Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Értem, hogy...

Kedves ateisták! Értem, hogy úgy gondoljátok, a vallások feleslegesek, értelmetlenek, logikátlanok vagy egyenesen károsak. De ha ki kéne választanotok, melyik vallás a legértelmesebb, a legelfogadhatóbb vagy a leghasznosabb, melyiket mondanátok?

Figyelt kérdés
Csak azoknak a válasza érdekel, akik szánnak egy kis időt arra, hogy gondolkodnak rajta és felállítanak valamilyen sorrendet, és nem csak idebiggyesztik, hogy "midegyik ugyanannyira hülyeség". Köszi :)
2019. ápr. 22. 12:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
26%

Ortodox kereszténység, mert ott még megmaradtak a 2000 éves hagyomànyok.


De egyébként az összes vallàst kàrosnak tartom.

2019. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
54%

Nem minden állításod igaz, ugyanis a vallásokban vannak hasznos dolgok. Különben soha sem terjedtek volna el.

Csak manapság már sokkal több kárt okoznak, mint jót.


Ezen kívül nehéz összehasonlítani őket, mert pl. a mai muszlim gyakorlat az kb. az 500 évvel ezelőtti kereszténységnek felel meg.


Úgyhogy csak egyes elemeket lehetne kiemelni, ami elég rossz módszer.

Mindig egy adott helyen létező gyakorlatot kellene nézni mindenhol, és ebben talán a keleti vallások vezetnek.

Azok jobban hagyják élni az embert, mint pl. a múlt századi kereszténység, és kevesebb értelmetlen tiltás vagy bűntudatkeltés van bennük.

2019. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Valamelyik kevésbé ismert természeti vallást választanám, hasonló hitvilágot, mint amilyenben az észak-amerikai őslakók hittek.
2019. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
43%
Én nem vagyok ateista, alig ismerem a vallásokat, de katolikusként néha azt érzem talán jobb református lennék... de úgy is mindegy, mert fontosabbnak tartom az Istenkapcsolatot mint magát a vallást. Nem hiszem egyébként hogy lenne jobb, rosszabb, már így alap hitrendszert tekintve. Az meg hogy mi meddig fajul azon is múlik kinek mekkora hatalmat engednek át az emberek. Ilyenkor mindegy hogy milyen szervezetről van szó, vallási vagy tudományos, politikai vagy gazdasági, távgyógyításos, ezoterikus, mind el tud fajulni, ha túl nagy hatalmat kap. Évezredek óta, még akkor is ha alapvetően tényleg jószándék vezérelte a kezdeményezést, az emberek nem tudják megfelelően kezelni a tömegeken való uralkodást. Ezért is lenne fontos szerintem, hogy minden nézetnek egységesen legyen beleszólása ebbe. Nem kell mindig eldönteni kinek van igaza, mert biztos hogy senkinek sincs.
2019. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
51%
Jedi
2019. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok ateista. Hívő vagyok, de már rég nem gyakorlom a vallásomat. Nem értek egyet egy csomó olyan dologgal, amit a vallás nevében követnek el. Bármelyik vallás nevében. Tűzzel-vassal nem lehet téríteni. És nem tartom hitelesnek, ha valaki a jómódból és arany trónusról a szegénységet és szerénységet hirdeti. A katolikus valláshoz csak nézzük meg a Vatikánt. Holland tulipán, meg arany "lófül"... valahogy nem érzem, hogy Jézus pont így gondolta, de persze nem tudhatom.

A buddhizmus áll hozzám a legközelebb a "ne árts" és a mértékletesség eszméjével.

2019. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
17%

Az ateizmus is egy vallás, kérdező...

Ha az életstílusomat, felfogásomat nézem, akkor a sátánizmushoz állok a legközelebb. Ha belegondolok, talán ez a legértelmesebb vallás, és mivel nem tolakodó, így elfogadhatónak is tartom, amellett, hogy az “evilági élet” szempontjából hasznos is. De mivel abszolút távol áll tőlem, hogy bármilyen hívő, nem hívő, akármilyen közösséghez csatlakozzak, vagy egyáltalán bármi magasabb rendű hatalomban, erőben higgyek, így maradok teljesen vallásokon kívüli, azaz nem ateista, hanem még az sem. Élek és kész. :)

2019. ápr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
47%
Persze, ahogy a cölibátus is egy szexpóz.
2019. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
29%
szcientológia, mert meg lehet belőle gazdagodni
2019. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
65%
wicca
2019. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!