Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit mondjak a barátaimnak,...

Mit mondjak a barátaimnak, amikor "téríteni" szeretnének illetve gyülekezetbe hívnak?

Figyelt kérdés

Református gimibe jártam, de igazság szerint alapvetően azért kerültem oda, mert 6. után iskolát akartunk váltani és ez jött szóba. Egyébként nem kaptam vallási nevelést, Istenben (egy felsőbbrendű lényben) hittek a szüleim, de nem jártak templomba.

Elkezdtem gyülekezetbe is járogatni. Egyetem alatt is eljártam párszor a FÉK-be illetve egyetemi gyülekezetbe, de egyébként nem tetszett a légkör és a hozzáállásuk.


Mára nagyon távol áll tőlem a keresztyén egyház. Úgy érzem, 10-20 oldalt tele tudnék írni azokkal a dolgokkal, amikkel nem értek egyet, amik miatt kiábrándultam.


Viszont a gimiben szerzett barátaim még komolyabb hívők lettek a tiniéveik óta.



Néha hívogatnak gyülekezetbe, amikor pedig beszélgetünk dolgokról, sokszor előkerülnek ezek: Isten így, Isten úgy, sátán így, sátán úgy, imádkozz értem, majd imádkozom érted, keresd Isten akaratát, Isten akarata szerintem ez és ez...


Nem akarom:

- megbántani őket

- magyarázkodni, hogy én miért nem

- beadni a derekamat se.


Hogyan mondjam el határozottan, de nem bántóan?


2019. febr. 9. 19:43
1 2
 11/11 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Minek ide 20 oldal? :) Ezt nyomtasd ki vagy mondd el nekik. Engem meggyőztél. Én nem foglak a közösségembe hívni.

Na nem azért, mert haragszom rád! :) Egyszerűen azért, mert tudom, hogy én sem attól vagyok szellemibb hívő, hogy gyülekezetbe járok. Ahogy a jó öreg mondás is tartja: nem vagy attól autó, ha beállsz a garázsba vagy nem vagy mindjárt fogsor, ha bebújsz egy cápa szájába... :) Szóval én nem szoktam senkit oda hívni, mert nem az változtatja meg az életét pozitív irányba, hanem a személyes kapcsolat. Jó hatással lenni hosszú távon az sokkal nehezebb, mint skalpot vinni a gyülibe. ;)

Teljesen igazad van, ha ódzkodz ettől!

De van egy tippem, nálam ez be szokott válni. Igaz, fordítva használom. Mondd neki, akkor mész el vele gyülibe, ha előtte ő eljön veled valahová, ahová egyébként nem menne, de te nagyon szívesen mennél. Ezt te tudod, hogy mi lehet konkrétan. És ez után már csak annyi a dolgod, hogy ha gyülibe hív, felhívod a figyelmét, hogy még nem mentetek el oda, ahová te szeretnél. Az esetek döntő többségében a második figyelmeztetésig nem fogtok eljutni. És ki fog derülni, hogy az illető skalpvadász, vagy tényleg a barátod. A barátod maradni fog. :)

2019. febr. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!