Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők akik szó szerint akarját...

Hívők akik szó szerint akarjátok venni az özönvíz sztorit, nem gondolkodtatok még el rajta hogyhogy az egész világon semmi nyoma egy globális áradásnak?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 15:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/198 anonim ***** válasza:
27%

Naná, hogy nem gondolkoznak. Csak ész nélkül szajkóznak mindent, amit elvárnak tőlük.

Egy kérdést tettem fel, kapcsolódik az özönvízhez, a fajonkénti párokról, hogy hogyan szaporodtak tovább. Mindegyik lepontozott, de egyik se tudta megválaszolni.


Ezt várják el tőlük, hát ezt teszik, de logika sehol...

2019. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/198 BGB ***** válasza:
0%

Félelmetes, hogy az ateisták vallási fanatizmusa blokkol minden logikus és elemző agytevékenységet.



Ők már eldöntötték /helyesen velük elhitették/, hogy özönvíz nem lehetett mint ahogy azt is, hogy a Semmi gondolt egyet és hirtelen ide ősrobbbantott több száz milliárd galaxisnyi anyagot, majd a véletlen /amit egyébként ők is bizonyítanak, hogy nem létezik, hiszen minden a természet törvényeinek megfelelően tehát kiszámíthatóan működik/ az megtervezte a több Száz Milliárd sejtből álló emberi testet. Ehhez képest a laposföldhívők hiszékenysége semmi.


 


A probléma, hogy vallási vezetőik ezt úgy tálalják feléjük, hogy a tudomány mindezt bebizonyította, erre hoztam egy példát, hogy nagyon nem. Vannak akik előbb vizsgálják a problémát és csak utána vonnak le  következeteséket.


 


A tudomány Nem Bizonyította be hogy a Semmi teremtette a világegyetemet ahogy azt például Stephen Hawking tanítja és azt sem, hogy a véletlen /ami nem létezik / nagy bonyolultságú rendszereket tervez, hanem ezeket az ateista dogmákat kifejezetten Cáfolja.


 A Biblia özönvíz történet az emberiség hajnalán történt katasztrófáról számol be amikor az emberek még nem szóródtak szét de már közeli településeket alapítanak.


Ennek az emlékét őrzik Atlantisz Gilgames, Bábel tornya stb.


Az özönvíz olyan Tény amit a tudomány nem tud cáfolni hiszen még azt sem tudja megmondani kitör-e a Vezuv 5 éven belül.

2019. márc. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/198 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban található körülmények mások, mint Noé idejében voltak, és egészen mások, mint a Teremtéskor voltak.


Noé idejében azt gondolták, ahogy ma is sokan, hogy a természet a természet Istene felett áll, és törvényei olyan szilárdak és megalapozottak, hogy még Isten sem tud változtatni rajtuk.


Nem a gondolkodás hiánya, ha egy hatalmas intelligencia tevékenységén elgondolkodunk és esélyt adunk, hogy másként is lehet...

2019. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/198 anonim ***** válasza:

Majd "[...] felfakadának [...] a nagy mélység minden forrásai, és az ég csatornái megnyilatkozának" (1Móz 7:11).


"A felhők hatalmas zuhatagokban öntötték a vizet. A folyók kiléptek medrükből és elárasztották a völgyeket. A földből leírhatatlan erővel törtek fel a vízsugarak, többszáz méternyire a levegőbe dobva súlyos sziklákat, amelyek visszahullva a föld mélyébe temetődtek."

2019. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/198 anonim ***** válasza:
100%

BGB-nek:


Most gondolom azt hiszed, hogy okos dolgokat mondtál, de ugyanazt mondtad el, amit előtted már sokan. Na lássuk csak akkor!



"Félelmetes, hogy az ateisták vallási fanatizmusa blokkol minden logikus és elemző agytevékenységet."


>Én pl. nem vagyok ateista. De hogy kinek blokkolja le a vallási fanatizmus az agytekervényeit, azt majd mindjárt meglátjuk a kommentem későbbi részeiben. Arról pedig fogalmad sincs, hogy mi az ateizmus. Olvasnivaló neked:


[link]


"Ők már eldöntötték /helyesen velük elhitették/, hogy özönvíz nem lehetett"


>Sem a természettudomány, sem pedig a bibliatudomány nem igazolja az özönvíz történetiségét. Ez nem hit kérdése. Nincs egyetlen olyan elismert tudományos folyóirat sem (pl. Nature) ami cikkeket hozna le ezzel kapcsolatosan, szóval ez már veszett ügy.


"mint ahogy azt is, hogy a Semmi gondolt egyet és hirtelen ide ősrobbbantott több száz milliárd galaxisnyi anyagot, majd a véletlen /amit egyébként ők is bizonyítanak, hogy nem létezik, hiszen minden a természet törvényeinek megfelelően tehát kiszámíthatóan működik/ az megtervezte a több Száz Milliárd sejtből álló emberi testet. Ehhez képest a laposföldhívők hiszékenysége semmi."


Először is, NEM robbant fel semmi. Ezt már nem egyszer elmagyaráztam a fundamentalista hívőknek. A Nagy Bumm egy modellnek a megnevezése. Másrészt ez nem hit kérdése, mivel az elmélet meglapozott. Itt vannak a bizonyítékok:


Vöröseltolódás:


[link]


Kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás:


[link]


Taovábbá senki nem tervezett meg semmit. Olvasnivaló neked:


[link]


"A probléma, hogy vallási vezetőik ezt úgy tálalják feléjük, hogy a tudomány mindezt bebizonyította, erre hoztam egy példát, hogy nagyon nem. Vannak akik előbb vizsgálják a problémát és csak utána vonnak le következeteséket."


>Nincsenek vallási vezetőink, mivel nem vagyunk semmilyen vallásnak a tagjai. A tudomány pedig igen, mindezt bebizonyította, lásd fentebb.


"A tudomány Nem Bizonyította be hogy a Semmi teremtette a világegyetemet ahogy azt például Stephen Hawking tanítja és azt sem, hogy a véletlen /ami nem létezik / nagy bonyolultságú rendszereket tervez, hanem ezeket az ateista dogmákat kifejezetten Cáfolja."


És azt talán bebizonyította, hogy Valaki teremtette? Stephen Hawking pedig tudomásom szerint csak annyit mondott, hogy szerinte nem Isten teremtette a világot. Hogy mi módon alakult ki, arról nem beszélt. Ha szerinted igen, akkor kéretik idézni. Másrészt meg Lawrence Krauss itt éppen arról tart előadást, hogy miként keletkezett a Világegyetem a "semmiből":


https://www.youtube.com/watch?v=pNwtfE4MquM&t=96s


"A Biblia özönvíz történet az emberiség hajnalán történt katasztrófáról számol be amikor az emberek még nem szóródtak szét de már közeli településeket alapítanak."


>Igen, a mitologikus leírás szerint. Ez azonban nem történelem. Valószínűleg már a 2000 évvel ezelőtti művelt görögök és rómaiak sem hitték el, hiszen Josephusnak a Biblia kirívóan csodás történeteit valahogy racionalizálni és indokolni kellett.


"Ennek az emlékét őrzik Atlantisz Gilgames, Bábel tornya stb."


>Max helyi árvízkatasztrófák emlékét őrizhetik. Bábel tornya egyébként hol is található meg jelenleg?


"Az özönvíz olyan Tény amit a tudomány nem tud cáfolni hiszen még azt sem tudja megmondani kitör-e a Vezuv 5 éven belül."


>Már cáfolt. Magad linkelted be a cáfolatot, amikor buta módon bele sem olvastál a cikkbe. A tudomány szerint helyi árvízkatasztrófák történtek, mivel egyes helyeket ellepett a víz. Ezek ihlethették az özönvíz elbeszéléseket. Ami pedig a jóslatokat illeti: a Higgs-bozon létezése meg lett jósolva, pár éve bizonyították a létezését. Azért ez is valami, nem?

2019. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/198 anonim ***** válasza:
0%

Noé története fellebbenti a fátylat a múltról, gondolom vannak nyomok is, de az a civilizáció be lett temetve...


"Az özönvízkor a föld egész felszíne megváltozott. Amint a víz apadni kezdett, a dombokat és hegyeket hatalmas, zavaros tenger vette körül. Mindenfelé szétszórva tetemek hevertek.


A Jóisten nem engedte, hogy ezek ott maradjanak, és felbomolva szennyezzék a levegőt. A földből nagy temetőt csinált. Heves szél fújt, hogy felszárítsa a vizet, és nagy erővel mozgatta meg azt, egyes esetekben a hegyeknek a tetejét is elvitte, és fákat, sziklákat, földet halmozott a holttestek fölé. Ugyanezzel az eszközzel a föld lakóinak bálványszobrait, az özönvíz előtti világot gazdagító és dicsőítő ezüstöt és aranyat, értékes faanyagot és drágaköveket is elrejtette az emberek kutató szeme elől. A víz vad tevékenysége földet és sziklákat halmozott ezekre a kincsekre. Itt-ott még hegyeket is formált föléjük."

2019. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/198 anonim ***** válasza:
14%

A tudósoknak egy része tagadja Isten létezését és egy másik részének a kutatásai során kialakult meggyőződése, hogy létezik egy intelligens tervező/teremtő.


Amikor megszületik az ember lelkében a meggyőződés, hogy Isten létezik, aztán az is, hogy Isten jó és hogy igazat mond, és nyitott Isten válaszaira... azután olyan tényeket is el tud fogadni, amiket addig elképzelhetetlennek tartott.


Maga Jézus mondja, mi nagyobb dolog, megbocsátani a bűnöket vagy meggyógyítani egy bénát?

Hozzátehetném, mi nagyobb dolog, megnyerni egy kételkedő szívet vagy özönvizet támasztani?


Szerintem a legszebb dolog, amikor egy szeretettől idegen ember jó útra tér és önzetlenné válik.


Mindegyik jelenséghez az isteni erő szükséges.

Ha az Isten azt meg tudja tenni az egyiket, akkor a másik sem gond neki.


Én ebben a kérdésben csak Istent tartottam hiteles forrásnak. Biológia és matek faktos, természettudományos gondolkodású voltam / vagyok.

Személyesen Őt kértem meg, hogyha létezik, akkor segítsen megérteni ezeket.


Tudományos gondolkodásra vall, ha esélyt adunk annak amit csak elméletnek tartunk.


Eldönteni, hogy Isten személy-e, úgy lehet, hogy megszólítjuk ("Isten, ha létezel, akkor szeretnék veled kapcsolatba kerülni"). Ha történnek dolgok és válaszol,akkor létezik, ha nem, akkor nem vesztettünk semmit.

2019. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/198 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Van egy videó, amely "Volt-e világméretű vízözön?" témával foglalkozik. Rengeteg tudós nyiltkozik a témáról. Ha van kedved nézd meg. Nekem dvd-n van, a kiadóját tudom megadni.

Kiadó:GNN INTERNATIONAL CORPORATION.

Forgalmazza:VISUAL BIBLE SOCIETY

www.visual.bible.com

"A Biblia ősi titkai"

2019. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/198 BGB ***** válasza:
29%

Kedves #15


"Én pl. nem vagyok ateista. De hogy kinek blokkolja le a vallási fanatizmus az agytekervényeit, azt majd mindjárt meglátjuk a kommentem későbbi részeiben. Arról pedig fogalmad sincs, hogy mi az ateizmus. Olvasnivaló neked:"


Kérdésem miért nem vagy Te ateista, mi győzött meg, hogy az ateizmus butaság?

Köszönöm, hogy belinkelted az ateista vallás önreklámját, ami azzal a bődületes hazugsággal indít, hogy ő nem vallás. Az ateizmus tudományosság látszatát kelti, miközben a tudomány e vallás minden dogmáját cáfolja és egyiket sem támasztja alá. Minden tudományos elv tagadja, hogy a semmi gondol egyet és képes ide ősrobbantani százmilliárdnyi galaxist és a nem létező véletlen többszáz milliárd sejtet összehangolva létrehozzon egy iszonyatosan bonyolult rendszert egy emberi testet.

Az emberiség intelligenciája még egyetlen sejt működésének felfogására sem képes és még egyetlen sejtet sem sikerült létrehoznunk még lemásolni sem nemhogy megtervezni.


Albert Einstein, aki egyik Isten kép mellett sem kötelezte el magát, de azt látta, hogy az Univerzum egy félelmetesen zseniális Intelligencia munkája, az ateistákat Nem létező láncok ellen küzdő FANATIKUSoknak tartotta.


Heisenberg a kvantum fizika atyja szerint:

„Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz. A pohár alján pedig ott van az Isten!”


Talán ezeknek a nem buta embereknek a véleményét is érdemes figyelembe venni persze ilyenkor a fanatizált ateista hivő agya blokkol.


-

“>Sem a természettudomány, sem pedig a bibliatudomány nem igazolja az özönvíz történetiségét. Ez nem hit kérdése. Nincs egyetlen olyan elismert tudományos folyóirat sem (pl. Nature) ami cikkeket hozna le ezzel kapcsolatosan, szóval ez már veszett ügy.”


Az a veszett ügy ha valamiről 100% bebizonyosodik, hogy lehetetlen. Az, hogy valamit még a tudomány nem képes bizonyítani azt jelenti, hogy még folyik a vizsgálat, mint ahogy az 1860 – ban alapított Nature sem tudta igazolni alapításakor Einstein későbbi tételeit.


Ateista tálalás, hogy a tudomány bebizonyította, hogy nem lehetett özönvíz erre hoztam példát, hogy komoly tudósok foglalkoznak a kérdéssel.

Az özönvíz létezése mellett komoly bizonyítékok szólnak persze ez még nem jelenti, hogy tudományos szemmel be is van bizonyítva. De ha neked a Nature kell itt egy ilyen bizonyíték tőlük mely szerint a földköpenyben a felszíni óceánokéval megegyező mennyiségű víz van sőt a felszíni vízkészlet is innen származik. Érdekes, hogy a Biblia hangsúlyozza, hogy az Özönvíz nagy része a Föld mélyéből származott.


"Noé életének hatszázadik esztendejében, a második hónapban, e hónap tizenhetedik napján, felfakadának ezen a napon a nagy mélység minden forrásai, és az ég csatornái megnyilatkozának." (1 Mózes 7:11)


A Biblia elbeszélése szerint nem kizárólag az eső formájában lehulló csapadék okozta a Vízözönt, hanem a föld mélyebb rétegeiben lévő víztározók felfakadása! Nagyon érdekes párhuzam!


"És bezárulának a mélység forrásai s az ég csatornái; és megszűnt az eső az égből." (1 Mózes 8:2) „

Hatalmas, az óceánokéhoz hasonló mennyiségű vízkészletek rejtőzhetnek 400 kilométerrel a Föld felszíne alatt. [link]


-

„Először is, NEM robbant fel semmi. Ezt már nem egyszer elmagyaráztam a fundamentalista hívőknek. A Nagy Bumm egy modellnek a megnevezése.”


Jól mondod ez egy Modell, ami deklarálja magáról, hogy ő a világegyetem keletkezéséről nem Tud és nem is akar semmit mondani sőt a kezdeti állapotáról sem mivel az akkor uralkodó természeti törvények amik az anyag tulajdonságait leírják Nem ismertek!

Az ateista tálalás az emberek felé, hogy a tudomány bebizonyította blabla.. és a Szingularitas teremtette a világot stb.

Erről itt írtam ha gondolod lektoráld.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


-

„És azt talán bebizonyította, hogy Valaki teremtette? „

Persze fent megadtam a bizonyítást. A tudomány alapelve hogy nem a nyilvánvalót kell bizonyítani hanem ha valaki mást állít. Egy Mukkinyi cáfolat vagy egy épkézláb ötlet sem áll rendelkezésetekre a Vak és buta Hiten kívül.


„Stephen Hawking pedig tudomásom szerint csak annyit mondott, hogy szerinte nem Isten teremtette a világot. Hogy mi módon alakult ki, arról nem beszélt. Ha szerinted igen, akkor kéretik idézni.”


„SEMMI sem volt az ősrobbanás előtt. Einstein általános relativitáselmélete szerint az idő és a tér együtt hozza létre a tér-idő kontinuumot, amelyet a benne levő anyag és energia hajlít meg...

Azonban semmi sincs délebbre a Déli-sarknál, ezért tehát semmi nem volt az ősrobbanás előtt”.

[link]

-

Másrészt meg Lawrence Krauss itt éppen arról tart előadást, hogy miként keletkezett a Világegyetem a "semmiből":


Meghallgattam Hol?? Valóban zavaró, hogy az előadó elköveti azt Szarvashibát, hogy az üres tért és a semmit időnként szinonimaként használja. A Tér-Idő Einstein óta tudjuk, hogy nem semmi, hanem egy nagyon bonyolult tervezett rendszer aminek az anyaga a „gumilepedőre" hasonlít mivel a nagy tömegek „meggörbítik”. Hogy miért nem pingpong asztalra hasonlít az meg pár ezer éves kutatást igényel.

A kérdés, hogy ki tervezte a ter-időt? Csak nem az az Intelligencia akiről Biblia közli hogy az Időn kívül létezik tehát örökké van mondjuk az Örökkévaló?



-

2019. márc. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/198 Anahystor ***** válasza:

"De ha neked a Nature kell itt egy ilyen bizonyíték tőlük mely szerint a földköpenyben a felszíni óceánokéval megegyező mennyiségű víz van sőt a felszíni vízkészlet is innen származik. "


OK, HOL? mert linket azt nem adtál!

Az általad linkelt cikk SEM!

Azért megtaláltam! És mit is ír valójában???


[link]


"

Az elmélet és a kísérletek kimutatták, hogy bár az olivin-dominált sekély köpeny vízkészlete korlátozott, a Föld átmeneti övezete a 410 és 660 kilométer közötti mélységben a víz fontos tárolója lehet,...


A vizes átmeneti zóna kulcsfontosságú szerepet játszhat a földi magmatizmusban és a lemez tektonikában5,6,7, de ennek a fázisnak a vízvisszatartó képességének kísérleti bemutatása ellenére a geofizikai próbák, mint például az elektromos vezetőképesség, ellentmondásos eredményeket eredményeztek, és az a kérdés, hogy az átmeneti zóna bőséges vizet tartalmaz-e, továbbra is rendkívül ellentmondásos."


Valójában feltételezésekről van szó, melyeket igazolni kell ahhoz, hogy kijelentő módban beszélhess róla!



A cikknek azért volt folytatása is:


[link]


És láss csodát, megint kiderült, nem minden az aminek látszik!


"A kutatók szerint a Föld mélyében, 400-670 kilométerrel a talajszint alatt olyan mennyiségű víz rejtőzik, mint amennyi az óceánokban hullámzik a kutatók becslése alapján." (Az általad kinkel cikkből idézve!)


"Hatalmas, az óceánokéhoz hasonló mennyiségű vízkészletek rejtőzhetnek 400 kilométerrel a Föld felszíne alatt."

***rejtőzHETNEK!!!***


majd egy mondattal később így folytatódik a cikk:


"De egyetlen kristály víz tartalma nem feltétlenül reprezentálja az egész zónát, mondja Norm Sleep, a kaliforniai Stanford Egyetem geofizikusa. A gyémántokat egy szokatlan típusú vulkanizmus termeli, amely általában a vízben gazdag sziklákhoz kapcsolódik.


Pearson egyetért. A köpeny távérzékelési tanulmányai ellentmondásos eredményeket produkáltak, ami arra utal, hogy az átmeneti zóna víztartalma „pöttyös” lehet, mondja. „Mintánk úgy tűnik, hogy az egyik nedves helyről származik."


Tehát egyrészt feltételezés,

másrészt nem egyenletes az eloszlás, így a mennyiségi becslés is igencsak tág lehet,

harmadrész a mérési erdmények maguk is ellentm,ondásosak.


De ami még fontosabb, itt kőzetben kötött vízről van sz, azaz arra még egy külön magyarázatot kellene adnod, hogy egy ilyen kötött állapotban lévő víz milyen természeti folyamat eredményeként válik külön a hordozó kőzettől, tör a felszínre majd dolga végeztével miképpen megy vissza a helyére, a kőzetbe???.


---

Más

----


"Talán ezeknek a nem buta embereknek a véleményét is érdemes figyelembe venni persze ilyenkor a fanatizált ateista hivő agya blokkol."


Nem, nem érdemes!

Vélemény!

Ők így gondolják/gondolták (ha egyáltalán igaz, amit a szájukba adnak!), de nem IGAZOLTÁK a véleményüket tudományosan. A tekintély érv édes kevés a tudományos bizonyítás helyett.


"Az a veszett ügy ha valamiről 100% bebizonyosodik, hogy lehetetlen. "


Valóban!


DE arról lehet állítani, hogy megtörtént, amire bizonyíték van!

"Az özönvíz olyan Tény amit a tudomány nem tud cáfolni" (írod te #12-ben)

Nem TÉNY, mert ahhoz, hogy TÉNY legyen, ugye először bizonyítanod kellene a történet hitelességét!!


Russel teáskannájának nem létezése sem bizonyított, de ettől még nem TÉNY a létezése!


---


"Ennek az emlékét őrzik Atlantisz Gilgames, Bábel tornya stb."


Kérlek, ismertesd ezen emlékekkel kapcsolatban, ki, mikor, hol fedezte fel őket, esetleg hol olvasható róluk valamilyen tudományos folyóiratban leközölt cikk?


----

2019. márc. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!