Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szüksége van Istennek a...

Mi szüksége van Istennek a végítéletre? Nem tudott volna egyből egy hibátlan világot teremteni? Vagy nem akart?

Figyelt kérdés
2019. febr. 7. 16:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:

80#


Igen, ezt írtam le (nem képzelem, tudom) csak másképpen.


"Tökéletes csak az lehet, ami minden létező szempontból hibátlan - ÉS az sem lehetséges, hogy nála valami jobb legyen."


Minden létező szempontból semmi sem tökéletes. Valaminek viszont meg kell felelnie ha értelmet akarunk adni a létezésének, célt adni neki. De ez nem a minden, és nem is szükséges mindennek megfelelni.


"Nincs olyan, hogy "nekem nem tökéletes, de neked igen" - mert akkor ez a valami NEM tökéletes."


Dehogy nincs, ami nekem nem teszik az neked tetszhet. Nekem kis mobil kell h elférjen a zsebemben de neked nagy mert filmet akarsz nézni rajta. Neked tökéletes lesz a nagyképernyős ami nekem kényelmetlen. Persze gipszkartont darabolni egyikünk sem fog vele, mert arra nem tökéletes, nem arra való. :D


Csavarhatjuk, csűrhetjük ezt a témát de soha nem érünk a végére, amíg különbözőek vagyunk és különbözően gondolkodunk és látjuk a világot. Ezt nem értem miért olyan nehéz amúgy megérteni.


Te 9-esnek látod velem szemből a földre írt számot én 6-osnak. Jelenleg erről vitázunk. Ez most csak számomra primitív?

2020. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:

"ami nekem nem teszik az neked tetszhet."

Ebben az esetben ez a dolog nem tökéletes.

Mit nem lehet ezen érteni?

Ami nagyon jó, az nem tökéletes. Ami rettenetesen jó, az még mindig nem tökéletes.

A mi világunkban KETTŐ tökéletes dolgot ismerünk, és ez egyik sem isten.

2020. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!