Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szüksége van Istennek a...

Mi szüksége van Istennek a végítéletre? Nem tudott volna egyből egy hibátlan világot teremteni? Vagy nem akart?

Figyelt kérdés
2019. febr. 7. 16:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
38%
Te nem figyeltél. Azért hiszed ezt mert nem látod az egészet egyben. Az, hogy te jót és rosszat érzel benne van az egészben.
2019. febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
0%

"A teremtő munkája végén Isten ki is jelenti: „És látta Isten, hogy minden amit teremtett, igen jó.”


28# Most akkor jó, vagy tökéletes? A két szó nem ugyanazt jelenti. Hol írja a Szentírás, hogy a világ, különösen az ember minden szempontból tökéletes, vagy tökéletesnek lett teremtve? Hiszen ha valami tökéletes, akkor nem romolhat el.

Válasz: A két szó jelentése lényegileg ugyanaz. Attól, hogy a Biblia nem a „tökéletes” jelzőt használja, attól az isteni „jó” kifogástalan, hibátlan, nem hagy maga után kívánnivalót. A „tökéletes” szót mi emberek voltunk kénytelenek bevezetni, miután az emberek által tönkre tett teremtés csődbe jutott, rossz lett. Lehetne a „jó-rossz” ellentétpárt is használni, de mindenki érzi, hogy az ember által okozott káoszt valamilyen erősebb kifejezéssel lehet igazán hatásosan leírni.

30# Isten tökéletes világot teremtett. Elindította az idő nyilát, ami az entrópia irányába mutat, s egyedül ő rá és országára nem hat.


31# 32# 33# 34# No igen... csak jelenleg a világunk átlagos entrópiája csökken.

Tehát akkor merre megy az a nyíl?

Válaszom: Ez pontosan így van: tökéletesen jól látjátok dolgot. Isten tökéletes és minden, amit tesz az. A nyíl lefelé megy. Az ember igyekszik mindent tönkre tenni, Isten gondviselése azért működik, újabb és újabb lehetőségeket ad az embernek a megtérésre, a javulásra.

Válaszom: Nem Isten rontotta el, hanem az ember, aki elromlott, megromlott, bűnbe esett. Jól írja a 33-as: minek teremtett volna Isten egy elromló, széteső teremtést?

Nem is romlott el. Az idő fogságában élők úgy érzik, minden változik, minden rosszabb lesz. Isten az idő felett áll, Alfa és Omega is az ő dícsérete. Az emberi mohóság is része a rendetlenségnek, aminek kezdete Ádám volt. Ádám még mindig van, csak az egység már milliárdokból áll, de ugyanaz.

Válaszom: 36# Nem csak úgy érezzük, hogy rosszabb lesz, hanem ténylegesen rosszabb, rendezetlenebb, kaotikus lett a világ. Ezért – jól írod – a milliárd Ádámok miatt lett így.

36# Szerintem az lehet az egyszerű válasz a kérdésedre, hogy isten egy hibátlan világot teremtett. Egy hibátlan rendszert. És ebbe a hibátlan rendszerbe beletette a szabad akaratot. Amíg a rendszer a stabilitás addig a szabad akarat a változás maga. Azáltal hogy megkaptuk az akarat szabadságát még mindig egy tökéletes világban élünk, csak a perspektív látásmódunkból adódóan érezhetjük másként. De ettől a világ még minden pillanatában tökéletes és reagál ránk, lehetővé téve, hogy közösen formáljuk a világot, de azt is hogy pokollá tegyük magunk körül. Tehát a pontos válasz az, hogy végítéletre nem istennek van szüksége hanem nekünk, és a világunk tökéletes.

Válaszom: A szabad akarattal nem volt semmi probléma a teremtéskor. A bűnbeesés (lázadás) idején az ember addig jól működő szabad akarata hajótörést szenvedett. A bűn kitágította és dominánssá tette a rosszra hajló szabad akaratot. Hogy ez mennyire így van, és az ember szabad akarata mennyire ki van szolgáltatva a bűnnek, nagyon szépen fogalmazza Pál apostol a Római levélben: „Nem a jót cselekszem, amit akarok, hanem a gonoszt teszem, amit nem akarok. Ha pedig én azt cselekszem, amit nem akarok, nem én teszem azt, hanem a bennem lakozó bűn. Megtalálom tehát magamban – aki a jót akarom cselekedni – azt a törvényt, hogy a bűn megvan bennem.” (Róma 7, 19-21). A megoldást is megadja Pál: „Ó, én nyomorult ember! Ki szabadít meg engem a halálnak e testéből? ”/halál” itt a „bűn”/Hálát adok Istennek: a mi Urunk Jézus Krisztus! (Róma 7, 24-25a). Vagyis Krisztusba vetett hit és hozzátérés által.

37# Ami a szabad akaratot illeti: a világnak EZZEL EGYÜTT kell tökéletesnek lennie!

Erre mondjuk a legjobb példa egy bicikli lenne, amelyik úgy viselkedik, mintha szabad akarata lenne, éspedig el akar dőlni jobbra, vagy balra. Egy tökéletes rendszerben azonban SOHA nem dől el, és bárhova elviszi a gazdáját, ahova az szeretné.

37-hez válaszom: ez a bicikli téma nagyon jól példázza a teoretikus manipulációt: Pont fordítva van: ugyanis „a világ nem tud a szabad akarattal tökéletes lenni”, mert, amint fentebb írtam és idéztem, a bűn megfertőzte az eredetileg jónak teremtett szabad akaratot. A Te biciklid azért dőlhet jobbra-balra, és azért nem garantált, hogy a gazdáját célba juttatja, mert közbe jön a bűn alá rekesztett ember: például: egy autós fittyet hány a szabályokra és túl közel megy a kerékpároshoz, és lesodorja, a másik nem ad elsőbbséget, de az is teljesen „normális”, hogy egy úthiba, laza csatornafedél miatt elesik, eldől, vagy éppen a kerékpár szerelő valamit elkapkodott a bicikli felkészítésekor. De még olyat is láttam saját szememmel, hogy két bicajos összeüközött, mert egyik se volt képes kitérni. Miért: mert az én „szabad” akaratom fontosabb, mint a tiéd! Írod, hogy „egy tökéletes rendszerben azonban SOHA nem dől el” Egyetértek, de láthatod, hogy az elromlott ember képes egy ilyen tökéletes isteni rendet is tönkre tenni.

2019. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
Tisztelt Detvai Gyula! Nem tudom honnan veszed a hamisítást, meg mi az, hogy a kisebbség uralkodjon a többségen? Nem sok köze van az eredeti kérdéshez, de azért gratulálok, mert 56%-ot kaptál!
2019. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:

Próbálom röviden elmagyarázni....

A világ tökéletes, az emberek között vannak gonoszak, akik miatt érzed rossznak a világot. Isten lehetőséget adott ezeknek a gonosz embereknek, hogy megjavuljanak és a jó útra térjenek. Elfeledi a megjavult emberek bűneit. Ez a megváltás. Isten egy pásztor, akinek elkóboroltak a birkái. Ezeket a birkákat szeretné újra a nyájban tudni. Ez a földi létezés célja és értelme. Te tudnál szeretni valakit úgy, hogy kényszerítenek rá ?? Biztosan nem tudnál. Szeretni csak önként, szabad akaratból lehet. Isten sem kényszerít senkit sem, hogy szeresse őt. Neked kell felfedezned Isten szeretetét és azt önként kell viszonoznod. Minden ami a földön történik az e célból történik. Jó emberek tudnak boldog világot létrehozni, a gonoszak csak szenvedést hoznak mindenre. Olyan a világ, amilyenné tesszük. Isten csak a legvégső pillanatban avatkozik közbe, hogy legyen reményünk újrakezdeni, különben örökre a gonosz fogságába kerülhetnénk.

2019. febr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:

42#


Az entrópia nem az emberrel kezdődött. A világ teremtésekor. Az idő nyilának indítása csak a szemlélőben kelt illúziót, mint az idő múlása. Istennek nem múlik az ideje, felette áll. A világ, amit teremtett a teljes nézőpontból egységes, tökéletes.



Az ember megjelenése előtt megjelent a jó és a rossz. Lásd angyalok. Nincs jó, rossz nélkül, nincs árnyék, fény nélkül. Isten egységben teremtette ezeket is, az entrópia illúziója választja szét őket, de csak a pillanatnyi szemlélő számára. Vajon el tudnád dönteni egy eseményről egy pillanat alatt, hogy jó, vagy rossz? Természetesen igen, a saját erkölcsi rended alapján. De ez az erkölcsi rend nem univerzális. Pl: 2 feketelyuk összeütközése 3 milliárd fényév távolságban jó vagy rossz? Ha neked problémát okoz, amiért a gravitációs hullámok mérésére több milliárd dollárnyi pénzt költenek, amit a te adód is fedez, akkor rossz. Főleg, ha a Föld kipusztulását idézi elő közvetve, vagy épp ellenkezőleg megvédi a Földet, egy olyan becsapódástól, amiről nem is tudhatunk.



Az emberi gonoszság és jóság is ilyen. A múlt gonoszkodása, jósága kellett, a jelen létezéséhez.


Isten szemszögéből ez mind-mind egyben van.

Mi filmként éljük meg, isten festményét.

2019. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:

Fölösleges 50 oldalon keresztül szédíteni, hátha valaki elhiszi.

Még egyszer: ha EGYETLEN ember is úgy látja, hogy a teremtéssel valami probléma van, akkor ez a teremtés NEM TÖKÉLETES!

Ha pedig nem tökéletes, akkor nem méltó egy tökéletes istenhez.

És teljesen mindegy, hogy miért látja úgy.

2019. febr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
38%

A citromos tea cukorral tökéletes ital. A cukor szemszögéből nem jó(ő elolvad, esélye sincs).


Nem téged teremtett isten, hanem az egészet. Nem kell elhinned, sem felfognod, attól ez még így van. Minden emberi múltban történt és jövőben történő eseményben ott volt Ádám, ezáltal a te egy apró kis részed is jelen volt, lesz. Ezt a sok rosszat amit te érzel, szörnyű kis életed során és a többi ember életérzete összesen egységet alkot. Semlegesíti a jó a rosszat. Amint eltűnik az élet, eltűnik a jó és rossz érzés. Mégsem lesz jobb vagy rosszabb a világ. Max. nem lesz megfigyelő.

2019. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:

"A cukor szemszögéből nem jó(ő elolvad, esélye sincs)."

Ez nem biztos, de amúgy mindegy: ha a cukor szempontjából nem tökéletes, akkor NEM TÖKÉLETES.

Ennyi.


"Nem téged teremtett isten, hanem az egészet. Nem kell elhinned, sem felfognod, attól ez még így van."

Tévedés.

Ha én egy tökéletes rendszerben lennék értelmes lény, akkor garantáltan felfognám, hogy az tökéletes.


"Semlegesíti a jó a rosszat."

Ezt hívják KOMPROMISSZUMNAK.

Egy végtelen isten SOHA nem kényszerül kompromisszumokra, és egy tökéletes rendszerben nincsen SEM rossz, SEM kompromisszum!

2019. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
0%
Egy guru egyszer azt mondta: "A Meny az unalmasaknak való, a Föld a bátraknak." Szóval biztos hogy kell az a tőkéletes világ? Mi abban a kíhívás?
2019. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel.

Egy tökéletes világ az tökéletes.

Ez azt jelenti, hogy egyetlen résztvevője SEM kívánkozik ki belőle. Tehát nekik nem unalmas.


Az, hogy neked unalmas-e, az meg senkit nem érdekel. Ez max. azt jelenti, hogy TE nem leszel ott a majdani tökéletes világban.

2019. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!