Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásosak, gyűlölitek...

Kedves vallásosak, gyűlölitek már anyátokat, apátokat, feleségeteket és gyermekeiteket, továbbá testvéreiteket, meg a saját lelketeket?

Figyelt kérdés
"Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom." (Lukács 14,26)

2018. nov. 9. 12:34
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim válasza:
Látom nem érted: a másokért való áldozathozatalról beszél, amit nem kell, hogy elvakítson a szülők iránti szeretet. Hogy most jaj, mi lesz akkor szegény édesanyámmal, hogy az ő kicsike lánya vagy fia most így meg úgy... Ez az ún. "gyűlölet," hogy nem vagyunk anyukásak, meg az anyai szeretet nem vakít el bennünket. Mert sokakat elvakít és bizony nevetségesen viselkednek, gyakran szörnyű módon.
2018. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 Anahystor ***** válasza:
100%

"Látom nem érted: a másokért való áldozathozatalról beszél, amit nem kell, hogy elvakítson a szülők iránti szeretet."


Tényleg nem értem, mert nem erről beszél! Ezt csak megpróbálod belemagyarázni!


Csak emlékeztetnélek:


"Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom." (Lukács 14,26)"


Itt nem éppen a MÁSOKÉRT VALÓ áldozathozatalról beszél a Biblia, hanem csak és kimondottan Jézusért, mindenki mást félredobva!!!!


És éppenséggel az általad citált idézet sem a családi szeretet helyezi előtérbe a fanatizmussal szemben.


"A keresztény élet választása nehéz helyzetbe, sőt veszélybe sodorhatja az ember legkedvesebb személyes kötelékeit, de a legnagyobb próbatét (a vértanúság) idején sem szabad megengednie, hogy legyőzze őt a gyermekei vagy a szülei iránt táplált jámbor érzület. Mert bármilyen kényes és nehéz helyzetben történik ez meg, mindig a Krisztus ellen elkövetett árulásnak számít, ami gyászos következményekkel jár (33. v.)."


Szóval szerintem te nem érted valójában milyen bűn a fanatikus vakhit azokkal szemben, akik bíznak benned, akik szeretnek.

Vajon nem éppen ÉRTÜK kellene áldozatot hoznod?

2018. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!