Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Értem, hogy...

Kedves ateisták! Értem, hogy úgy gondoljátok, a vallások feleslegesek, értelmetlenek, logikátlanok vagy egyenesen károsak. De ha ki kéne választanotok, melyik vallás a legértelmesebb, a legelfogadhatóbb vagy a leghasznosabb, melyiket mondanátok?

Figyelt kérdés
Csak azoknak a válasza érdekel, akik szánnak egy kis időt arra, hogy gondolkodnak rajta és felállítanak valamilyen sorrendet, és nem csak idebiggyesztik, hogy "midegyik ugyanannyira hülyeség". Köszi :)
2019. ápr. 22. 12:18
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nekem mellékesen csak az jutott eszembe erről az egész kérdésről hogy (az mellékes hogy sokszor a saját vallásukat nem ismerik a hívők)

más vallásokat is csak nagyon felületesen ismerik de ők magabiztosan kijelentik hogy övék az igaz.

2019. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%

# 7

Ez hülyeség hogy a ateizmus is egy vallás!

A bélyegek nem gyűjtése se egy hobby...

2019. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

#21 Ezért is kérdeztem elsősorban az ateistákat, hiszen tőlük várható el talán a leginkább, hogy objektíven ítéljék meg a kérdést, és hogy ismerjék a vallásokat, amelyekre kritikusan tekintenek :)


Köszönöm szépen a válaszokat (azokét is, akik hívőként válaszoltak), érdekes volt őket olvasni. Örülök, hogy vannak, akik látnak a vallásokban értékeket is, amiket alapvetően képviselnének, de tény, hogy a vallásokat fel lehet használni rossz célokra is...

Nekem is az a véleményem, hogy a leghasznosabb az lenne, ha egymás világnézetét tiszteletben tartva lehetne ilyen témákat megvitatni.

2019. ápr. 23. 00:18
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

# 23

Nincs semmi olyan amit az ember a vallás nélkül ne kapna meg.

2019. ápr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Pár dolgot azért a vallás sokkal könnyebben elér, mint más módszerek.
2019. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Mansour ***** válasza:
100%

"A Kedvesség vallását. Amit Gandhi is vallott.

Ami sem kereszténység, sem buddhizmus, sem zsidó, sem egyéb, jelenkori vallás."

Ezt annyiban pontosítanám, hogy Gandhi hindu volt, és erősen hatott rá a dzsainizmus is. Az igaz, hogy amit képviselt, azt nem közvetlenül ezen vallások alapján állva képviselte, de mégis egyértelműen behatárolható az a szellemi-erkölcsi háttér, amiből az ő eszméi táplálkoztak.

2019. ápr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Azért Ghandi messze áll a feltétel nélküli szeretettől, én egyáltalán nem hoznám példának, mint a "szeretet vallásának" nagy képviselőjét.
2019. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Mansour ***** válasza:
100%
Istent nem kötik feltételek, de az embert igen. Emberi részről csak akkor lehetséges feltétel nélküli szeretet, ha meg tudunk szabadulni ezektől a megkötöttségektől. Gandhi tisztában volt azzal, hogy emberi léthelyzetünkből fakadóan képtelenek vagyunk a feltétel nélküli szeretetre, így azt nem is hirdethette. De ettől még az is igaz, hogy a legjobb út, amit követhetünk, az a szeretet és erőszakmentesség útja, és ezt hitelesen képviselte és hirdette is.
2019. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Az ateizmus nem vallás. Pont a vallások hiánya...


Ha egy ilyen alap dolgot se értesz meg....

2019. ápr. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Nem tudnék megalapozottan választani, mert nem lennék képes arra, hogy minden vallást megismerjek. Nem érdekelnek. Jobb kimaradni mindből.
2019. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!