Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van terjeszteni az...

Mi értelme van terjeszteni az igét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az ember akkor üdvözülhet, akkor kap megváltást, ha hisz Istenben, Krisztusban, a megváltásban stb.

Egy olyan valaki, aki egész életében nem is hallott erről (pl. egy dél-amerikai dzsungelbeli őslakos) ő megy (mehet) a mennybe, mert mert nem tudott a dologról, nem tudott állást foglalni sem róla, így nem lenne szép dolog a pokolra küldeni csak emiatt, és nem is küldik, ha jól tudom, mert nem volt választási lehetősége előtte az életében, így ő kaphat megváltást.

Na most akkor nem lenne jobb csak simán nem megismertetni senkivel az egész keresztény hitvallást, és akkor mindenki aki jól élt mehetne a mennybe? Mert most attól is függ, hogy hiszel-e Krisztusban, szóval az egész csak arra jó, hogy megadják a lehetőséget, hogy az ember mehessen a pokolra.

Szerintem ez nem összeegyeztethető a keresztény szeretet ideológiájaval, sem Istenével.


2018. nov. 10. 13:14
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Ez a látásmód mégrosszabb. Szóval, ha valaki nem tud megismerkedni a keresztény hittel, mert sosem jut el hozzá sehogyan, akkor automatikus megy a levesbe?
2018. nov. 10. 20:00
 22/35 anonim ***** válasza:
"Aki nem tud róla az üdvözül." Mondott ilyent isten? Vagy csak emberi eszmefuttatás eredménye.
2018. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

Leves?


Tudod, Jehova onnan fenntről jobban átlátja a helyzeteket, és a körülményeket, mint Mi.

Hidd el, hogy Ő nem fog igazságtalanul itéletet mondnai és végrehajtani.

Noénak a megmentés eszközéül, Bárkát kellett építenie.

Lótnak és a családjának nem szabadott visszanézni, A tanítványoknak a hegyekbe kellett menekülnie.....


Isten határozza meg, mi az ami által méltónak bizonyulsz, és ezért a mi dolgunk, hogy azt Tegyük. Nem az hogy felülbírálod mit miért, és hogyan tegyen.

2018. nov. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
37%

Természetesen, aki nem részesül a hit adományában, az nem üdvözül.

Efézusi levél 2, 8-9


8

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

9

Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

2018. nov. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

#24

Érdekes elképzelés, néhány ige, ami ellent mond neked:


"Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: - Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát."

"Miért mondjátok nekem: Uram, Uram! - ha nem teszitek meg, amit mondok?"


"Ezért, ha el akarsz jutni az örök életre, tartsd meg a parancsokat."


"Tegyenek jót, gazdagodjanak jótettekben, szívesen és együttérzéssel adakozzanak. Így biztos alapot gyűjthetnek a jövőre, és elnyerik az igazi életet."


"Hangoztatják, hogy ismerik az Istent, de tetteikkel megtagadják"


"Látjátok tehát, hogy az embert a tettek teszik igazzá, nem a hit egymagában."

"A tanítást váltsátok tettekre, ne csak hallgassátok, mert különben magatokat csaljátok meg."

"Ugyanígy a hit is, ha tettei nincsenek, magában holt dolog."


"Hiszed, hogy csak egy Isten van, s jól is teszed. Ám ezt a gonosz lelkek is hiszik, mégis remegnek."


Egyértelmű, hogy a tettek is ugyan olyan fontosak, mint a hit. Mert akinek nincsenek tettei, annak hite hamis.

Isten pedig mindenkitől annyit kér számon, amennyit rábízott:


"Az a szolga pedig, aki ismerte ura akaratát, és nem készült vagy nem cselekedett akarata szerint, sok verést fog kapni. Aki pedig nem ismerte, és úgy tette azt, amiért büntetést érdemel, kevesebb verést kap. Mert attól, akinek sokat adtak, sokat fognak követelni, és attól, akire sokat bíztak, többet fognak számon kérni."


Ha valakinek nem adatott meg a hit és Isten ismerete, azon nem is lesz úgy számon kérve. Viszont aki ismeri Isten akaratát és nem *cselekszi*, arra az örök szenvedés vár.

2018. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

Pedig amit a 24 ben írtam, alaptétel mind a katolikus, mind a református vallásban.

Természetesen egy kereszténynek követnie kell Krisztus parancsait, hiszen különben nem is lehetne az, de nem az az üdvözülés alapfeltétele.

Például ahogyan írták, más vallású, vagy vallástalan ember is lehet alapértelemben jó, de az nem vehető figyelembe ebben az esetben, mivel nem keresztény, nem is üdvözülhet.

2018. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

#26

Ez hazugság, a katolikus Egyház ilyet biztos nem tanít, szerintem a reformátusok sem.


Hiszen nem mindenkinek adatik meg a hit ajándéka, ahogy nem mindenkinek van ismerete Krisztusról sem. Így az üdvösségből nincs kizárva egy afrikai bennszülött törzs tagja sem, ha erényes életet él.

Ahogy a Szentírás az ősatyákat is az üdvözültek közé sorolta, pedig nem voltak se keresztények, se Krisztusról nem hallottak.

2018. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
A reformátusoknál így van, kérdezd meg a papodat, szerintem a katolikusoknál is.
2018. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Nem vagyok református,, mint írtam is, esetükben csak feltételeztem. A katolikusoknál nincs így. Nem kell megkérdeznem a papot, mert a katolikusok nem értelmezik 100 különböző módon a Szentírást, mint más felekezeteknél divat, hanem az egész világon teljesen egységesen teszik. Amiről te írtál, az az extra ecclesiam nulla salus hittétel csúnya (remélem nem szándékos) félreértelmezése szerintem.
2018. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Anahystor ***** válasza:
53%

"Isten nem hűlye. Nem neki van ránk szüksége, hanem fordítva."


Hát nem! Mi lenne Istenből, ha nem lennének hívei?

Történelem, éppúgy mint Anubiszból, Zeuszból vagy Odinból.

Pedig egykor rengetegen hitték a létezésüket, de ma már nem többek, mint egy szócikk a lexikonban. Vagy szerinted ők még léteznek?


Bármily fájó is ez a híveknek, idővel bizony elkövetkezik ez, az emberiség túllép a meghaladott eszméken.



----


"

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

"


Szóval tehetsz bármit mert az eredmény úgysem tőled függ.

Aki ezt hiszi, az bizony a káosz híve.

Tegyél jót, mondja a vallás, de hiába teszel jót úgysem ez számít mondja ugyanaz a vallás, Isten nem a cselekedeteid szerint dönt!

De vajon akkor mi szerint???? Kockadobással?? De abban is csal, mert előre tudja az eredményt!

2018. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!