Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásosak, gyűlölitek...

Kedves vallásosak, gyűlölitek már anyátokat, apátokat, feleségeteket és gyermekeiteket, továbbá testvéreiteket, meg a saját lelketeket?

Figyelt kérdés
"Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom." (Lukács 14,26)

2018. nov. 9. 12:34
1 2 3 4 5 6
 31/52 Anahystor ***** válasza:

Tudod a sor így teljesedik ki igazán, és válik szemléletessé a helyes értelmezés:


nagyon szeret (+++)

SZERET (++)

kevésbé szeret (+)


nem szeret (0) (azaz semleges)


kicsit gyűlöl (-)

GYŰLÖL (--)

nagyon gyűlöl (---)


Részletesebben figyelmedbe ajánlom még gyűlölet értelmezéséhez: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr.. 34-es válasz

2018. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Nagyon is érthető mit akar Lukács, a keresztények forduljanak el családi kapcsolataiktól és csak Istennel, a vallással foglalkozzanak.

Szélsőséges fanatikusokat akar, olyanokat akik saját magukat is feladják, szinte kivetkőznek magukból.

Embertelen, teljes feláldozást vár el, olyan automatákat, akik csak Istennek, na és az ő földi képviselőjének, nevezetesen a papoknak engedelmeskednek, teljesen alávetik magukat az egyház, a papság érdekeinek, olyannyira, hogy még a családi kapcsolataikat is feladják, megszüntetik.

Bizony, megdöbbentő, de nem kevesebbet akar és a 'gyűlölet' szó szerint értendő.

Nem hagy helyet a család szeretetére egy fikarcnyit sem!

2018. nov. 10. 19:33
 33/52 Anahystor ***** válasza:

Egy kis adalék a Biblia családi kapcsolatokra vonatkozó hozzáállásához:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2018. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

Mellesleg, az eddig érkezett válaszokat újra átolvasván, nekem azért most úgy szöget ütött a fejembe, hogy akik ennél a kérdésnél védeni próbálták/próbálják a mundér becsületét, azok valóban nagyobb szeretettel lennének egy istenkép iránt, mint a saját családtagjaik iránt?

Nem gáz ez egy kicsit, hogy ez kb. a válaszírók harmadát-felét jelenti?

2018. nov. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
0%

Nem, mert rosszul értelmezed a sorokat!

Isten szeretete a legfontosabb. Szeretteidet, akkor gyűlöld meg, ha azok te és istened közé állnak. Ha van ilyen szeretted, akkor az nem fogad el téged, olyannak amilyen vagy, nem szeret téged, meg akar változtatni. Ahogy te is, az itt hozzászólókat.

2018. nov. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 Anahystor ***** válasza:
53%

"Isten szeretete a legfontosabb. Szeretteidet, akkor gyűlöld meg, ha azok te és istened közé állnak. Ha van ilyen szeretted, akkor az nem fogad el téged, olyannak amilyen vagy, nem szeret téged, meg akar változtatni."


Na, pont erről a fanatizmusról beszélt a Kérdező!!!!

" akik ennél a kérdésnél védeni próbálták/próbálják a mundér becsületét, azok valóban nagyobb szeretettel lennének egy istenkép iránt, mint a saját családtagjaik iránt?"


Úgy tűnik bizony így van!!! Undorító, és a vallás maga sem különb, ha ilyen fanatikusokat termel ki!



"Szeretteidet, akkor gyűlöld meg, ha azok te és istened közé állnak."


A szeretteidet meggyűlölni mert nem hisznek Istenben?!

Ők vajon gyűlölnek téged azért mert te hiszel benne???



"Ha van ilyen szeretted, akkor az nem fogad el téged, olyannak amilyen vagy, nem szeret téged, meg akar változtatni."


Ki is nem fogadja el a másikat??? ( "Szeretteidet, akkor gyűlöld meg, ha azok te és istened közé állnak." )

Nekem bizony úgy tűnik, itt TE döntesz ideológiai alapon a szeretteidhez fűződő viszonyról, és te nem fogadod el őket olyannak amilyenek!!

Vagy talán TE elfogadtad olyannak a szeretteidet, amilyenek (ateisták?, más isten hitűek?), továbbra is szeretted őket, és és soha egy szóval sem próbáltad meg, hogy megváltoztasd őket??


Hát lenne min elgondolkodnod!

De úgysem fogod megtenni!

2018. nov. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Sajnálom, hogy amit leírtam azt egyszerűen nem veszitek tudomásul! Jézus Krisztus többször beszélt keményen, de egyetlen alkalommal sem szeretetlenségből! Még egyszer: Jézus Krisztus szeretetre tanította az embereket, még azokkal szemben is akik az ellenségei! Nyilván az idézett szakasz ezért sem érthető szó szerint, és azért sem mert minden mondatában képies beszédet használ, majd hozzáteszi: akinek van füle a hallásra hallja.


Ráadásul ez a mondat az un. Galilei válság időszakában hangzott el, amikor tudatosan “megrostálta” hallgatóit, meg a tanítványokat is! János evangéliuma ki is egészíti a kemény szavakat: “Ettől fogva sokan visszavonulának az ő tanítványai közül és nem járnak vala többé ő vele. Mondta azért Jézus a tizenkettőnek: Vajjon ti is el akartok-e menni?”


Az Úr Jézus Krisztus többször állította válaszút elé a követőit. Ez is ennek példája.


Üdv. Péter

2018. nov. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:

"Sajnálom, hogy amit leírtam azt egyszerűen nem veszitek tudomásul!"


Tudomásuk vettük, de ez esetben nem tudjuk akceptálni, mert nagyon erőltetett az, amit írtál.


" Jézus Krisztus többször beszélt keményen, de egyetlen alkalommal sem szeretetlenségből! "


Akkor talán Lukács nem jól idézte őt, bár mintha máshol is érezhető lenne az a keménység, amiről írsz.

Beírtam a Bibliába, hogy 'kard' és rengeteg mondatban szerepel. ilyesmikben:

Ézs 66,16

'Mert az Úr tűzzel ítél és kardjával minden testet, és sokan lesznek az Úrtól megöltek.'

Különben elég világosan beszél Lukács:

Lukács 12

49.

Azért jöttem, hogy e világra tüzet bocsássak: és mit akarok, ha az immár meggerjedett?

50.

De keresztséggel kell nékem megkereszteltetnem; és mely igen szorongattatom, míglen az elvégeztetik.

51.

Gondoljátok-é, hogy azért jöttem, hogy békességet adjak e földön? Nem, mondom néktek; sőt inkább meghasonlást.

52.

Mert mostantól fogva öten lesznek egy házban, a kik meghasonlanak, három kettő ellen, és kettő három ellen.

53.

Meghasonlik az atya a fiú ellen, és a fiú az atya ellen; és az anya a leány ellen, és a leány az anya ellen; napa a menye ellen, és a menye a napa ellen.

***

Mi ez, ha nem világos beszéd?

2018. nov. 11. 10:19
 39/52 Anahystor ***** válasza:
60%

"Nyilván az idézett szakasz ezért sem érthető szó szerint,"


Kedves Péter!


Értem, hogy te ezt így gondolod, csak nem igazán tudom elfogadni, hogy valamit úgy kell érteni, hogy tulajdonképpen az ellentétét jelenti (az írás szerint: gyűlölj, viszályt szítok, stb. de értsd képletesen így: szeresd felebarátodat, ne táplálj másokkal szemben gyűlöletet, még a bűnösnek is bocsáss meg, stb...).


Hát ez nekem nem jön össze.

Aki amit mond, mondja azt úgy, hogy világos, tiszta és egyértelmű legyen!

2018. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim válasza:
Az a nagyon nagy baj, hogy te nem vagy képben se a Szentírás, se a keleti bölcselettel kapcsolatban, csak az ilyen felszínt figyelő, barbári nyugati perspektíván keresztül figyelsz mindent.
2018. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!