Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Értem, hogy...

Kedves ateisták! Értem, hogy úgy gondoljátok, a vallások feleslegesek, értelmetlenek, logikátlanok vagy egyenesen károsak. De ha ki kéne választanotok, melyik vallás a legértelmesebb, a legelfogadhatóbb vagy a leghasznosabb, melyiket mondanátok?

Figyelt kérdés
Csak azoknak a válasza érdekel, akik szánnak egy kis időt arra, hogy gondolkodnak rajta és felállítanak valamilyen sorrendet, és nem csak idebiggyesztik, hogy "midegyik ugyanannyira hülyeség". Köszi :)
2019. ápr. 22. 12:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
A zen buddhizmust választanám. Nincs benne erőszakos térítés, és nincs körülöttük botrány.
2019. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
77%

#7


Ha az ateizmua is vallàs, akkor mi az, ami NEM vallàs?


Vagy te csak vallàsban tudsz gondolkodni, azt hiszed vallàsból àll a vilàg?


Te marha...

2019. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a buddhizmus nyugodt, lelki békét kereső életfelfogása a legszimpatikusabb.

A keresztény, zsidó iszlám kultúrkört álszentnek tartom, mert a hivők legnagyobb része még a saját vallásának alapértékeit sem tartja be.

Egy magát kereszténynek valló ember hány parancsolatot hányszor szeg meg egy héten ? Csak gondoljunk a ne hazudj vagy ne paráználkodj kitételre.

A gyónás pedig számomra legnagyobb logikai bukfenc az egészben. Azt sugallja, hogy nyugodtan vétkezz majd elsikáljuk a dolgot.

2019. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

A Kedvesség vallását. Amit Gandhi is vallott.


Ami sem kereszténység, sem buddhizmus, sem zsidó, sem egyéb, jelenkori vallás.

2019. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Én nem gondolom úgy, hogy a vallás felesleges, értelmetlen stb., mivel nagyon sok ember számára kapaszkodópont. Csupán számomra nem megfelelőek ezek a világnézetek/felfogások, de ettől még tiszteletbe tartom, hogy másnak fontos, amíg nem néz le addig engem nem érdekel. Az egyházakról inkább van ilyen negatív véleményem.


Minden vallásban vannak pozitív tartalmak, amik ateista emberek számára is fontos tanok. Én igyekszem a ezeket kiválogatni a vallásokból a többit viszont hátrahagyom.


pl:

Kereszténység: feltétel nélküli szeretet, az ember szeretete és a bűn gyűlöletének szétválasztása. Halottak eltemetése, emlékezni róluk, börtönbe lévőket látogatni, tudatlanokat tanítani.

keresztény- iszlám: szegényekről való gondoskodás, adakozás

iszlám: amit másnak tanítasz/mondasz, azt csak úgy tedd, hogy saját magaddal is példát mutatsz.

buddhizmus: az élet szentsége, harmonikus együtt élés a természettel és más élőlényekkel. Gondoskodjunk a lelkünk és testünk szépségéről egyaránt.


Kiemeltem pár olyan dolgot amik számomra kifejezetten fontosak attól függetlenül, hogy egyik vallásnak sem vagyok a híve.


Szerintem nagyon fontos, hogy a vallást és az egyházakat szétválasszuk és ne egybe kezeljük, mert az egyházak bűnei nem a tanításokból erednek, hanem pont annak a megszegéseiből.


Szörnyű olvasni, hogy ezen az oldalon milyen originálé módon tud néha megnyilvánulni minkét oldal. Sajnos a tisztelet az ateistáknál és a hívőknél is kikopóban van. :(

2019. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
* ordenáré, bocsánat. xd
2019. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Anahystor ***** válasza:
100%
Valamelyik keleti vallás, talán a buddhizmus
2019. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék a buddhizmust választók táborához. De persze csak ha muszáj lenne választani. Ha nem, akkor a teljesen vallásmentes élet mellé tennem a voksom.
2019. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

a modern világban nem érdemes ókori vallást választani.

Ha mindenképpen hinni kellene valamiben, akkor kommunista lennék.

Amikor benne éltem, akkor nem tudtam benne hinni, de nem is volt rossz vallás, mert legalább tudománytalan nem volt és ez számomra fontos dolog, de sajnos mint minden vallás csak az elitnek volt kedvező és a távoli jövőbe tett megvalósítása ugyanolyan messzire volt tolódva, mint a mennyország ígérete a keresztényeknek, vagyis a halálunk után a sohanapjára.

Ezzel az volt a baj, hogy nemcsak egy lelki hit volt, hanem egy gazdasági típus is, mert amíg csak az ideológiával törődött, addig nem volt lehetetlen a fennmaradása, mert hinni bármit lehet, de a gazdaság nem tűri az ilyesmit kérem, ott konkrétumok vannak, nem képzelgések.

Legjobb persze nem másban hinni, mint az ember jóságában, ami mindenkiben benne rejtőzik és önmagunkban, hogy megálljuk a helyünket a világban, nem szorulva senki segítségére sem.

Talán kialakul egy igazán modern vallás, amely nem hazudik, vagy nem téved és mindenkinek lehet, vagy érdemes benne hinni, mert olyan általános emberi igazságok letéteményese, amit bárki követhet, vagyis senki irányában nem kirekesztő, de az még a jövő zenéje, addig nem érdemes semmiben feltétel nélkül hinni.

2019. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Mint már írták előttem, én is a jedizmust választanám. Olyan jól hangzik, és tudtommal még nem öltek meg senkit a nevében! :D
2019. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!