Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Nektek mit...

Jehova tanúi! Nektek mit jelent az hogy nem vagytok a világ része?

Figyelt kérdés
Kérlek részletesen írjátok le! (és pontosan)
2019. febr. 25. 10:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
24%

Jézus nem azt akarta, hogy a tanítványai társadalomellenesekké váljanak, és őrizkedjenek mindenféle kapcsolattól, amit nem keresztény emberekkel ápolnak. Valójában az elszigeteltség megakadályozna egy keresztényt abban, hogy teljesítse a „nyilvánosan és házanként” végzett prédikálásra és tanításra vonatkozó megbízatásának betöltését


(János 18:36) . . .Ha a királyságom része volna e világnak, . . .

Jézus királysága, nem Földi eredetű, ezért Jézus királyságának támogatása nem egyenlő az emberek által kinevezett emberi uralkodók támogatásával. Ebben a világban nem Jézus által kinevezett emberek uralkodnak. Így adót fizetünk, dolgozunk, és betartunk Isten törvényeibe nem ütköző elveket, amivel tiszteletben tartjuk az uralkodókat, de ami Istennek jár, azt nem adjuk a "császárnak".


Talán még annyit, hogy az egységes keresztény életet élők, mint egy nagy család, mindenhol így él, és gondolkodik, függetlenül attól, hogy emberi szemszögből, milyen nacionalista elvek szerint élnek mások.

2019. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

KZitus!


"Arra kértél, RÉSZLETESEN írjuk le, mit jelent az, hogy nem vagyunk része a világnak!"


Hogy mit jelent és nem azt hogy MIÉRT! Nem ugyan az a kettő!


"....akkor az alapot írtam le, miért nem keveredünk bele a politikába, ami CSAK egy része annak, hogy nem vagyunk része a világnak."


Zita és miért gondolod azt hogy az alap érdekel engem?


"De mindha az összes többit figyelembe sem vetted volna! Mintha nem is igazán érdekelne a saját kérdésed, inkább kritikának adsz hátteret, felületet...sajnálom"


Hát épp ez az, nem az összes többi érdekel csak az érdekelne amit kérdeztem! Persze hogy kritizálok mert egy csomó olyan infót kaptam amit nem kértem. Te tényleg nem érted hogy mi a gond!


- És meg van az a személy aki képes volt leírni a lényeget mert pont ezt szerettem volna! Köszönöm szépen Ornela Mutti!

Zitus olvasd el Ornela Mutti válaszát és tanulj! Pont ennyire volt szükség és nem többre nem is kevesebbre.

Az ő válasza érthető, nem kanyarodik el a témától és a lényeg benne van! Ment érte a zöld kéz, ha nincs is jelentősége akkor is!

2019. febr. 25. 21:16
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
De a nem része a világnak, azt is jelenti, hogy nem alkotják részét, egyetlen olyan hitélet, hiedelem, vagy vallás részének sem, ami a világ része.
2019. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Wesler ***** válasza:
Kérdező most úgy tűnik ugyan, de Mutti sem szokott egyenes lenni. Biztos, most éppen nem hülye és végre képes válaszolni egy számomra (mint látszik Kzitusnak ez atom fizika) teljesen egyszerű kérdésre.
2019. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Rachel Warner ***** válasza:

" igaza van Wesler-nek!


Egy születésétől vaknak hiába magyarázod mennyire gyönyörüek a színek! "


Érted ezt úgy,hogy aki semmi áron nem akar tanú lenni,az vak?

2019. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
A keresztény vallás nem része a világnak.
2019. febr. 26. 02:56
 17/30 anonim ***** válasza:
Jézus=Mihály arkangyal. Ő nem ebből a világból való, az ő világa az Aldebaran csillag körül kering, csakúgy, mint Luciferé!
2019. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Különbnek tartják magukat a többi embertől, mivel ők a "kiválasztottak", azaz "Isten népe".
2019. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Wesler ***** válasza:
17. minden rendben?
2019. febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

19#


Persze, miért?

2019. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!