportját, bomlasztani akarják ezért valamiképpen elhárítja, hazugságnak nevezi vagy akármi, ő nem hiszi hanem tudja, hogy övé az igazság istenkáromlás történt máglyára. Szóval megszületik a gyerek akit kereszténynek nevelnek és nem fogja megkérdőjelezni csoportjának értelmét mert neki a csoport léte a fontos.
2018. okt. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Én épp ezért nem hiszek egyikben sem.

Az összes ugyanarról ír, de mindegyik úgy, hogy logika nincs benne. Ezért mondom mindig, hogy bármelyik lehetséges.


Őszintén megmondom, én a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy az idegenek avatkoztak bele a történésekbe. Erre van a legtöbb, leghitelesebb bizonyíték.


A keresztényeknek csak a Biblia a bizonyíték, és az is több ezer éves. És lehet, hogy valaki csak egy regényt akart megírni, és most abban hisznek.

Ezen az alapon lehet, hogy 3000 év múlva Luke Skywalkerben fognak hinni, mert a Star Wars könyveket találják meg. Az ördög meg AZ lesz Stephen Kingtől.


Ezt nézd meg, ha érdekel az idegenes téma (az egész sorozat fent van neten): [link]

2018. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 yesyesyes ***** válasza:
0%

Aki vallásos az miért nem hisz az összes vallásban?

- mert a látszólagos hasonlóságok ellenére csak egy az amely az igazságot torzítás nélkül tanítja...

Miért pont abban az egyben hisz?

- mert az az egy nyilatkoztatja ki a valóságot, az igazságot...

Mi igaz az ő vallására, ami a többire nem igaz?

- Istentől van...

2018. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akármelyik vallás elmondhatja magáról, és el is mondja, és mind azt hiszi, hogy neki van igaza, és a többi kamu. Akkor?
2018. okt. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: ezt az egy vallást verik a fejébe.

A többit nem is ismeri. Legfeljebb azt hallotta róluk, hogy mind hamis, a sátán műve.

2018. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!