Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hallott senki a...

Miért nem hallott senki a mindenhová küldött muszlim prófétákról?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés alatt próbálta egy muszlim ezzel jobbnak beállítani az iszlámot a kereszténységnél, de belegondolva elég üres dumának tűnik. Hiszen hogyhogy semmi nyoma nincs hogy ilyen próféták valaha is léteztek volna?
2019. febr. 20. 14:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 A kérdező kommentje:
Viszont az pedig megkérdőjelezi a próféták értelmét, hogy nem sikerült egyetlen egy népnek sem úgy átadni az üzenetet, hogy azt ne értelmezzék teljesen félre.
2019. febr. 20. 15:23
 12/117 anonim ***** válasza:
53%

Nem azt mondtam, hogy jó vagy rosszabb, hanem arra célzok, hogy egy muszlim szemében Jeremiás, Izaiás vagy Ezekiel nincs egy szinten Mohameddel. Elég egy kicsit böngészni valamelyik muszlim oldalon és ez egyértelművé válik.


Hogy az "iszlám szerint" mi a helyzet, az lényegtelen. Értelmes ember nem tudja komolyan venni ezt a vallást. Egyébként ajánlom, hogy nézz utána az iszlám magyar szakértőjének, Germanus Gyula leírásainak, aki a muszlimok light-os verziójával szemben közöl egy másik változatot "Mohamed elhívásáról". Az egész olyan volt, mint egy lidércnyomás, zavaros, ijesztő látomások, harangzúgások, földre szorítás kíséretében. Mohamedet le kellett takarni a köpenyével később, annyira félt.


Az Ószövetség szerint Isten nem így hívott el embereket, nem is értem, hogy hasonlíthatják a Bibliát a maguk szent könyvéhez, mikor nyilvánvaló, hogy a muszlimok istene nem a zsidók és keresztények istene. Szalai András ha jól emlékszem végzett is ezzel kapcsolatban egy összehasonlítást.


A jövendölések meg lehet, hogy iszlám hit szerint feleslegesek (meg szerinted is), de a zsidó és keresztény vallást át meg átszövik, szóval nem ebből a szempontból nem tanácsos figyelmen kívül hagyni (már csak azért sem, mert csökkentik az iszlám értékét)

2019. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/117 anonim ***** válasza:
0%
Ez az oldal egyre gázabb. Ennyi kamut csak a tv-ben látni, meglepő hogy már itt is. Biztos ez is a Soros terv része.. 💩
2019. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/117 anonim ***** válasza:

A félreértések elkerülése végett:


A kommentjeimet vallástörténeti szemszögből írtam. Nem állok semmilyen vallás mellett.

2019. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/117 anonim ***** válasza:

Bizonyára az én kérdésemre gondolsz kérdező.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Itt láttad? Eltaláltam? :)


Nem rémlik hogy az én kérdésemhez értelmesen hozzá tudtál volna szólni. Ha komolyan érdekel válaszolok de ha csak unatkozol és trollkodni akarsz nem fárasztom magam.

2019. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/117 anonim ***** válasza:
100%
Küldött az Magyarországra is, csak ugye szegény prófétát megkínálták pörkölttel, sonkával, meg a butykost is meghúzta, így inkább meg sem mukkant, pláne amikor a tüzes magyar menyecskékre pillantott, még a hurik sem tudták visszatántorítani.
2019. febr. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/117 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
80%-os próbálta értelmesen elmagyarázni, megpróbálkozom én is egy hasonlattal. Ne úgy gondolj az iszlámra, mint egy vallásra, hanem mint a keresztények ökumenista mozgalmaira, csak ez minden vallásra vonatkozik. Az iszlám szó maga is azt jelenti nagyjából: elfogadni, követni az istenit.
2019. febr. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/117 anonim ***** válasza:
53%

"Tán Jézusról hallottál már :D. Az iszlám nem valami külön teljesen új, teljesen különálló dologként azonosítja magát, hanem az ábrahámi vallások végleges változataként, azok prófétáival együtt."

Ezzel az a baj, hogy ha Jézus egy iszlám próféta, akkor ez önmagában megbuktatja az iszlámot, mivel akkor Jézus hazudott, és nem Isten fia, csak egy hamis próféta. És amelyik vallásnak hamis prófétája van, az nem Istentől való

2019. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/117 anonim ***** válasza:
0%

"Ezzel az a baj, hogy ha Jézus egy iszlám próféta, akkor ez önmagában megbuktatja az iszlámot, mivel akkor Jézus hazudott, és nem Isten fia,"


Van egy másik racionális magyarázat is. Nem Jézus hazudott, hanem keresztények hamisították meg Jézus tanítását. Ez meg sem fordult a fejedben? Az ugye megvan hogy a Bibliában egyetlen egy vers sincs amiben Jézus kijelenti hogy ő Isten.

2019. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/117 anonim ***** válasza:
De az benne van többszázszor, hogy Ő Isten Fia! Jézus ezt nagyon sokszor tanította, és ennek megfelelően Atyának nevezte Istent.
2019. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!