Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szüksége van Istennek a...

Mi szüksége van Istennek a végítéletre? Nem tudott volna egyből egy hibátlan világot teremteni? Vagy nem akart?

Figyelt kérdés
2019. febr. 7. 16:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:

69#


Én olvastam hivatkozásod a nem tökéletességre. Az a probléma vele, hogy én központú, önző látásmódot tükröz. Rosszat bármiben láthatsz, ami erkölcsi érzeted zavarja. Általában ezeket emberek okozzák embereknek. De lehetnek katasztrófák, betegségek. Nem kell meglepődni, egy ilyan világban, ahol az élőlényeknek egymást kell megenniük, az életbenmaradáshoz. Isten nem emberként, hanem energiaként tekint rád, egy székre, bogárra, levegőre, vákumra, csillagra, feketelyukra...egy és ugyanaz minden.

2019. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hívó, de tegyük fel van isten, állítólag minket a saját képére alkotott. Ha ez így van akkor ő is ugyan úgy képes tévedni mint mi. Tehát tulajdon képen elcseszte a proto tipust, ez van.
2019. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudtok mit mondani, de ez van.

Mindegy... nektek jobb is, ha inkább hisztek, jobban jártok.

Csak másokat hagyjatok békén.


"Rosszat bármiben láthatsz"

Amiben van is. A tökéletesség nagyon szigorú kategória, és kevés dolog kerül bele. Ami pedig nem tökéletes, abban lehet sok jó, de általában van rossz is.

2019. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:

#60


Érdekes, hogy mindenki csőlátása van itt úgylátszik és annyira kapaszkodik a meggyőződésébe, aminek semmi alapja nincs, mert választ nem ad, csak hergel.

Olvassátok el a kérdéseket, értelmezzétek és úgy válaszoljatok, hogy nem befolyásolnak az ideológiáid.



Naszóval!


"Mi szüksége van Istennek a végítéletre?"


Fogalmam sincs! Senkinek sincs fogalma, így az se biztos, hogy bekövetkezik. Az se biztos, hogy az isten tervezett ilyennel. Bármi elsöpörhet minket! Jelentéktelek vagyunk a világegyetemhez képest.


"Nem tudott volna egyből egy hibátlan világot teremteni? Vagy nem akart?"


Hibátlan, működik! Az hogy itt egyesek szarul érzik magukat azért nem a világot kell megváltoztatni, hanem a gondolkodásmódot (persze társadalmilag).

Nem az emberért van a mindenség hanem csak részei vagyunk! Az emberi önző gondolkodásmód rengeteg hozzászólásban ott van. Nem körülöttünk forog a világ! Tiszteld a természetet!



Az, amit itt leírtok kb annyi mint ha az erdőt úgy definiálnám, hogy: sok fa egy helyen! XD

Ne legyünk ennyire primitívek! ;) A világ sokkal több!

2019. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:

"Hibátlan, működik!"

Ember...

na, mindegy.

Erre mindig azt a 18 kerekű kamiont szoktam hozni példának, amelyiknek csak a vezetőfülkéjében szállíthatsz bármit is.

A többi a motor, meg az azt kiszolgáló rendszer.


Szerinted ez hibátlan? Mert amúgy működik.

2019. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:

#60, #74


Kedves #75. Ezt nem nagyon értettem.


Én csak azt akarom érzékeltetni, hogy fölösleges ezen vitázni, mert nem vagyunk olyan fejletségi szinten, hogy ezt megmagyarázhassuk. Lehet egyszerűsíteni, de én az az meber vagyok, aki preferálja a fejlődést ahhoz, hogy megértsük a rendkívül összetett világunkat annyira amennyire bírja, és nem a világot lebutítani a saját képességei, korlátai szintjére. Ezt kéne megérteni és nem lenne sem vita sem ilyen megmosolyogtató válaszok mint fentebb. Értsünk abban egyet, hogy ezt nem tudjuk megválaszolni!

2019. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit nem lehet ezen érteni:

van a 18 kerekű kamionod, 100 tonna.

A fogyasztása 300 liter/100 km.

De szállítani CSAK olyat tudsz vele, ami befér a vezetőfülkébe.

Beszállhat 2 ember, VAGY berakhatsz 200 kg terhet.

Többet NEM TUD elvinni!


Szerinted ezt így jónak lehet nevezni?


Kicsit rossz irányba vitted a vitát, ugyanis NEM arról volt szó, hogy a világunk jó vagy rossz. Ez ugye relatív dolog.

Arról volt szó, hogy tökéletes-e?

Erre a válasz egyértelmű NEM.

Annyira egyértelmű, hogy minden értelmes lény tudja.

Ezen kívül azt is, hogy egy végtelen isten NEM teremthet ilyen világot.

2019. febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 világvége1 ***** válasza:
0%
Isten jónak teremtett mindenkit, csak majdnem mindenki gonosszá lett. Az ítélet most van.
2020. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
Értem hogy tökéletes de most ezt hogy értelmezzem? Kinek milyen szempontból. A tökéletesség szubjektív dolog de itt most a világmindenség volt a kérdés ami fizikai való. Jó dolog a 28 kerekű kamiond sajnos se nem repül se nem hajó és a zsebemben sem fér el. Tehát akk nekem nem tökéletes.
2020. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:

"A tökéletesség szubjektív dolog"

Ahogy te azt képzeled.

Tökéletes csak az lehet, ami minden létező szempontból hibátlan - ÉS az sem lehetséges, hogy nála valami jobb legyen. Nincs olyan, hogy "nekem nem tökéletes, de neked igen" - mert akkor ez a valami NEM tökéletes.

2020. jún. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!